limraAKÊBsT MARSEILLE BATAVIASHAJGHAI- Maison C. Hanniet, Overlandmail der MESSAGERIES IMPÉRIALES. geblevende meeste echter naar Engeland wedergekeerd. Adverlentiën. Een ongehuwd TUINMAN, Barge te Koop gevraagd. Vertrek van Marseille den 19 van elke Maand. Transport van PassagiersGoederen en Spetie. SEDERT 27 JAREN BESTAANDE, 51, rue des Pierres te Birussel. Id den nacht van Donderdag op Vrijdag ontstond in het voorraadmagazijn der Messageries Impériales te Marseille een hevige brand, en vernielde het bureau en het magazijn waar hij ontstaan wasbenevens een groot gedeelte van den inhoud, uit verschillende werktuigen en modellen bestaande, waarvan de waarde op verscheiden honderd duizenden francs geschat wordt. Door krachtige inspanning gelukte het, in weerwil van den hevigen noordwesten wind, de overige, met allerlei handelswaren opgevulde magazijnen voor het vuur te behoeden. Ter gelegenheid van den 15 den Augustus zijn in Frankrijk 505 militaire veroordeelden van verdere straf ont heven en van 325 is de straftijd verkort. De Patrie deelt mede dat brieven uit St. Petersburg weinig grond geven om te verwachten, dat Rusland con- cessiën zal doen. De oude Moscovitische partij keurt de staatkunde van aarzelen af; Mouravieff is de held van den dag te St. Petersburg en de openbare opinie in Rusland verklaart zich met nadruk tegen elke concessie, zoodat de regering gezind zou zijn toetegeven aan den invloed van den grooten hoop, die door de oude Moscovitische partij opgewonden wordt. t)e heer Drouin de Lhuys zou Woensdag te Parijs terug- keeren. La France gelooft, dat zoo Rusland antwoordt, dit ant woord loopen zal over de memoriewaarin de kwestie be treffende de tractaten van 1815 behandeld wordt en die aan de Fransche nota toegevoegd was. De nota zal openbaar gemaakt wordenzoodra de Keizer en de heer Drouin de Lhuys te Parijs zullen teruggekeerd zijn. Het blad verzekert, dat de bevolking in Finland afgevaar digden naar St. Petersburg heeft gezondenom constitu- tionneele instellingen en een afzonderlijk Finlandsch leger te vragen. La France deelt voorts in brieven uit Havana mede, dat de aanzienlijke inwoners op Cuba een adres naar de rege ring te Madrid hebben gezonden, waarin verzocht wordt dat zij zich met Frankrijk versta omtrent een organisatie in Mexico, die waarborgen van kracht en duurzaamheid aan biedt. De onderteekenaars van dat adres doen de naauwe belangen uitkomendie Havana aan Mexico verbinden. De Pays zegt dat geen enkele bevestiging is ontvangen van het gerucht, hetwelk ter beurze in omloop was, dat Mouravieff vermoord is. Uit de bouwstoffenonlangs voor de vervaardiging van een groote telegraphische kaart van Frankrijk bijeenge- bragt, blijkt dat de geheele lengte der telegraafdaden al daar 88,228 kilöiüeters (een kilometer is 1000 Nederland sche ellen) bedraagt. De lengte der draden die op de palen rusten, bedraagt 30,000 kilometers, of van den omtrek der aarde. - Er zal een proces plaats hebben tusschen twee perso nen van Ivetot. De een had zich opgehangendoch de an der kwam tijdig genoeg om het koord aftesnijden. De zelf moordenaar viel op den grond, brak zijn been en eischt thans schadevergoeding van hem, die zijn leven heeft gered. De eisch is daarop gegronddat de gedaagde de schuld is dat de eischer zijn been heeft gebroken en gedurende eenige weken niet heeft kunnen werkende gedaagde had geen recht den eischer aftesnijden en is dus voor de gevolgen van deze onrechtmatige handeling schadevergoeding ver schuldigd. De invoer van ruwe katoen in Groot-Brittanie gedu rende de zes eerste maanden van het loopende jaar bedroeg 2,131,775 centenaars, tegen 1,652,733 in gelijk tijdvak van 1S62 en 6,857,857 in dezelfde maanden van 1861. In 1862 en 1863 zijn aanmerkelijk toegenomen de invoeren uit Egypte, de havens van de Middellandsche zee, Nieuw Grenada Brazilië, China, Mexico en voornamelijk uit Britsch- Indie. Bovendien zijn in genoemde jaren voor het eerst min of meer belangrijke partijen katoen ontvangen uit de Zuide lijke havens van Rusland, van de Westkust van Afrika, uit Singapore, Nieuw Zuid-Wallis, Noorwegen, Spanje, Napels, Sicilië, Malta, Griekenland, Turkije, de havens van Mid- den-Amerika aan de Stille-Zuidzee gelegenenz. De aan voeren uit de Noordelijke provinciën der Yereenigde Staten in 1861 nog 390,923 centenaars beloopendedaalden in 1862 op 19,806 en in 1863 op 5319 centenaars; die uit de Zuidelijke provinciën, in 1861 5,483,512 centenaars, waren in 1862 17,482, in 1863 1557 centenaars, een bewijs van de strenge blokkade der Zuidelijke havens. In bijzondere berigten uit New-York te Parijs ont vangen, en afkomstig van een voor het behoud der Unie zeer gunstig gestemde zijdewordt een hoogst ongunstig tafereel opgehangen van den stand der zaken in het Zuiden Het leger van den generaal Lee is op verre na zoo sterk niet als men zich dit in Europa voorstelten de proclama tie van den president Jefferson Davis, waarin hij de Ame- rikaansche vrouwen aanspoort om hare mannenzonen en broeders optewekken tot deelneming aan den strijd, en waarin hij tevens aan de uit de legers der Zuidelijken gedeserteerde officieren en soldaten kwijtschelding van hun straf aanbiedt is een genoegzaam bewijs, dat de krachten van het Zuiden uitgeput gerakenen dat voor de Noordelijken een volko- mene overwinning op handen is. P. G., in zijn vak bekwaam, de BROEI- JERIJ en BLOEMISTERIJ ten volle verstaande, ook met de BOERDERIJ niet onbekend en van zeer goede getuig schriften voorzien, zag zich gaarne ge plaatst tegen November of Februarij. Wanneer een gehuwd Tuinman wordt verlangt, is hij niet ongenegen een hu welijk aan te gaan. Adres met franco Brieven onder No. 115, aan het Bureau van dit Blad. Er worden gevraagd 25 SIGAREN* MAKERS aan de Columbiate Zeijst. Brieven franco. Men vraagt TE KOOP eene IJZE REN BARGE, geschikt tot Vervoer van Passagiers. Adres met franco brie venonder letter S., aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. Vaste Doorvrachten en Directe Cognossementen van Rotterdam tot Batavia en Shanghai. Geregelde aansluiting te Singapore voor Batavia. Aan Gouvernements Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het verkrijgen van alle Inlich tingen adres bij SMITH COMP., te Rotterdam. Fabriek van geperfectioneerde Amerikaansche GAZBRANDERS, aan welke de groote Etablissementen in België en de Staatsspoorwegen de voorkeur geven. Groote keuze van LAMPEN en HANGERS, keur van prachtige en gewone MODELLEN voor Petroleum- en Moderateur-Lampen Compleete TOESTELLEN om zelf de Lampen te monteren. (Brieven franco

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3