N°. 1038. Zaturdag 11 Julij. A0. 1863. Binnenlaiidsch Nieuws. V Z. M. heeft Mr. A. Uyttenhovenbenoemd secretaris generaal bij het Departement van Buitenlandsche Zakenop verzoek eervol ontslagen als referendaris bij het Departement van Fiüantiën en van de tijdelijke waarneming der functiën van inspecteur der Rijnvaart op Nederl. gebied en van in specteur voor de Maasvaart; voorts benoemd tot hoofdcom mies bij het Departement van Finantiën Mr. W. A. P. Ver kerk Pistoriusthans commies en de tijdelijke waarneming der functiën van inspecteur der Rijn- en Maasvaart opgedra gen aan den heer P. H. B. Motké, hoofdinspecteur der dir. bel., in- en uitgaande rechten en accijnsen. Z. M. heeft tot adjudant bij den staf van het 6de regement infanterie te Breda benoemd den kapitein Brunings van het 1ste bataillon van dat regement. HH. MM. de Koning en Koningin zijn Woensdag avond laat van HD. uitstap naar Soestdijkin de residentie teruggekeerd. Ook HH. KK. HK. Prins en Prinses Frederik en Prin ses Maria zijn Woensdag van het Huis de Paauw over den spoorweg naar Soestdijk vertrokken, om er het familie-diner bijtewonen en zijn denzelfden avond laat op gemeld buiten verblijf, aan den Leidschen straatweg, teruggekeerd. -=• In de zitting der Provinciale Staten van Zuid-Holland van heden, Vrijdag, zijn zonder beraadslaging aangenomen j de aan de orde gestelde puntenhoofdzakelijk betreffende de goedkeuring van polder-reglementen. De Minister van Finantiën, de heer Betzis Don derdag voor den tijd van drie wekennaar Baden-Baden vertrokken. De hoofdcommissie tot oprigting van een gedenktee- ken tot herinnering aan 1813 heeft besloten aan de plaat selijke commissiën te onderwerpen1°. oprigting van eene gedenknaald te Scheveningen2°. oprigting van een ge- denkteeken in het Willemspark te 's Gravenhageen 3°. de stichting eener nationale ambachtsschool voor 400 kna pen in Neêrlands hoofdstad. Woensdag middag is te 's Hage na een korte onge steldheid overleden de gepensionneerde luitenant-generaal en buitengewoon adjudant van Z. M. den Koning A. F. I. F. I. baron von Omphal, opper-intendant der Koninklijke palei zen ridder van de militaire Willemsordegrootkruis van de orde der Eikenkroonridder van het legioen van Eer, kommandant van de Guelphen-orde en van de Daunebrags- orde, ridder der Johanniter-ordeder St. Anna-orde 3de kl. met diamanten van den Rooden Adelaar, 2de kl. der orde van het zwaard met het groote kruis en van St. Sta nislaus 1ste kl. en grootofficier der Belgische Leopoldsorde. De overledene was reeds adjudant bij HH. MM. Koning Willem I en II. De commissie tot onderzoek der geloofsbrieven van den heer Kooyman heeft aan de provinciale Staten vau Noord-Holland voorgesteld dat verkozen lid niet toetelaten. Dingsdag en Woensdag werd te Gouda de jaarlijksche algemeene vergadering van de Maatschappij tot afschaffing van den sterken drank gehouden. Woensdag traden verschil lende sprekers op, die op verschillende wijze de zaak der afschaffing aanbevalen. Na de opening door den voorzitter, Ds. A. van Limburg Brouwer, voerden achtereenvolgens de heeren de Vletter, Jhr. J. L. de Jonge, J. Herman de Ridder, Dr. T. C. R. Huidecoper en C. S. Adama van Scheltema het woordde een om bezwaren opteheffende ander om de Maatschappij meer rechtstreeks aantebevelen. De laatstedie in de plaats van den heer K. T. baron van Lynden (door de aanwezigheid van H. M. de Koningin van Pruissen verhinderd aldaar te zijn) sprakgaf zeer interes sante reisbijzonderheden ten beste. Te Havelte heeft een treurig voorval plaats gevonden met de vrouw van J. M.; terwijl de huisgenooten naar het hooiland waren heeft zij door ophanging een einde aan haar leven gemaakt. Deze vrouw, ongeveer 60 jaar oud, was sedert eenigen tijd lijdende aan zwaarmoedigheiddie by haar onverzettelijk scheen te wezen; verleden jaar heeft ze beproefd zich het leven te benemen door zich de keel afte- snijden, dat ze slechts gedeeltelijk heeft kunnen' volvoeren. Een treurig ongeval heeft Woensdag middag te Zut- phen plaats gehad. Het elfjarig zoontje van den heer B. begaf zich zonder weten zijner ouders te water; een uur later ontvingen zij de tijding dat hun kind was verdronken. De vader, plotseling verschrikt door dit berigt, snelt naar de zwemplaatsspringt te water, doch zijn kinderlievende po- LEIDSCi DAGBLAD. Dote Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzouderlyke Nora- mers Vijf Cents. Prys der Advertentiëa: 1-6 regels 0.75. iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 8 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 ra.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 69 m.; 2 u. 64 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maaudag ochteuds 4 «i., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nicuwstraat'smorgens te 7 u. 45 m. en- te 11 u. 10 m., namiddags te 3 u. 46 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe LanJpoit. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur '3 m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7J- uur 's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur, Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Oom missie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur, - De Gemeente- Architect is ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 3l uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maaudag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—f uur, van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van da Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1