N°. 1057. Maandag 3 Augustus. A0. 1863. Binnenlandsch Nieuws. Men verneemt, dat de Nederlandsehe gezant bij het Engelsche hof, Mr. A. A. baron Bentinck, is benoemd tot grootkruis der Adolfsorde van Nassau, en dat door den Beij van Tunis zijn benoemd tot kommandant der orde van Nichan Iftahar den kapt. ter zee H. Fabius, en tot ridders den kapt. ter zee van Damme, de luits. ter zee Verboom en van Alphen en den adelborst Huijssen van Kattendijke. De heer! J. J. van Kerkwijk van 's Gravenhagelid van de Tweede Kamer der Statea-Generaalis benoemd tot lid van het Bataafsch genootschap der proefondervindelijke wijsbegeerte. Men verwacht, dat het ministerie in de aanstaande zitting der Staten-Generaal zal aanbieden een ontwerp voor onze wetgeving in Oost-Indië en het regerings-reglement voor West-Indië. Men wil, dat vooreerst geen memorie van be antwoording zal worden toegezonden nopens het wetsontwerp op de rechterlijke indeelingzoodat dit ontwerp in de aan staande zitting op nieuw zal worden aangeboden. Naar wij vernemen is de Baad van State thans bezig met het onderzoek in hare vergadering van het ontwerp wetboek van strafvordering. Het rapport van den Staatsraad Borret is, naar wij vernemen, een zeer lijvig stuk, eenige honderde bladzijden groot, en is bereids eenigen tijd gele den bij den Baad uitgebragt. Het provinciaal Utrechtsch genootschap van kunsten en wetenschappen heeft den heer Dr. E. Laspeyres te Heidel- berg, schrijver eener bekroonde verhandeling over de ge schiedenis der staatshuishoudkunde in de Nederlandengedu rende de 17de en 18de eeuw, met den gouden eerepenning bekroond. Op den lOden Augustus a. s. zal te Zutphen een concours worden gehoudendat wel het eerste in dien geest zal zijn, en zoowel om het praktische nut als voor uitspan ning navolging verdient. De gezamenlijke onderofficieren en korporaals der stedelijke schutterijen van ZutphenDeventer en Doesborgh zullen zich dien dagin plaats van het jaar- lijksche potverteren, vereenigen voor het schijfschieten naar prijzen, 's Middags teu IJ- uur is de bijeenkomst bepaald aan het koffijhuis de Wijnberg, en trekken alsdan de drie kaders, begeleid door de muziekcorpsen van Zutphen en De venter, door de stad naar de uitspanning de Laatste Stuiver, waar zich het schietterrein bevindt. De eerste prijs wordt door het Zutphensche, de 2de door het Deventersche en de 3de door het Doesborghsche kader geleverd. Het is niet onwaarschijnlijk dat de prijzen nog vermeerderd zullen wor den. Om goede orde en harmonie te bevorderen, zal van iedere schutterij een officier het corps begeleiden. De Tentoonstelling van Oudheden te Delft zal onher roepelijk op 20 dezer worden gesloten. Na den lsten dezer is de entree bepaald op 50 cents, behalve Zondags en Don derdags, wanneer zij is 25 cents. Naar men verneemtzullen er in den loop dezer maand onder de leiding eener commissie van officieren der zee- en landmagt op het gewone proefveld nabij Schevenin- gen nadere proeven genomen worden tegen pantserschepen. Uit Arnhem wordt nog berigtdat in de woning van den heer Sommcrset Leeboven op het verhemelte van een ledikant, gevonden zijn een dolk en een broodmes, beiden met bloed bevlektterwijl de punt van het mes geheel krom gebogen was. De wonden van mevr. F. staan gunstig, zoo dat men hare herstelling spoedig kan verwachten. Het lijk van haar mandie 54 jaren oud en sedert 2 jaren gepen sioneerd was als kapitein der infanteriezou heden Zaturdag worden begraven. De overledene was ridder der orde van Nassau met de Zwaarden. Donderdag had te Zeist een verschrikkelijk ongeluk plaats. Eeu der wieken van den molendie stil stondviel naar beneden op een kinderwagenwaarin drie kinderen van den heer Koning uit Amsterdam zaten. Twee kinderen werden oogenblikkelijk gedood, het derde is doodelijk ver wond, terwijl de kindermeid deerlyk is verminkt. Te Utrechtis een 74jarige vrouw door een andere vrouw met een pan zoo hevig tegen het hoofd geslagen dat zij om de belangrijke verwonding naar het Ziekenhuis moest worden vervoerd. De daderes is dadelijk in hejj^Jgj^ genomen. Dezer dagen waren twee broeders te Texll bezig%iet grasmaaijen in een hooiland, waarvan de een ^74 en djé an der 75 jaren telde. De algemeene Synode der Nederl. Heiv. kerk heeft LEIDSCH DAGBLAD. Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Mono mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75, iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Ilekendinakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Ct». Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Itotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 ra.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; ven Arasterdam (lieerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplagts Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgen3 10 u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12{- u.j Donderdag 6j u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5£. u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 ia., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Iadisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7J- uur 's ra. tot 9 u. 30 m. ar. Zittingen van bat Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 «ur. - De Gemeente-Architect is ts spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1