BADHUIS, van het Oude en Nieuwe Testament, Eene geschikte Dienstbode, te LEIDEN. MET 40 STAALPLATENVAN NtOERLANDSCHE GRAVEURS. dat het hoofd hem van den romp werd geslagen. De paar den kwamen met het hoofdelooze lijk voor het postkantoor te Barczin aan. De ongelukkige laat een weduwe met twee kinderen na. VolgeDs een berigt uit Bern, ligt Mazzini te Lugano gevaarlijk ziek. De Presse meldt, dat het Oostenrijksche leger in Ve netië op nieuw met 10,000 man is verminderd. Een medediuger van Barnumden fameusen gelukzoe ker, was onlangs te Philadelphia gekomen met allerlei zeld zaamheden waaronder zich zes kinderen bevondendrie jongens en drie meisjes, die op elkander zoo geleken, wat houding, gelaat en kleur betreft, dat, in gelijke kleeding gestoken, het onmogelijk was hen afzonderlijk te onderschei den. De vertooner wedde met ieder, die maar wilde en voor hoeveel hij verkoos, dat niemand kon zeggen tot welk ge slacht ieder bijzonder behoorde. Daar deed zich echter een Ier op, die de weddingschap aannam tegen iü dollars. Na dat dit aangenomen was, vertrok de Iermaar kwam spoedig weer terug met zes appelen in zijn hand, die hij beurtelings den kinderen toewierp. Drie hunner vingen de appelen met hunne handen op en de drie anderen in hunne voorschootjes. wDat zijn de meisjes," riep de Ier uit, ^en de andere de jongens." Het was zoo en onze Ier staktot groote vreugde van de toeschouwers, die 10 dollars in zijn zak. Men komt in Frankrijk eenigzins terug op den eer sten indruk, dien de bijeenkoming van het vorsten-congres te Frankfort in den aanvang heeft teweeg gebragt. Men zag er niet veel meer in dan een onbelangrijke politieke vertoo ning en men vestigde er de aandacht op om der nieuws gierigheids willevolstrekt niet om de belangrijke resultaten die men er van verwachtte. Maar nu men ziet, dat de voor stellen van Oostenrijk zeer aanneembaar zijn en overal bijval ontmoeten nu men bemerkt dat Oostenrijk de bijzonderheden die tot oneenigheden zouden kunnen aauleiding gevenge makkelijk loslaat en zich uitsluitend bepaald tot de groote grondtrekken van het hervormingsplan, nu begint men te gelooven, dat het initiatief, door Keizer Frans Joseph ge nomen niet zonder gevolg zal blijven. Wat op dit oogenblik het belangrijkste van de kwestie uitmaakt, is, dat de libe rale partij in Pruissen schijnt te willen protesteren tegen de afzondering, waarin Koning Wilhelm zich terugtrekt en dat de Prins van Pruissen, die reeds eenmaal de daden van zijn vader heeft gegispt, geneigd schijnt, om dit nogmaals te doen. Hij schaamt zich over zijn vaderland, dat zich op zoodanige wijze door Oostenrijk laat voorbij streven. Het congres van Frankfort kan du3 nog wel eenige belangrijke resultaten opleveren. Een jongeling van hoogen standdie met een beeld- schoone doch gehuwde waschvrouw een liefdesbetrekking had aangeknoopt, trad Dingsdag te 10 uur 's avonds in een winkel in de Rue de Rocher te Parijs, waar zij met eenige andere vrouwen en meisjes werkte. Hij vroeg haar, waar eg den dag had doorgebragt en kreeg ten antwoord dat hem dit niet aanging. Hij trok daarop een pistool en vuurde dit op haar af, waardoor zij ligt aan de wang werd gewond. Zij vloog op hem aanviel hem om den hals en vroeg om vergiffenis, doch de jongeling stiet haar een dolk met zoo veel kracht in den rug, dat de punt in de borst uitkwam. Zij viel dood neder. De jongeling liep bedaard den winkel uit en gaf zich aan de politie over. Een koetsier të Parijsdie een kar bestuurdewelke zeer zwaar beladen was, sloeg zijn paard dat niet kon voort gaan op onbarmhartige wijze; hij stoorde zich niet aan de omstanders, die hem het gemeene van zijn handelwijze on der het oog bragten. Eensklaps verzamelde het arme dier al zijn krachten, stijgerde en wierp den koetsier op den grond; daarna trapte het hem op de borst en gaf hem met rente de ondervonden mishandelingen terug. De koetsier is in een hopeloozen toestand. De Seine is te Parijs waadbaar. Vrijdag is een man er doorgeloopen en had op de diepste plaatsen slechts water tot onder de schouders. Men herinnert zich een zoo lagen waterstand niet. Zondag namiddag is de sneltrein van Marseille naar Nimes in de nabijheid van Beaucaire uit het spoor geraakt, ten gevolge waarvan de meeste rijtuigen van den trein zijn verbrijzeld. Zeven personen hebben daarbij het leven verlo ren en vijftien anderen zijn meer of minder ernstig gekwetst. In weerwil van den door lord Clyde geuiten wensch dat zijn stoffelijk overschot zonder uiterlijke praal in Ken- salgreen zou begraven worden, heeft zijn begrafenis echter, op het verlangen der Regering, Zaturdag in de Abdij van Westminster plaats gehad, omdat men meende dat de man, die zijn land zoo lang en zoo roemrijk gediend had, te midden der in dat gebouw bewaarde uitstekende mannen rusten moest. Ofschoon voor het overige aan de begeerte des overledene voldaan was, om de plegtigheid zoo een voudig mogelijk interigtenwas er nogtans een ontelbare menigte op de been en hadden vele officieren toegang tot de Abdij bekomen. Uit Lissabon wordt gemeld dat de bevalling der Ko ningin van Portugal tegen de maand October wordt te ge- moet gezienen dat Koning Ferdinand van Portugal peter en Prinses Clotildezuster der Koningin en gemalin van Prins Napoleon Bonaparte, meter van den jongen Prins of de jonge Prinses zal wezen. Het godsdienstig tractaat-genootschap te Londen heeft thans 64 jaren bestaan, en in dien tijd 1,006,000,000 exemplaren van onderscheidene geschriften verspreid; in het laatste jaar alleen 47 millioenen daarvan 600,000 in ver schillende Oost-Indische dialecten en 200,000 in het Chi- neesch. De ontvangst bedroeg 95,300 ponden sterl. of meer dan 1,000,000. Adverlentiëii. Door toevallige omstandigheden wordt gevraagd tegen 1 September tusschen de 30 a 40 jaar, liefst van de P. G., die geschiktheid bezit om als meid alleen te dienen. Op eene goede behandeling en redelijk loon kan men staat maken. Brieven franco onder letter J. aan het Bureau van dit Blad. BLOEMMABKT, Wijk IV, N°. 152 De Inrigting voor WARME BADEN j wordt Vrijdag 28 Augustus a. s. weder geopend. De Ondernemer J. RUTGERS. Bij H. C. A. CAMPAGNEte Tielziet op heden het licht de Iste Aflevering van PKACMTUSTGAV E„ VOOR ALLE STANDEN, VAN AL DE KANONYKE BOEKEN VOLGENS DE STATEN-OVERZETTING. De eerste aflevering bevat 3 bladen gr. 4° van 16 pag. en 3 Platen en kost 37'/t Cts. De prijs van den completen DIJBEL met 40 KEURIGE STAAL PLATEN zal in geen geval meer dan den voorbeeldeloos lagen prijs van f 7.50 bedragen. In 2 jaren tijds zal de BIJBEL compleet zijn, zoodat men tegen eene uitgave van 7'/, Cts. per week, in 2 jaren tijds in het bezit komt van eene PRACHTUITGAVE van het Beste Boek, een wezenlijk sieraad voor de huiskamer. Alle boekhandelaar! nemen bestellingen aan. DE BIJBEL.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3