1 V,,, N°. 1075. Maandag 24 Augustus. A0. M863. Biniïenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor beiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 iu de drie maanden. Afzouderlijke Noiu- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels ƒ0.76. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigteu vau 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 in.; 10 u. 17 ra.; I u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 a. 36 ra.; 10 u. 20 ra.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leideu (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dageu uitgezonderd de Zondag 5 u.j vau Amsterdam (Heerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9} u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12} u.; Donderdag 6} u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5} u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, K.atoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 ra.'s namiddags te 3 45 ra. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Iadisohe Landpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Tolegraaf dagelijks van 7} uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op oubepaalde tijdeu. Burgemeester en Wethouders, Maaudag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie ran Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks vau 104 uur. Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is t« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelyks van 81 uur cu van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijuseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maaudag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 34; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeenten Haarlemmermeer Mr. J. P. Amersfoordt, Gendringen Mr. J. W. van de Laar, Genemuiden K. L. Ruttinck. Z. M. heeft Jhr. Mr. L. F. van Panhuysop verzoek eervol ontslagen als schoolopziener in het zesde schooldistrict van Zeeland en in zyn plaats benoemd Mr. J. C. E. baron van Lynden te Middelburg. - Z. M. heeft vergund aan den heer C. Wiener, me- dailleur en beeldhouwer, het aannemen der. versierselen van ridder der Wasa-orde, hem door den Koning van Zweden en Noorwegen geschonkenen aan den heer Dr. R. C. Bak huizen van den Brink, archivaris van het Rijk en lid van den Hoogen raad van adelhet aannemen der versierselen vdn officier der Leopoldsorde, hem door den Koning der Belgen geschonken. De Minister van Oorlog heeft ter kennis van gega digden gebragtdat er voor eenige wagennlakers gelegenheid bestaat om voor de dienst in Oost-Indië te worden aange nomen. De personendie daartoe genegen zijnzullen zich als werklieden voor de werkcompagnie te Soerabaija voor den tijd van zes jaren aan de militaire dienst moeten ver binden. - Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken, dd. 18 dezer, is aan de directie der centraal-spoor- weg-maatschappij voorloopige vergunning verleend voor een omnibusdienst tusschen Hattem en Zwolle tot vervoer van reizigers en goederen. Men meldt uit Utrecht 21 Augustus: De dienst op den centraal-spoorwegwelke gisteren voor het publiek werd geopend, is zeer juist uitgevoerd. De zes treinen ïn beide rigtingenwelke hebben geredenzijn zeer regelmatig en volgens de tijdsbepaling der annonces aangekomen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben burge meesters en wethouders in dat gewest uitgenoodigd de noo- dige maatregelen te nemenopdat het uiterlijk aanzien der begraafplaatsen getuige van den eerbied voor de daar rus tende afgestorvenen, en toetezien dat zulks ook op de bij zondere begraafplaatsen geschiedde. - De heer Mr, W. W. Buma, nieuw benoemd president bij het provinciaal gerechtshof in Friesland, heeft "Vrijdag bij den Hoogen Raad (Kamer van vacantie) den bij de wet gevorderden ambtseed afgelegd. - Afzenders van telegrammen worden er op gewezen dat in kleine plaatsen veelal slechts éénmaal daags postge- legenheid bestaat. Berigten zijn dus aan een niet onbelangrijke vertraging blootgesteldwanneer zij na het vertrek der post de plaats bereikenvan waar zij per post verder moeten worden gezonden. Donderdag zijn 14 werklieden uit Zwolle overgekomen om de tentoonstelling van metalen te 's Hage te bezigtigen. Na afloop van hun maal, dat zij vriendschappelijk gebruikt hebbenis hun toegang verleend tot de muziek-uitvoering in den tuin van het Zoölogisch Genootschap van Acclama- tatie. Zij hebben hunnen dank voor het heusche onthaal daar ter stede betuigd aan den algemeenen secretaris van de com missie voor de tentoonstelling, den heer P. F. W. Mouton. De prijzen door den heer de Leeuw van Arnhem by het schuttersfeest te La Chaux de Fonds gewonnenbestaan in: een zilveren beker met 4 feestdaalders (elk 5 franken); een gouden horologie met 4 feestdaalders; 600 franks door de Zwitsers te Liverpool uitgeloofdeen Zwitsersche ordon- dantie-buksgeschenk van den bondsraadeen waarde heb bende van 160 franks en met de woorden: //Buodesrath Ehrengabe von 1863," op den kolf; een vaatje wijn, ter waarde van 40 franken, en nog eenige prijzen die nu nog niet bekend zijn. De veen boeren klagen over den lagen prijs van den turf, een gevolg vooral van de vroege droogte van dit jaar. Wat evenwel voor de verveeners grond tot teleurstelling op levert, is voorzeker een reden tot blijdschap voor den bur ger en den behoeftigen stand vooralvoor welke de prijs verlaging der brandstof hoogst welkom zal zijn. Als een bijzonderheid wordt gemelddat in den tuin van den heer B. J. Poppe te Zwolledie in de maand Junij de eerste nieuwe aardappelen ter markt bragt, Woensdag ten tweeden male in dit saizoen aardappelen gerooid zijn die volkomen rijp en goed van smaak waren. Die aardap pelen zijn alzoo binnen twee maanden tijds gepoot en gerooid. In den tuin van den metselaar Hendrik de Kanter te Ginneken staat een zeer zeldzame aardappelplant te bloei-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1