N°. 1066. Donderdag 13 Augustus. s Öfe' A". I Bintietilandsch Nieuws. I v. V, V 1 II Jroi - Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der dir. bel. en accijnsen te Assen Jhr. 6. van Haeften thans te Maartens dijk, en te Zegwaard J. G. Oosterbaan thans te Tubbergen voorts tot 2den luit. kwartierm. bij het 2de reg. inf. de sergeant W. F. A. Schrevers van het reg. veld-artillerie. Z. M. de Koning zal na HD. buitenlandscbe reis nog eenige dagen in de residentie doorbrengen en zich vervol gens naar het Loo begeven. Tegen den 15 den dezer wordt te Scheveningen ver wacht Z. D. H. Nicolaas Frederik Peter, Groothertog van Oldenburg (geboren deu 8sten Julij 1827). Men verzekert dat mevrouw de baronnesse douairière von Gagernhaar villa aan het Scheveningsche strandwel ter beschikking van dezen hoogen bezoeker heeft willen stellen. De ziekte-toestand van Z. Exc. den Pruissischen Staats- Minister von Bethmann-Hollwegdie zich thans te Scheve ningen bevindt, wordt steeds van ernstiger aardzoodat de familie van den patient mede aldaar is aangekomen. De ge neeskundigen die den zieke bijstaan, zijn de heeren de By- landt en Dr. Mess. - Een tiental leden der plaatselijke commissie te Gro ningen tot oprigting van een Nationaal gedenkteeken voor November 1813 heeft hun ontslag genomen. Dezer dagen werd melding gemaakt van het voorne- nemen der huishoudelijke commissie van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, om een album van photographische por tretten zamen te stellen van de tegenwoordige en van de voormalige leden dier kamer, welk album in hare bibliotheek zou worden geplaatst. Wij vernemendat reeds vroeger ge lijk voornemen bij de Eerste Kamer bestond en dat dit op het laatste diner, dat de leden dier Kamer gezamenlijk heb ben gehoudendoor den voorzitter werd kenbaar gemaakt. In de zitting van den Gemeenteraad van 's Graven hage van Dingsdagis ingekomen een missive van heeren curatoren van het gymnasiumhoudende voordragt tot he- noeming van een zesden hulpleeraar aan dat gymnasium. Die voordragt bestaat uit de volgende heeren R. S. Tjaden Moddermanadsistent bij het Chemisch Lab. alhier en H. C. Dibbits, laatst waaruemeud leeraar in de scheikunde aan de Kon. Akademie te Delft, beiden doctoren in de wis- en natuurkunde. In de eerste zitting na acht dagen zal tot de benoeming worden overgegaan. Uit Kampen is naar de 's Gravenhaagsche tentoon stelling van metalen voorwerpen een brandspuit van buiten gewone grootte verzonden vervaardigd in de brandspuit- fabriek der gebroeders van den Noordt aldaar. Zij kan zon der zwaren arbeid door 15 a 20 man worden bediend en is in staat voor 4 gewone spuiten water aantevoeren met 4 stralen ter hoogte van 80 voet, 2 van 100 voet en één van 25 strepen diameter nog hooger. - Door de Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van nijverheid zal in het jaar 1S65, op nader te bepalen dagenalhier gehouden worden een Tentoonstelling van phy- sische instrumentenalsmede een wedstrijd van brandwaar- borgkastenwaarvan de programma's in tijds zullen worden bekend gemaakt. Dingsdag werd.de 79ste algemeene vergadering der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen in de Doopsgezinde kerk te Amsterdam geopend door Ds. H. J. Spijker met een toespraak, die een terugblik sloeg op 1813—1863 en daarvan den indruk wedergaf, in verband met de taak der maatschappij. Vervolgens werd verslag gegeven van hetgeen de maatschappij deed en leed gedurende het afgeloopen maat schappelijk jaar, en Dr. T. Modderman benoemd tot voor zitter der algemeene vergadering van 1864. De voorstellen betreffende de volksvermakelijkheden werden aangenomen. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten bet voorstel be treffende het oprigten van leeskamers op nieuw te stellen in handen der commissie. Zaturdag 11. werd te Rotterdam de 27ste jaarverga dering gehouden van de Algemeene Levensverzekering-Maat schappij vroeger onder het bestuur van de HH. Arbon Gorlitz en Essenius Greeff, thans onder dat van de HH. Batenburg, Francois en Essenius Greeff. De rekening over 1862 werd door de commissie van toezigt uit de leden, bestaande uit de HH. Dr. M. C. Mensing en Dr. A. de Jager - te Rotterdam en A. Montagne Iz. te Leidenop genomen en goedgekeurd. Een som van f 5 400 waar onder een post van f 2000, en een van 1000 was voor overleden deelnemers uitgekeerd. De deelnemers betalen over :i r t. Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost vóór Leiden ƒ1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Moiu- mers Vijf Cents. Vïf*'1 an**»- 1 Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels 0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Ilekendmakingeu van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 26 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 n. 49 nt-; 6 u. 9 m.; '3- u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 n. 20 na,; 11 u. 59 m.; 2 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u,; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 8 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaata Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 10 u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12J. u.; Donderdag 6j u, van Alphen naar Gonda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 n. 45 ra. en te 11 u. 10 m,, '«namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Laudpost. Over Soqthampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 'ut. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Tolegraaf dagelijks van 7}- uur 'g ra. tot 9 u. 30 m» av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdag* vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. De Gemeente-Arehiteet ie te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelyks van 8—1 uur en van 36 uur; der In* en Uitgaande Reohteu en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—f uur. van Zegel, Registratie dageljjks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1