Kost en Inwoning.; WERKMEID NEDERLANDSCHE VOLK. e. Adverlentiën. Bij A. W. SYTH0FF, te Leiden, verschijnt in de volgende week: Het eerste Nummer voor den nieuwen jaargang van het Oi\S PROGRAMMA. Het ZONDAGSBDAD wordt uitgegeven in b2 Afléveringenelk van 12 bladzijden en kost VIJF CENTS per week. genstaande de maarschalk reeds diep in de tachtig jaren is mag hij nog een vrij krachtig man genoemd worden. Woensdag is te Ober-Laa brand ontstaan, waardoor 68 woonhuizen in de asch zijn gelegd. Een gedeelte dier eigendommen was tegen brandschade verzekerd. Men berekent de verliezen door die ramp aan de inwoners van Ober-Laa toegebragt, op ruim 100,000 ff. Bij de gala-voorstelling, die Woensdag a. s. in den schouwburg te Frankfort zal plaats hebben bij gelegenheid van het vorsten-congres, zal Adeline Patti ook optreden. Het Napoleonsfeest zal dit jaar le Parijs zeer plegtig gevierd worden. De Champs Elysée3 en de Place de la Con corde zullen op een bijzondere wijze geïllumineerd worden. Kostelooze tooneelvoorstellingen en andere volksvermakelijk heden zullen in grooten getale plaats hebben. Vooral echter verdient vermelding, dat zich in de Pré Catalan 10 65 mu ziekanten en trommelslagers (van deze laatsten 3 50) van de regementen van garnizoen van Parijs vereenigen zullen om daar een zeker in de muzikale geschiedenis ongekend geraas te maken. De Keizer, die zich den 15den Augustus sedert vele jaren weder voor de eerste maal te Parijs zal bevinden ontvangt dien dag de Ministers en de overige staatsambte naren doch niet het corps diplomatique. In het Karthuizer klooster te Vauclaire is pater Chryso3tomusdie na den prior de eerste waardigheid in het klooster bekleedde, Vrijdag des morgens ten 4 uur in zijn cel opgehangen gevonden. Hij was slechts 27 jaren oud en een der uitstekendste leden zijner orde. De oorzaak van dien zelfmoord is onbekend. De bekende danser van de Porte-Saint-Martinde heer Clair-Benié, was sedert eenigen tijd ziek. In de voor gaande week overleed hij en zijn dood werd wettig gecon stateerd. Op den dag der begrafenis echter toen men de kist wilde sluiten"hoorde men een diepen zucht en - Óiair- Benié verrees uit een doodslaapdie men voor den dood had gehouden. Hoewel nog in leven, boezemt de toestand van den lijder nog ernstige bezorgdheid in. Tijdingen uit Amerika meldendat de proclamatie van een Keizerrijk in Mexico groot ongenoegen heeft veroorzaakt in het Noorden, maar daarentegen te Richmond met wel gevallen is vernomen, terwijl president Jefferson Davis zich zelfs zou hebben bereid verklaard om het nieuwe gouverne ment te erkennen. Een officier van gezondheid in Amerika heeft de pe troleum met goed gevolg aangewend bij etterende wonden en bevondendat zij in die gevallen evenveel dienst' doet als koud water bij een ontstoken en bloedende wond eOjde lijder daardoor groote verligting van pijn ondervind. Volgens berigten uit New-York van 31 Julij is door het gouvernement der Unie vrijheid tot rechtstreeks handels verkeer tusschen de Noordwestelijke Staten en New-Orleana over den Mississippi gegeven voor allendie waarborgen leveren voor de rechtmatigheid der door hen voorgénomène handelsoperatiën. In een te New-York ontvangen brief uit Richmond wordt gezegd dat, indien de Federalisten blijven volharden in het te velde zenden van negers als soldaten de Gecon- fereerden genoodzaakt zullen zijn denzelfden weg inteslaan in welk geval zij een versch leger van 750,000 inan óp de been zouden kunnen brengen. De ondergeteekende maakt zijne geëerde begunstigers bekend, dat zijD PIANO MAGAZIJN VERPLAATST is van de Hooigracht naar de Roogewoerd No. 375. C. C. BENDER. Bij fatsoenlijke BURGERLIEDEN P. G., bestaat gelegenheid voor 2 of 3 Personen voor Men adressere zich met franco brieven onder No. IS, Bureau van dit Blad. Er WORDT VERLANGD tegen No vember, eene allezins bekwame en om dadelijk in dienst te treden eene NOODHULP-WERKMEIDbeide P. GÉ., en van goede getuigschriften voorzien. Men gelieve zich te adresseren onder Letters H. O. aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. Ten overstaan van den Notaris H. VAN ZEGWAARD te Voorburg, zal in het Logement de Zwaan aldaar, op Woensdag den 19 den Augustus 1-8.63, 's middags ten 12 ure, worden verhoogd eri afge slagen Een perceel WEI- en HOOILAND groot 4 bunders, 50 roeden, gelegen aan den Korten Vliet, in den Boschhjmèr- polderonder SoelerwoudeKadaster Sectie A. Nos. 1406, 1407, 1408, 1409 en 2635 bij veiling in bod ge komen opf 5300.-—. Nadere informatiën te bekomen ten Kantore van den bovengenoemden Notaris. VOOR HET UITGEGEVEN DOOR Wij hebben bij de oprigting van ons „Christelijk Zondagsblad voor liet Ne- derlandsche VOlk" de rigting aangegeven, welke wij wenschen te volgen. Daar wjj thans den derden jaargang zullen in 'het licht geven achten wij het goed en nood zakelijk om de woorden toen gezegd, te herhalen. Goed, omdat de inteekenaren kunnen zien, dat wij getrouw gebleven zijn aan onze belofte; noodzakelijk om de nieuwe inteekena ren te doen weten wat zij te wachten hebben. Nu gelooven wij wel, dat ieder, die met onzen naam en onze rigting op Christelijk litterarisch gebied bekend is, verzekerd kan zijn dat wij hem steeds goede vruchten Zullen aanbieden; nogtanszoo voor ons zei ven als voor de koopersachten wij het wenschelijk, dat wjj dui delijk ons programma bekend maken. Wij wenschen ons volk eene degelijke christelijke lectuur in handen te geven. Wij zeggen degelijke, omdat wij onder degelijke lectuur zulke lectuur verstaan, die eene blijvende waarde heeft voor ieder hart, dat behoefte heeft aan de regtvaardigheid. (Rom. X ys. 10.) Wij zeggen christelijke lectuur, omdat alles wat wij Schrijven jezus christds Zijné verlossing en heerlijkheid tot middelpunt zal hebben. Wij hebben ons tijdschrift Zondagsblad genoemdomdat wij zeer wenschen dat ons volk dat in de week weinig tijd heeft tot lezen zich des Zondags heilzaam zou kunnen bezig houden. On's höek of Tijdschrift zal vrij zijn van alle politica. Wij willen ons volk niet in het dool hof en op de slingerpaden e'ëner onberekenbare uitkumst leiden maar zullen hen met de hulpe Gods, langs den door God, in Zijn onfeilbaar woord, aangewezen weg, hrengln naar die plaats, van waar alleen alle heil en zegen afdaalt, namelijk, het kruis van jezus chrIStus. Wij zullen ons Tijdschrift gesloten houden voor alle twistgedingenzooWel jog kerkelijk gebied, ais op dat der dogmen. Wij wenschen opstellen te leveren in eenen milten Evaoge- lischen zïndie geschikt zullen zijn om den wereldling tot nadenken te brengen, en den Christen aan te sporen tot een volstandig geloof in den God zijns heils. Het heeft ons verblijd te vernemen dat het Zondagsblad, gedurende zijne tweejarige'Wan deling vele lezers heeft aangetroffen. Althans het getal inteekenaren telt nu ongeveer vijfdtihèbdl Ook weten wij dat ons blad niet ongezegend is geweest, en wij danken den Heer, die ons in staat heeft gesteld duizenden hekend le maken met de blijde boodschap des heils en teer velen in hun geloof en geloofsleven te versterken. Platen zullen den tekst opluisteren.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3