Buitenlandsch Nieuws. koefte bestaatWeldra 111 övefweging nemen wat ter voor ziening in die behoefte behoort te worden gedaan. De Middelburgsche Courant deelt mede, dat de dik wijls toegezegde algemeene maatregel tot verhooging van de traktementen der ambtenaren bij de departementen van al gemeen bestuur, thans bij de regering in bewerking en over weging is. De grondslagen moeten zijndat de traktemen ten beneden f 1000 met 20 pCt., die van f 1000 tot 1500 met 15 pCt. en die van f 1500 tot 2000 met 10 pCt. verhoogd zullen worden. Zaturdag heeft de heer P. de Meijer, goud en zilver werker te 'sHage, zijn werklieden, ten getale van 16 de tentoonstelling van metalen voorwerpen doen bezigtigen en hunne aandacht gevestigd op de vele voorwerpendie zich aldaar bevinden, en die zich, hetzij door het sierlijke of in eenig ander opzigt onderscheiden. Hij wees de werklieden op de vorderingen in elk vak, die uit deze tentoonstelling konden worden ontwaarden spoorde hen aan om zich voort durend met allen ijver op hun vak toeteleggenten einde de mededinging op waardige wijze te kunnen volhouden. Men weet, dat de heer P. de Meijer, wegens ingezonden voorwerpen op genoemde tentoonstellingmet de zilveren medaille is vereerd. Het honiggewin in de Geldersche en Utrechtsche stre ken heeft niet de gunstige resultaten opgeleverddie daar van door de ijmkers en honigkoopers waren verwacht. Het gewin van den nieuwen honig was beneden het middelmatige, en evenzoo de hoedanigheid. De prijswelke door de honig- zeemers wordt besteed voor den ruwen honig of voor den honig in de was, is 17±- a 181 cent per Men begint thans in Twenthe wat meerder levendig heid in het fabriekwezen waartenemen, hetgeen vooral wordt toegeschreven aan de belangrijke prijsverbetering der lijnwaden in Indië. Met de voltooijing der in aanbouw zijnde uitgebreid wordende stoomweverijen wordt den meesten spoed gemaakt en zoo een rijzing van de reeds hooge garenprijzen dit niet verhindert, laat het zich aanzien, dat de meeste weverijen, tegen den winter weer in werking zullen zijn. De spinne rijen te AlmeloOldenzaal en te Enschedé hebben thans volop werk. In laatstgenoemde plaats zijn twee nieuwe spin nerijen in aanbouw. Dezer dagen kwam te Ter Aa een steenhouwersknecht die wel honger en dorst, maar geen geld had, en zich op een slimme wijze het noodige verschafte. Hij verhaalde, dat hij metselaarsbaas was te Amsterdam, dat heeren kerkvoog den van ter Aa een groote herstelling aan de kerk op de beurs te Amsterdam hadden aanbesteeddat dit werk door hem aangenomen was en dat hij kwam om het werk op- tenemen en een kosthuis voor zijn werkvolk te zoeken. Men wees hem zulk een huis aan en spoedig was de huisheer met hem overeengekomen om aan eiken knecht voor vijf gulden in de week kost en inwoning te verschaffen. De huisbaas met zulke voordeelige voorwaarden ingenomen ont haalde den gewaanden metselaarsbaas op broodkoffij en borreltjes, waarop deze vertrok. Het werkvolk is nog niet aangekomen. Maandag morgen werd te Hoorn gevankelijk binnen- gebragt een nog jeugdig varensgezeldie zich te Amsterdam uit eigen beweging had aangegeven als vroeger te dier stede een moord te hebben gepleegd. Bij zijn verhoor gaf hij echter voordat dit niet het geval wasmaar dat hij toch wer kelijk een zijner makkers had vermoord gedurende een reis op de Oostzee, en de eerste opgave te Amsterdam slechts te hebben gedaan om naar Hoorn te worden getransporteerd, ten einde zijn ouders nog eens te kunnen ziendie te dier stede woonden. Ofschoon hij voorloopig naar het huis van arrest is over- gebragt, twijfelt men echter hier niet dat aan krankzinnigheid moet worden gedacht. Een jong mensch uit 's Hertogenboschdienende als soldaat bij het te Breda in garnizoen liggend 6de reg. in fanterie, maakte zich dezer dagen te's Hertogenbosch schul dig aan diefstal van een gouden horologie eu eenige andere voorwerpen van waarde en wel met de verzwarende omstan digheid van inbraak. De gestolen voorwerpen werden beleend en de persoon in kwestie geraakte van de sloot in de gracht hij werd namelijk eenige dagen later als deserteur te Rot terdam aangehouden. De krijgsraad in de 1ste militaire af- deeling heeft hem Maandag na bereids tot gevangenisstraf van langer dan één jaar veroordeeld te zijn geweest, aan vorenstaande feiten schuldig verklaard en hem te dier zake vervallen verklaard van den militairen stand en hem ver oordeeld tot vijf jaren tuchthuisstraf. De uitslag der bekrooningen aan de inzenders van vee enz. op de tentoonstelling, heden Woensdag te Soeterwoude gehouden, toegewezen, is als volgt: WagenpaardenN. J. Stallinga, 1ste prijs; G. Tieboel 2de prijs en S. Bronsgeest, 3de prijs. - Chais-paardenJ. Duivenvoorde, 1ste prijs; C. Kapteijn2de prijs; K. S. Hijlkema, 3de prijs; Idem, prijs van 't Bestuur f 5. - Rundvee: N. Kapteijn, 1ste prijs; J. van Haastern en C. van Haastert3de prijs. - Kuiskalf: W. Schenkeveldlste prijs en C. van Zeideren, 2de prijs. - Rijstier, 1-t- jaar: J. van Haastert, lste prijs; C. van Zeideren, 2de prijs; P. van Steijn, 3de prijs en L. Huisman, prijs van 't Be stuur ƒ5.- Pink: J. van Haastert, lste prijs; A. van Haastern, 2de prijs en J. van Haastern, 3 de prijs. - Melk- vaars: D. Lagerenberg, lste prijs; G. Belt, 2de en 3de prijs en C. Vink, prijs van 't Bestuur^ 5. - Melkschotten W. Schenkeveld, 2de prijs en P. van Steijn, prijs van 't Bestuur f 5. - Melkgevende koe: A. Onderwater, lste prijs; G. Tieboel, 2de prijs en D. Meijer, 3de prijs. - Vette koeijeuJ. van Mannekus, lste prijs; W. A. van Rhoon, 2de prijs en C. Kapteijn, 3de prijs. - Zuiglamme- renP. Vromesteijn, lste prijs; W. Schenkeveld, 2de prijs en L. Kraanenburg, 3de prijs. - OoijenP. Vromesteijn, lste prijs en L. Kraanenburg, 2de prijs. - Vette Hamels .- C. de Graaf, lste prijs; P. Vromesteijn, 2de prijs en C. de Graaf 3de prijs. - SpringramP. Vromesteijn 2de en 3de prijs. - Boter: J. Duivenvoorde, lste prijs; A. van Andrichen2de prijs en A. J. Straathoff, 3de prijs. - Kaas P. W. Schenkeveld, lste prijs; C. Wolff, A. Onderwater en W. C. H. Wolff, 2de prijs. - Pluimgedierte: J. Bijleveld 2de prijs en J. van Langeveld, prijs van 't Bestuur. - Voorts zijn nog toegewezen: aan P. Vromesteijn, voor een dragtige Koe, prijs van 't Bestuur 10. J. H. Biebenvoor 4 vette Vaarsen, prijs van 't Bestuur ƒ10. L. A. Vollebregt voor een bruine Merrie met 2 veulens, prijs van 't Bestuur 10; G. Tieboel, voor een Bok, prijs van 't Bestuur 3. Morgen zullen wij de overige bekrooningen mededeelen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings- dag des namiddags te 5 uur 69°, des avonds te 8 uur 60°, te 10 uur 5 8°. Woensdag morgen te 5 uur 5 8°, te 8 uur 62°, te 12 uur 66°, 's namiddags te 4 uur 61°. Volgens berigten uit Frankfort, is de terugkomst des Keizers naar Weenen, niet vóór in het laatst dezer maand te verwachten, en zal derhalve zijn voorgenomen reis naar Ischl achterwege blijven. Met betrekking tot den loop van zaken in Frankfort verneemt mendat de Keizer van Oostenrijk geen bezwaar heeft tegen het invoeren van rechtstreeksche verkiezingen tot het benoemen van leden voor het parlement. Men schrijft dit toe aan den voortdurenden en zeer vertrouwelijken om gang des Keizers met den Hertog van Coburg. Ten opzigte van Koning Max van Beijeren verneemt mendat hij zich bereid heeft verklaardom in het directorium met andere Vorsten afwisselend zitting te nemen. De laatste en nu voor geen herroeping meer vatbare weigering van Pruissenheeft te Weenen een onaangenamen indruk gemaakt. Men is te zeer overtuigd dat geen doortastende bondshervorming kan plaats hebben zonder medewerking van Pruissen om niet onaangenaam getroffen te zijn door de weigering van Pruis sen men hoopt echterdat de zaak langs een anderen weg namelijk door middel van de ministerieele conferentiën, een gunstig resultaat zal opleveren. De Börsenzeitung behelst een berigtvolgens hetwelk de spoorwegverbinding tusschen Warschau en Zombkomire in de nabijheid der Pruissisehe grenzen, afgebroken is en de insurgenten zes bruggen en de telegraaflijn geheel vernield hebben. De flottille van Engelsche pleizierjagtendie in de handelshaven van Cherbourg was binnengeloopenheeft haar nagenoeg geheel weder verlaten. Enkele zijn nog op de reede

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 2