N°. 1040. Dingsdag 14 Julij. A°. IoV*" Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft goedgevonden aan L. W. Varossieau, op zijn verzoek, eervol ontslag te verleenen als majoor- kommandant van het 2de bataillon rustende schutterij in het 3de district der provincie Zuid-Holland, onder dank betuiging voor de door hem bewezen langdurige en goede dienstenen met vergunning om de uniform der schutterij met de aan zijn rang van majoor verbonden onderschei dingsteekenen voortdurend te blijven dragen, en tot majoor- kommandant van het 2de bataillon rustende schutterij in het 8de district der provincie Zuid-Holland te benoemen A. van der Paauw, thans kapitein van de 2de compagnie van het bataillon. Bij Zr. Ms. besluit is benoemdmet 1 October e. k., tot griffier bij het kantongerecht te Zalt-Bommel, Mr. P. J. G. van Diggelen, advocaat te Kampen. Het door Z. M. den Koning opgevat voornemen om zich Woensdag aanstaande naar het Loo te begeven, zal, naar wij vernemengeen voortgang hebben. Men verzekert echter, dat Z. M. binnen kort tot het doen van een bui- tenlandsche reis de residentie verlaten en zich naar Baden- Baden begeven zal. H. M. de Koningin heeft Zondag morgen de gods dienstoefening in de Groote kerk, onder het gehoor van den WelEerw. heer Ds. Gunning, bijgewoond. Naar men verneemt, worden HH. KK. HH. de Hertog en Hertogin van Brabant in de maand Augustus aanstaande hier te lande verwacht, tegen welken tijd Z. M. de Koning van HD. buitenlandsche reis in de residentie teruggekeerd zal zijn. - De Minister van Binnenlandsche Zakende heer Thor- becke, is van zijn binnenlandsche reis in de residentie terug gekeerd en heeft heden aan zijn departement zijn werkzaam heden hervat. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dingsdag14 dezer, niet plaats hebben. Tot lid van de jury voor de Internationale Land- bouw-Tentoonstelling te Hamburg is benoemd Jhr. Mr. D. R. Gevers Deynoot. Het examen van hen, die surnumerair bij het vak der registratie willen worden, begint Woensdag 29 dezer, en zal hoogst waarschijnlijk tegen de helft van Augustus geëindigd zijn. Er zyn 24 adspiranten, waarvan slechts 8 kunnen geplaatst worden. Op Dingsdag 28 dezer, zullen voor het provinciaal gerechtshof van Noord-Brabaut terechtstaan: 1°. Sebastiaan Stevens, oud 52 jaar, zonder beroep, geboren te Princen- hage, 2°. Adriaan Stevens, oud 28 jaar, arbeider, geboren te Princenhage, en 3°. Hendrikus van Berlo, oud 35 jaar, wever, geb. te Gemert, en alle laatst woonachtig geweest te Gemertthans te 's Hertogenbosch in hechtenisbeklaagd van het te zamen in onderlinge vereeniging, in den nacht van den 26sten op den 27sten December 1862 uit de Roomsch Katholieke kerk te Lieshout, die met de daarne- venstaande pastorie binnen een en dezelfde algemeene om sluiting is gelegen, door middel van inklimming, buiten en binnenbraakarglistig wegnemen en zich toeëigenen van een aantal gouden en zilveren kerksieraden en andere goe deren en zulks door den eersten beklaagde, na reeds te voren tot een correctionele gevangenisstraf van langer dan een jaar en door den derden na reeds te voren tot crimi nele straf te zijn veroordeeld geweest. En worden de drie voornoemde beklaagden beschuldigd van diefstal bij nacht, door meer dan een persoon gepleegd in de aanhoorigheid eener bewoonde huizing, door middel vau buiten- en bin nenbraak. 24 getuigen zijn door het O. M. in deze zaak opgeroepen. Op het gerucht dat er een zware mishandeling en verwonding die wel manslag zoude kunnen wordente Ne- derweert was gepleegdhebben de officier van Justitiede rechter commissaris en de beëedigde klerk ter griffie, ver gezeld van den officier van gezondheid Hennusvan Roer mond, zich Donderdag morgen derwaarts begeven. De ge wonde, zekere Anton Ramaeker, is, volgens gerucht, ster vende en de dader, Michiel Jonckersop de vlugt. Dit zou reeds de vierde manslag zijnin weinige maanden in de zelfde streek gepleegd. Uit Groningen meldt men: //Toen men dezer dagen bezig was in de Poelestraat alhier uitgravingen te doen noodig voor het nieuw riolenstelselstuitte men op een gewelf, ongeveer drie voet onderden beganen grond. Open- LEIDSOH BASILAD Dcm Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 nu.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 ia.; 11 u. 69 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon* en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezouderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 8 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat; 's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 ti. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. - Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7y uur's rn. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. •Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissi* van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage de3 Zaturdags van 111 nur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te sprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van morgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aeoynsen degelijks van 91 unr en van 86 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1