N°. 1045. Maandag 20 Julij. A°. 1863. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot subst.-griffier bij het prov. gerechtshof in Utrecht Mr. T. L. L. Prins, subst.-griffier bij de arr.-rechtbank te Rotterdam en tot consul-generaal en politiek agent der Nederlanden in Japan den heer D. de Graalf van Polsbroek, consul te Jokohama. Z. M. heeft bij besluit van 16 dezer, N°. 44 den heer J. G. Jager te Amsterdam vergund het oprigten van de Amsterdamsche kan aal-maatschappij. Z. M. de Koning heeft Donderdag audiëntie verleend aan onderscheiden burgerlijke en militaire overheden. Z. K. H. Prins Frederik heeft de tentoonstelling te Delft weder met een bezoek vereerd. Op aanstaanden Donderdag, 23 dezer, zal de gewone audiëntie van den Minister van Finantiën niet plaats hebben. De Commissaris des Konings in de provincie Zuid- Holland heeft, bij besluit van 14 dezer, ter kennis van de belanghebbenden gebragtdat door Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de afzonderlijke jagten op waterwildvoor dit jaar, in deze provincie zijn geopend op Zaturdag den lsten Augustus aanstaande, en dat mitsdien van det tijdstip af, de uitoefening der jagtbedrijvenvermeld in art. 15, lett. den h der jagtwet, is geoorloofd; terwijl hy herinnert aan de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uit oefening der jagt en visscherij in deze provincie, krachtens welke die jagten niet anders mogen plaats hebben dan op het water, langs de strandenoevers van meerenplassen rivierenmitsgaders op moerassige landen. Tot het afleggen van het vergelijkend examen om als adelborst te worden geplaatst zijn 77 jongelieden geëxa mineerd, waarvan 14 afgewezen en 63 op de lijst geplaatst zijn. Aanstaanden Maandag zullen nog 5 worden geëxami neerd en daarop de lijst der kandidaten naar volgorde van de uitkomsten van het examen worden opgemaakt. - Tot kweekelingen aan 's Rijks kweekschool voor ou derwijzers te Haarlem zijn o. a. benoemd V. W. van der Spek te Hazerswoude, G. Brandt te Bodegraven en N. M. Yperlaan te Voorschoten. Uit Utrecht worden eenige bijzonderheden medege deeld betreffende de opening van den spoorweg van Utrecht naar Hattem. Er zijn halten aan de Bilt, te Soest, Amers foort, Nijkerk, Putten, Harderwijk, Hulshorst, Nunspeet en Elburg. Te Harderwijk ligt het station op 20 minuten afstand. De Burgemeester, Mr. G. A. de Meesterontving aldaar de feestgenooten en heette iii welsprekende taal de directie der maatschappij welkom. De baron van Voorst tot Voortslid der Gedeputeerde Staten van Gelderland wee* op de hooge waarde der verbinding van drie provinciën GelderlandOverijssel en Utrecht. Beide sprekers werden door den heer Cramerus, president van den raad van be stuur, beantwoord. Een aldaar aangerigt dejeuner, bezorgd door den heer Zomerdijk Bussink van Amsterdam, muntte uit door een tal van fijne schotels en keur van wijnen. Na den afloop daarvan trok de feesttrein naar Hattem, waar zij door het muziek der Zwolsche schutterij en van de dragonders uit Zutpheu werd ontvangen en door den Bur gemeester begroet. Na den aanbouw van de brug over den Ussel te hebben bezigtigdkeerde de feesttrein te half drie uur naar Utrecht terug, terwijl het aantal personendat de terugtogt meedeed, tot bijna 5 00 was geklommen, waaron der de leden der verschillende kamers van Koophandel en Fabrieken. Te Utrecht aangekomen vereenigden zich 200 genoodig- den aan den feestmaaltijd. De Commissarissen des Konings in de provinciën Utrecht en Overijsselde Burgemeesters van Amsterdam en Utrecht, de president der Amsterdam sche Kamer van Koophandel enz. stelden daarbij feestdronken in, maar het volksfeest, de illuminatie en het vuurwerk in het Sterrebosch riepen de feestgenooten derwaarts, die aldaar tot laat in den nacht verbleven. 't Schijnt tochdat de wond van den aartsbisschop van Utrecht niet door een steek met een priemmaar door een kogel met een windroer is veroorzaakt. Dingsdag had Mgr. Zwijsen het 25jarig jubilé van den pastoor der gemeente Loon op Zand bijgewoond en was laat in den avond van daar teruggekeerd. Onverwachts^flitwaakte hij te half vier uur in den morgen. Hij zag een hem on bekend man voor zich staandie onmiddellijk de kamer verliet. Omtrent den moorddadigen aanslagdeelt ufen nog mede De sluipmoordenaar schijnt zich in het paleis te," hebben la- LEIDSEH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mera Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.78. Iedere regel meer 12}- Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.j naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 'snamiddags te 3 u. 45. m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, .9,. 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7} uur's m. tot 9 u. 30 in. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect ia ta sprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnaen dagelijks van91 unr en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1