N°. 1070. Dingsdag 18 Augustus 1 Binnenlandsch Nieuws. rv- rS Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Noiu- mers Vijf Cents Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Ct9. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gr-ivenhageDelft, Schiedam en itoiter.iiun te 8 u. 41 ra.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 ra.; 3 u. 49 mi; 6. u. 9 ra.; 9 u. 19 ra.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haar'em en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 ra.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leideu (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leideu, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9} u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12} u.; Donderdag 6} u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5} u. Postbusligtingen aan de Lakenliul, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 ra. en te LI u. 10 ra., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7} uur's ra. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aoctjnsen, dagelijks van 8 1 uur eu van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en AcoijnsQn dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maaudag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken eu het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. bel. en ace. te Aalsmeer den heer W. C. Verseput, thans in die betrek king te Zuidhorn. De Commissaris des Konings in de provincie Zuid- HollandMr. J. Loudon, heeft de gemeente Voorschoten bezoekende, ook de fabriek van Goudenen Zilveren werken van den heer J. M. van Kempen bezigtigd. Men verneemt, dat de commissaris des Konings in de provincie Zuid-HollandMr. J. Loudonin deze maand ook aan Leiden een officieel bezoek zal geven. Vrijdag namiddag is te Scheveningen aangekomen Z. Keiz. H. Prins Petrus van Oldenburg met HD. zoon vergezeld van hunne adjudanten en verder gevolg. Z. Keiz. H. is de halve broeder van H. M. onze geëerbiedigde Ko ningin. HH. KK. HH. stapten, door H. M. de Koningin begeleid, aan het groot stedelijk badhuis af, en, na een wandeling op het terrein te. hebben gedaanbetrokken HH. KK. HH. de villa van mevrouw de douairière baronesse von Gagern nabij het Badhuis gelegen. Bij gemis aan plaats in het badhuis en in het hotel Garni had de barones de villa welwillend voor den Prins aangeboden. Ten ongeveer half tien ure werd den hoogen bezoekers door de kapel van den heer Botgorochek een serenade bij fakkellicht gebragt, die in de beste orde plaats vond. Na den afloop daarvan heeft de Prins den directeur der kapel uitgenoodigd binnen te komenzich eenige oogenblikken welwillend met hem on derhouden en zijn bijzonderen dank betuigd voor de oplet tendheid en hulde hem bewezen. Men .verneemt, dat de Vorstelijke personen tot den lsten September a. s. aldaar zullen verblijven. Z. Keiz. H. de Prins van Oldenburg is Zaturdag middag vergezeld van zijn zoon en een adjudant in burgerkleediug en Calèche naar 's Hage gereden. Met den Pruissischen Staatsminister van Bethmanu Hollweg gaat het eenigzins vooruit. De geneesheeren koes teren de hoop hem te behouden. Het diner, dat Zaturdag door Z. K. H. den Prins van Oranje aan het korps Officieren van het 2de regement dragonders werd aangeboden, was buitengewoon prachtig. Menige feestdrouk werd er op Z. M. de Koning en Z. K. K. ingesteld. Het muziekkorps van het reg. voerde gedurende het diner verschillende muzykstukken uit, en tot laat in den avond bleven de gasten bijeen. De verwachtingen omtrent de Nationale Tentoonstelling vau Metalen en daaruit vervaardigde voorwerpen te 's Gra- veuhage is geenszins teleurgesteld. Zonder juist te anticiperen op hetgeen we later hierover wenschen te sprekenmoeten wij toch bij voorraad onze ingenomenheid te kennen geven met de waardige wijzewaarop weder het vak der zilversmeden daar vertegenwoordigd is. Vóór alles trekt de aandacht: de magnifieke inzending der Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zilveren Werken van den heer J. M. van Kempen te Voorschoten. Die bijdrage alleen reeds is een bezoek van de Tentoonstelling waard. Het hoofdvoorwerp is een kolossaal Pièce de Milieu de Table, uitmuntende door stoutheid van conceptie eu schoonheid van ordonnantie. Ook de uitvoering daarvan is uitstekend. Het stuk geeft voorstellingen vau deu Wijnoogst, de Jagt eu de Visscherijin beeldengroepjes, die allen lof verdienen. Ook zijn de twaalf lichten zeer elegant aan gebragt. Verder exposeert de heer van Kempen kleinere Plats de MilieuCandelabresmassieve Presenteer bladenThee- en Koffij-serviezen Schenkkannen Bokalen en monumentale Inktkokers, waarvan eenigen getuigen vaneen zeer juiste opvatting der stijlen, en voorts tal van andere voorwerpen die elegant en tevens practisch zijn. - De groote vitrine, waarin alles is tentoongesteld en die door de heeren Mutters en Zonen te 's Gravenhage werd vervaardigd, behoort voorzeker tot de beste die we daar zagen. Werd de Kon. Ned. Fabriek op de jongste Tentoonstelling te Haarlem met de eenige gouden medaille bekroond, die voor de afdeeling //kunst-industrie" werd uitgereikt, wij durven ook ditmaal der geachte firma allés goeds le voor spellen. Zijn wij wel onderrigt, dan moet het kolossale Pièce de Milieu de Tabledat afkomstig is van de fabriek van den heer J. M. van Kempen te Voorschotenreeds zijn aange kocht voor de verloting der Kunstkronijk van 1864. Reeds Zondag heeft H. M. de Koningin de Nationale Tentoonstelling van metalen en daaruit vervaardigde voor werpen met een bezoek vereerd. H. M. werd door de corn-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1