N°. 1078. Donderdag 27 Augustus. A0. LEIDSCH DAGBLAD. Prijs dor Advertentien 1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regelset).90. Iedere regel meer 1 5 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cla. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Botterdam te S u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u 49 in,; 6 u. 9 ra.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 n. 36 ra.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 ra.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 ra.; 9 u. 14 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 ii.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Atphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtache Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9J- u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12£ u.; Donderdag 6J u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5J. u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 ra. eu te 11 u. 10 ra., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savouds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southaraptou1 eu 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopeud van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-TelegraaT dagelijks van 7J- uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woeusdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 31 uur en vau 36 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Acoijmen dagelijks vau 91 uur en van 86 uur; ran 'eRijke Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Dcie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, eu franco per post ƒ2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Noiu- mers Vijf Ceuts. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd bij de infanteriebij het 4de regement tot majoor, den kap. 1ste kl. G. P. Boomsvan het 6de reg.; tot kap. 3de kl. den lsten luit. C. L. Wal- ther, van het reg. grenadiers en jagers; bij het 8ste re gement, tot lsten luit. den 2den luit. H. J. Bergé, van het corps. Z. M. heeft in hunnen rang overgeplaatst, bij het reg. grenadiers en jagers, de 1ste luits. L. F. van Otter- loo, van den staf der inf., werkzaam bij de Kon. Militaire Akademie, B. P. Strengnart en A. A. A. A. van Laak, beiden van het 3de; Jhr. W. A. Beelaerts van Blokland, van het 1ste, A. M. van der Heide van het 6de en S. A. Lutz, van het 3de reg. infanterie. Z. M. heeft op non-activiteit gesteld, in afwachting dat omtrent hem nader zal worden beschikt, den majoor L. J. van Dinter, van het éde reg. infanterie. Z. M. heeft met ingang van den 16den September e. k., tot adelborsten der lste kl. bij de Nederlandsche zee- magt benoemd de adelborsten der 2de kl. bij het Koninkl. Instituut voor de Marine te Willemsoord: W. F. Wesselink, F. G. M. van der Wijck, C. Adriani, D. L. M. E. Keus, P. M. W. T. Krayenhcff van de Leur, C. H. Cornelissen, C. L. de Jong, M. J. van Lakerveld, H. Bernelot Moens Jhr. P. J. Vegelin van ClaerbergenG. W. L. Diemont van LangerakJ. L. M. van Gorkum, P. Heyning, W. E. Hazenberg, J. H. Cremer, C. Maas, J. C. ClarksonJ. P. Wesselink, W. A. Kok, J. Schouw Santvoort, H. H. Hora Siccama, W. J. Derx, A. W. Vinkhuyzen, C. J. Damme, P. D. A. Fraukamp en W. C. P. E. de Klopper. Z. M. heeft benoemd tot plaatsvervangend kantonrech ter te Yollenhove A. J. ten Cate, burgem. en secret, der gemeenten Stad en Ambt Vollenhove. Z. M. de koning heeft gratie van de doodstraf ver leend aan J. H. van Miltenburg, bij arrest van het hof in Noord-Holland wegens brandstichting daartoe veroordeeld en die straf veranderd in een tuchthuisstraf voor den tijd van 20 jaren. Bij de verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad te 's Gravenhage zijn ingekomen 1303 billetten. Van on waarde 7. Geldig 129 6. Volstrekte meerderheid 647. Ge kozen Jhr. Mr. W. Quarles van Uffordhoogheemraad van Delfland, met 75 8 Jhr. Mr. H. G. C. L. Janssens, vroe ger lid, bekwam 33 2, de heer M. L. Hermans 140 en de heer J. B. Maxwils 26 stemmen. Te Franeker is in een vergadering van de plaatse lijke commissie voor de oprigting van een nationaal gedenk- teekenbehandeld de voorstellen van de hoofdcommissie en is besloten gezegde hoofdcommissie te berigten: 1°. Dat de commissie zich vereenigde met het plan tot oprigting van een marmeren gedenkteeken echter meer prijs stelt op een levend en productief gedeukteekenen dus in overweging geeft de volgorde van het bestaande plan dus omtekeeren a. een ambachtsschoolb. een bronzen of marmeren gedenk teekenc. een gedenknaald, terwijl indien de som te klein mogt zijn de gelden alsdan zouden kunnen worden besteed tot een inrigtiDg ter verzorgiug van oude militairenzoowei van de land- als van de zeemagt; 2°. dat zij hare adhaesie schenk aan het plau der hoofdcommissie wat betreft de plaat sen waar de ambachtsschoolhet gedenkteeken en de ge denknaald zullen worden opgerigt. Zaturdag heeft te Kampen de plaatselijke commissie voor het gedenkteeken voor 1813 hare derde vergadering gehouden, waarin met bijna eenparige stemmen beslotenis, zich geheel te vereenigen met het denkbeeldvan de hoofd commissie uitgegaan, met dien verstande, dat, wanneer het blijken mogt, dat de ingezamelde fondsen, tot geheele ver wezenlijkingook voor het derde punt (ambachtschool te Amsterdam) niet toereikend rnogten zijn alsdan de van de 2 eerste punten overblijvende gelden tot de stichting van het museum Willem I zullen aangewend worden. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op Zaturdag den 29sten Augustus aanstaande niet plaats hebben. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft, in ver band met de regeling van het middelbaar onderwijs, naar aanleiding der wet, aan verschillende gemeenten te kennen gegevendat ten einde de goede gevolgenwelke uit die wet kunnen voortvloeijenzich zoo spoedig mogelijk doen gevoelen, het wenschelijk schijnt, dat de besturen van ge meenten waar aan een degelijk middelbaar onderwijs be-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1