Buitenlandscli Nieuws. werk, getiteld: //The complete Works of William Hogarth etc., with an introductory essay bij James Hannyand des criptive letterpress, bij the rev. J. Trusler and L. F. Ro berts. LondonRichard Griffin and Comp." Dit aan denken was vergezeld van een Album met de handteekeningen der ledendie bovendien nog een gift hebben gestort in de kas van de werklieden der fabriek van de Nederlandsche Stoomboot-Maatschappij op Fijenoord. De aanbieding deedProf. Mulder uit Deventer van een gepaste toespraak vergezeld gaan welke de heer van Oordt op hartelijke wijze beantwoordde. Tusschen tafel en dessert hebben de dischgenooten nog eenigen tijd doorgebragt in het Park en daar rondom het standbeeld van Tollens geschaard met ontblooten hoofde het Nederlandsche Volkslied aangeheven. Bij hunne terugkomst in de feestzaal werden zij met het //Wien Neêrlandsch bloed" verwelkomd door het orchest van het zomer-theater, onder directie van den heer J. N. Krallwelke verrassing men had te danken aan den heer LeygraafF, terwijl het orchest zich daarop gedurende het dessert nog herhaalde malen deed hooren. Ten vervolge van het berigt betreffende den moord aanslag op den Aartsbisschop Mgr. Zwijsenin het bisschop pelijk paleis te Haaren (niet Haarlem, gelijk in ons vorig berigt door een drukfout was vermeld) wordt nader mede gedeeld dat de vermoedelijke dader is een student van het Seminarium aldaar. In den nacht van 14 op 15 dezer is zijn Hoogw. te Haaren op zijn bed aangevallen en ernstig, ofschoon niet doodelijk gewond, in den rechterarm, die doorstoken is en in de rechterzijde, die vrij erg gekwetst is. Het schijnt dat de moordenaar met een priem in éénen steek de beide wonden heeft toegebragt. Diefstal heeft er niet plaats gehad hetzij dat de booswicht daartoe geen tijd heeft gehaddaar de aartsbisschop dadelijk om hulp riephetzij om een an dere reden. De meiden hebben een zwaren slag, verder voetstappen en het sluiten van een deur gehoordvan de deur namelijk, die boven aan den trap is. Toen een der meiden op het bellen van zijne Hoogw. toesnelde, was die deur geslotenen bevond zich de sleutel van de deur aan den trapkantzoodat die boven waren opgesloten zaten totdat de knecht, die beneden slaapt, na veel kloppen wakker werd en de deur opende. De buitendeur was open doch niemand was te zien. In de vorige week is onder de gemeente Otterloo heide in brand gestoken, om op den daardoor ontblooten grond dennen te zaaijen, maar door gebrek aan de noodige arbeiders is de brand tot de aangrenzende bosschen over geslagen. Na daaraan niet onbelangrijke schade te hebben toegebragtis het eerst aan de van alle kanten toegestroomde menigte gelukt dien te stuiten. - Men schrijft uit Kapelle: Wegens het kanaal moest voor het land aan de zuid-westzijde dat vroeger zijn water bij IJerseke loosde, een nieuwe suatie- of uitwateringssluis gemaakt worden. Deze sluis was verleden jaar naauwelijks gereed of er kwam een verzakking in den grond. Men meende dit voorjaar het kwaad verholpen te hebben en de sluis eerlang te kunnen vóltooijen. Men is in deze hoop echter teleurgesteld, daar zich dezer dagen twee belangrijke scheuren in de sluis vertoond hebben. Men hoopt nog dat deze scheuren niet geheel zullen zijn doorgedrongen. Velen vreezen echter, dat de geheele sluis weder zal moeten wor den afgebroken. Belangrijke - herstellingen worden op het oogenblik aan den dijk van den Bieselingschert polder uitgevoerd. Werden vroeger ruwe keijen tusschen rijswerk van een voet hoogte ter nedergelegdnu gebruikt men meer groote langwerpige steenendie meer geregeld en dieper liggenwaardoor men het rijswerk niet meer behoeft en er minder gevaar bestaat, dat de zee bij storm steenen wegneemt en gaten slaat. Door het voortdurend drooge weder komt de oogst den boeren bijna al te spoedig binnen. De hooi-, koolzaad-, garst- en vlasvelden beginnen reeds kaal te worden. Beroepen tot predikant bij de Herv. gemeente te Koekange de kandidaat F. H. Germs. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 62°, des avonds te 8 uur 5 6°, te 10 uur 54°. Vrijdag morgen te 5 uur 54°, te 8 uur 5 9°, te 12 uur 62°, 's namiddags te 4 uur 62°. De Grootvorst Constantijn ontvangt dagelijks in een gesloten paket, verzegeld door ieder ambtenaar, wiens tusschenkomst daartoe wordt vereischt, de binnen- en bui- tenlandsche bladen. De geheime politie voegt daarbij al wat zij van het revolutionair bewind kan magtig wordenpro- clamatiën, dagorders enz. Op zekeren dag in den kring zij ner vertrouwelingen zulk een paket onder handen nemende liet hij zich ontvallen, dat hij toch,de leden van dat na tionaal bewind gaarne eens zou willen zien. Den volgen den dag ontving hij naar gewoonte weder zijn paket en vond tusschen de dagbladen in een omslag 12 visitekaart portretten, met het opschrift: photographiën der leden van de Poolsche nationale regering. Zijne verbazing, dat hij zijn losweg geuite wensch vervuld zagwerd echter spoedig door een teleurstelling gevolgddaar hij bij de bezigtiging be merkte dat de afbeeldingen niet en facemaar van ach teren waren genomenzoodat de bewindsmannen hem den rug lieten zien en hij alleen er uit kon leeren meer voor zichtig in zijn woorden en wenschen en in de keus zijner naaste omgeving te zijn. Men meldt uit Trier, dat gedurende eenige dagen het regiment huzarenin gemelde stad in bezettingwordt geoefend in het in- en uitstijgen der waggons van den spoorweg. De paarden worden 5 a 7 stuks te gelijk in een veewaggon vervoerd. Zij waren allen ontzadeld. Ongelukken hebben bij de herhaalde proeftogten welke tot aan het eerste station van den spoorweg telkenmale worden voortgezet niet plaats gehad. Welken indruk de ongewone wijze van vervoer op vele paarden maakte, bespeurde men duidelijk aan hun sidderen. Blijkens officieele opgaven is het aantal leden der rechterlijke magt in Pruissen 22,730 en mindere beambten en dienaren, verdeeld in 54 leden van het hoog gerechts hof, 320 bij de verschillende hoven, 2612 bij de recht banken van eersten aanleg en 350 bij de kantongerechten in de Rijn-provinciën, 232 leden van het O. M., 888 as sessoren, 1087 referendarissen, 489 auscultateren1733 advocaten en notarissen, 7339 deurwaarders, 3483 schrij vers en 4141 dienaren van minderen rang. Op het Palais Royal wordt ten stelligste verzekerd dat Prins Napoleon wel officieus door den Keizer is aan gezocht. den Mexicaanschen troon te beklimmenmaar dat hij dit bepaaldelijk heeft afgewezen en aan Napoleon III heeft voorgesteld het bestuur des lands vooreerst aan een Mexicanen gevormd voorloopig bewindondersteund door den heer Dubois de Saligny of den generaal Bazaine met behulp van een deel der expeditietroepenoptedragen. De hertog William Alexander Anthony Archibald Dou glas hertog van Hamilton en Brandonmarkies van Dou glas, is Woensdag te Parijs overleden. Hij was geboren in 1811, en gehuwd met Prinses Marie van Baden. Hij was de eerste pair van Schotland, erfelijk slotvoogd van het pa leis Stolvrood, lord luitenant van Lanorkgrootmeester der Vrijmetselaarsorde in Schotland enz. Koningin Victoria zal in het begin van Augustus naar Duitschland vertrekken. H. M. zal incognito reizen onder den naam van hertogin van Lancaster. Zij zal een dag bij den Koning der Belgen doorbrengen en daarna naar het kasteel Rosenau bij Koburg vertrekkenwaar Prins Albert is geboren en dat door den hertog van Koburg ter harer beschikking is gesteld. De Koningin zal niet langer dan vier weken in het buitenland vertoeven. De Prins en Prinses van Wallis hebben zich Dings- dag naar het legerkamp bij Alderscot begevenalwaar, in bijzijn van den hertog van Cambridge opperbevelhebber des legers, door de vereenigde troepen ten getale van 16,000 manonderscheidene manoeuvres zijn uitgevoerd. Zaturdag werd te Londen door den Prins van Wallis de eerste steen gelegd van een uitmuntende liefdadigheids instelling. Ongeveer tien jaren geleden kwamen eenige han delshuizen op het denkbeeld een inrigting te stichten tot opneming van de weezen en verdere hulpbehoevende kinde ren van kantoor- en winkelbedienden. Thans eerst vermogt men het denkbeeld verwezenlijkenen allerwege vindt het zooveel bijval, dat de meeste handelsfirma's door zeer ruime bijdragen hare ingenomenheid met het plan te kennen geven.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3