1 v., N°. 1060. Donderdag 6 Augustus. A0. 1863. Binnenlandsch Nieuws. 1 Z. M. heeft benoemd tot griffiers by het kantonge recht te Amsterdam (vierde kanton) Mr. G. H. G. Ras te Dordrecht en te Dordrecht Mr. J. A. M. van der Hardt Aberson te Medembiik. - Naar men verneemt, heeft Z. M. de Koning, op voorstel der Rechtsgeleerde Faculteit aan de Groningsche Hoogeschool besloten, dat aan de heeren Numan en Reiger, wier prijsverhandelingen gelijkelijk der bekrooning waardig gekeurd waren, ieder een gouden medaille zal worden uit gereikt. De Minister van Binnenl. Zakende heer Thorbecke is Dingsdag tot het doen eener reis door de provinciën uit de residentie vertrokken. Men verzekert, dat hij zich naar Zeeland begeeft. De plaatselijke commissie te Utrecht ter oprigting van een Nationaal gedenkteeken voor November 1813 heeft de ingezetenen uitgenoodigd hunne bijdragen te bezorgen bij haren thesaurier en zal aan de huizen van alle ingezetenen lijsten aanbiedenten einde tot de vestiging van drie natio nale gedenkteekeneneen gedenknaald te Scheveningeneen gedenkteeken in het Willemspark te 's Hage en een natio nale ambachtsschool te Amsterdam bijtedragen. Maandag vergaderde te Arnhem de plaatselijke com missie voor het nationaal gedenkteeken voor 1813 enz. In die vergadering werd kennis gegeven van een schrijven van den heer van Nispen van Sevenaer, waarbij hij zijn ontslag als lid der commissie neemt. Vervolgens werd mededeeling gedaan van een schrijven der hoofdcommissie, waarin het gevoelen der plaatselijke commissie gevraagd wordt over het planom ter herinnering aan de gebeurtenissen van No vember 1814 enz. opterigten a. een gedenknaald te Sche veningen b. een bronzen of marmeren monument in het Willemspark te 's Gravenhagec. een nationale ambachts school te Amsterdam. Achtereenvolgens besloot de vergaderingna beraadslaging met bijna algemeene stemmen aan de hoofdcommissie te be- rigten: 1°. dat zij geene groote, integendeel een geringe verwachting koestert van de opbrengst der voorgenomen in zameling van geldenen zich overtuigd houdt dat zij niet voldoende zal zijn ter bestrijding der kosten, gevorderd voor de uitvoering van het voorgestelde drieledig plan2°. dat zij de vrijheid nam, haar gevoelen betreffende het oprigten van gedenkteekenen aan den hooggeachten Prins-Voorzitter der hoofdcommissie te kennen te geven, door haren brief van 13 April 11., en daarbij volhardende, hare keuze uit de drie voorgestelde voorwerpen schenkt aan een soortgelijke inrigting, als die onder N°. 3 vermeld; 3°. dat zij be treurt, dat aan dat voorgestelde onder N°. 3 de voorkeur is gegeven boven het aan de hoofdcommissie aangegeven denkbeeld om een asyl voor zeelieden te stichtenvermits er, ook na de zorgendie daaraan reeds worden besteed nog groote behoefte bestaat aan een inrigting tot opleiding, tijdelijke verzorging en eindelijke verpleging in hoogen ou derdom voor zeeliedenzoowel voor de handels- als voor de oorlogsvloot, en zoodanige inrigting meer nationaal mag genoemd worden dan de voorgestelde; 4°. dat, zoo op die keuze niet mogt kunnen worden teruggekomende commis sie zich met het onder N°. 3 opgenomen, vereenigt; 5°. dat op de uitwerking daaraan gegevennaar haar inzigt onderscheidene gewigtige bedenkingenvooral op de mede gedeelde cijfers, kunnen worden gemaakt en daarom dat voorgestelde een herziening vordertdie zij aan de hoofd commissie meent te moeten overlaten; 6°. dat zij zoodanige inrigting niet slechts tijdelijk verzorgd, maar van een voort durend bestaan verzekerd wenscht te hebben; en 7°. dat zij, zoo er daarna van het ingezamelde nog gelden mogten over- sch.etenen men vermeent van het stichten van een gedenk- teecen niet te moeten afzienmag lijdendat deze worden besteed tot het oprigten van een gedenkteeken, niet te Scbeveningen maar in 's Gravenhageter dankbare herinne ring van het verrigte op 17 November 1813, en de ge zegende gevolgen daarvan. Ten slotte besloot de vergaderingvooreerst nog tot geen inztmeling van gelden overtegaanmaar daarmede te wach ter totdat men over het gebruik der gelden tot een besluit zoi zijn gekomen. De repetitiën van het Nationaal Muziekfeest, onder leiling van den heer Nicoiaï, geven alle redenen om eenen scloonen uitslag te mogen verwachtenwij kunnen thans naler met zekerheid mededeelen, dat de uitvoeringen niet LEIIISCIIIIVtiBtVD. 4ik> o&. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Laidan ƒ.1.95, en franco per post ƒ2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhsge, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 ra.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 na.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 8 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 10 u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12£ u.; Donderdag 6j u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 'snamiddags te 5£ u. Postbusligtiogen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's uamiddags te 3 u. 46 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorsveg-Telegraaf dagelijks vau 7». uur's m. tot 9 u. 30 ra. tv. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en iPethoudersMaandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 nur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelyks vau 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te eprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aecijusen, dagelijks van 8—1 uur eu van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aaoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs dor Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1