N°. 1068. Zaturdag 15 Augustus. A0. I Binnenlandsch Nieuws. Spoortreinen ran Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te S u 41 ra.; 10 u. L7 ra.; 1 u. 17 ra.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; an op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naaf Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 ra.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 in.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgeionderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebyt) tiaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 10 u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12j- u.; Donderdag 6{ u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5J. u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de iVieuwstraat's morgeus te 7 u. 45 ra. en te 11 ti. 10 m., 's uataiddags te 3 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegrauf. Dagelijks geopend van 7 uur *s ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7}- uur 's ra. tot 9 u. 30 ra. ar. Zittingen ran het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President dtr Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect ia ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der 1st» en Uitgaande Rechten en Aoqijnten dagelijks van 91 uur en van 86 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maaudag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—f uur. van Zegel, Registratie'dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. LEIDSCH Dcie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, eu kost voor Leiden ƒ1.96, eu franco per post 2.80 iu de drie maauden. Afzonderlijke Hom mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Door Z. M. is tot lid bij de directie der Weduwen- en Weezenkas voor de officieren van de landmagt benoemd HD. adjudant in buitengewone dienst, de heer luitenant- generaal H. F. K. Duycker, inspecteur van het wapen der infanterie. Z. M. heeft benoemd tot plaatsvervangend kanton rechter te Alphen J. W. Rösener Manz, burgemeester der gemeente Oudshoorn en tot lsten luit. bij het corps inge nieurs, mineurs en sappeurs den 2den luit. P. C. Kool, van het corps. Bij Koninklijk besluit is aan den heer H. Ritmeester, op verzoek eervol ontslag verleend als ontvanger der dir. bel. en acc. te Werkendam. Men beweert, dat Z. M. de Koning geen deel zal nemen aan het vorsten-congres te Frankfort, voor zoover Limburg betreft, maar wel voor Luxemburg; Z. M. zou aldaar door Z. K. H. Prins Hendrik worden vertegenwoor digd die dan ook reeds Donderdag naar Frankfort moet zijn vertrokken. Men berigt, dat de Koning van Pruissen den graaf van Randwijckgrootmeester van het Huis van H. M. de Koningin' en den baron van Tuyl van Serooskerke, groot meester van het Huis van H. M. de Koningin-moeder, heeft benoemd tot ridders der orde van de Kroon 1ste klasse. De audiëntie van den Minister van Binnenl. Zaken zal op Zaturdagen den 15den en den 22sten dezer niet plaats hebben. Donderdag morgen is aan den heer Yrolik ter hand gesteld de vereischte acte, betreffende de aan hem qualitate qua verleende concessie tot exploitatie der Staatsspoorwegen. - De Nationale Tentoonstelling van Metalen en daaruit vervaardigde voorwerpen, door de Yereeniging ter bevorde ring van Fabriek- en Handwerknijverheid in Nederland uit geschreven die Maandag a. s. te 11 uur door Z. K. H. den Prins van Oranje zal worden geopend, belooft boven verwachting schitterend te zullen zijn. Alle vakken van metaalarbeid zijn daar vertegenwoordigd. Reeds zijn door ongeveer 2 50 inzenders een zeer groot getal voorwerpen toegezonden, die de zalen van de Teeken-Akademie aan den Boschkant en van de aangrenzende gebouwen vullen. Dagelijks komen nog nieuwe bezendingen aanzoodat de beschikbare ruimte steeds meer en meer uitgebreid moet worden. Reeds zijn, naar men verneemt, ontvangen tal van stoom werktuigen van allerlei aard en afmeting, velerlei werktui gen en gereedschappenyzer- en koperwerkgegotenge slagen en geplet. Onder de inzendingen behoort een ketting anker, wegende ongeveer 2500 Nederlandsche ponden, en een eind ankerketting van monsterachtige afmeting van de. Grofsmederij alhier. De goud- en zilversmederij is in hare sierlijkste voort brengselen goed vertegenwoordigd. Onder de inzenders noe men wij de heeren Bonebakker en Verschuur te Amster dam Lucardi en van Loon te RotterdamSchutte te Pur- merend, de Meijer en van Kempen te 'sHage; de rijke kast, waarin de voorwerpen van laatstgenoemde firma zijn ten toon gesteldvervaardigd door den heer H. P. Muttersmeubel maker te 's Gravenhageis op zich zelve een kunststuk. De medailles zullen den 2lsten door Z. K. H. den Prins van Oranje worden uitgereikt. Eiken Donderdag van af den 20sten dezer zal een plei- ziertrein van de Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij loopen; retourbilletten tegen verminderde prijzen tot het bezoeken der ten^ponstelling zullen verkrijgbaar zijn aan alle stations. Het programma der feesten is voorts bekend. Nog verneemt men, dat de Sociëteit de Vereeniging den 19den, 20sten en 21sten dezer is opengesteld voor alle leden van de Vereeniging tot bevordering van Fabriek- en Handwerknijverheid in Nederland en voor de inzenders op de tentoonstelling met hunne dames; Vrijdagavond, 21 dezer, zal de Sociëteit een Vauxhall met schitterende verlichting van den tuin geven. Het feestmaal op Zeerust, op Woens dag 19 dezer, zal schitterend zijn, daar reeds vele leden der Vereeniging en inzenders zich tot deelneming hebben aangemeld. De jury van deskundigen, die zal moeten oordeelen welke inzenders ter Nationale Tentoonstelling van Metalen en daaruit vervaardigde voorwerpente houden te 's Gra venhage en geopend wordende op Maandag 17 Augustus, bekrooningen zullen worden toegekend, bestaat uit de na-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1