denin de kapel aanweziggered konden wordenis de schade door den brand veroorzaakt zeer groot. Voor men de vlammen nog meester wasstortte echter het dak der kapel inhetgeen bevorderlijk is geweest tot het blusschen van den brand. De Italiaansche Kamer van Afgevaardigden beraad slaagt sedert eenige dagen over een belasting op roerend goed. Twee stelsels staan tegen elkander overhet Fransche en het Engelsche, het eerste, dat het patent, mobilair, deu ren en vensters, rijtuigen enz. treft; het tweede dat als incometax rechtstreeks de inkomsten belast en waarvan de verklaring der belastingschuldigen de hoofdzaak is. De heer Minghetti deed uitkomen dat het beter was in de nieuwe provinciën een eenige dan vier of vijf verschillende belastingen intevoeren. De wet zal ook zeker aangenomen worden. - Zondag morgen ten 4 uur rigtte een groot houtvlot dat de Rijnbrug te Dusseldorp passeren wilde, weder gelijk in den laatsten tijd reeds zoo menigmaal is gebeurd, een niet onbelangrijke schade aan. Nadat het tegen een bij de brug liggend kolenschip aangevaren en het zulk een aan zienlijke schade toegebragt had, dat het schip slechts met moeite kon behoed wordensleepte het van de brug de zoogenaamde //landbrug" mede. Eerst na vier uren opont houd kon de passage hersteld worden. Zaturdag vond te Dusseldorp op het plein der gevan genis waartoe de toegang verboden wasde terechtstelling plaats van den daglooner Purrio uit Dahlen en diens vrouw, ter dood veroordeeld wegens het om het leven brengen van drie hunner kinderen. Sedert den man den dag te voren het doodvonnis werd aangekondigd, openbaarden zich bij hem verscheiden vlagen van razernijhij beet daarbij den gevangenbewaarder in de handduwde hem terug en ont wrong hem zijn mes. Deze nieuwe poging tot moord van een wanhopig mensch en moordenaar en zijn voortdurende razernij deden de autoriteiten besluiten den ongelukkige bet dwangbuis aantedoen. De vrouw van Purrio, welke aanvan kelijk den bijstand des geestelijken weigerdewerd echter des morgens tot een berouwvolle bekentenis gebragt. Ten zes uur des morgens besteeg de man het schavot, bad voor het laatst en was spoedig daarop een lijkzijne vrouw volgde hem. Te Frankfort heeft 1.1. maandag eene vergadering van vertegenwoordigers van Duitsche tijdschriften hunne redacteurs en uitgevers plaats gehad. Er waren 34 tijd schriften vertegenwoordigd. De discussiën liepen hoofdzake lijk over eene betere en vastere organisatie der Duitsche pers en hare vertegenwoordigers als" één geheel met gelijke belangen, gelijke pligten en gelijke regten. Er werd be sloten eene geregeld wederkeerende vergadering van ver tegenwoordigers der Duitsche pers, een journalistendag in te stellenbuitendien werden verscheidene voorstellen inge diend betreffende de betrekkingen der dagbladen tot de postadministratiën, over het dagbladzegel, den nadruk van originele artikelen en berigtenover de drukpersweten over eene instelling tot verzorging van' journalisten die onbekwaam tot werken zijn geworden. Al deze voorstellen zullen op eene algemeene Duitsche journalisten-vergadering worden behandelddie in October zal plaats hebben. De Keizer van Frankrijk is in zijne hoedanigheid van oudsten zoon der kerk ook kanunnik van de patriarchale basilica van Sint Jan van Lateraaa te Rome. Keizer Na poleon aan zijn eerwaardige ambtgenooten een blijk van zijn welwillendheid willende geven, heeft aan het kapittel der basilica een jaarlijksche toelage van 24,000 francs geschon ken te verdeelen onder al de titularissen. De kanunnikken hebben zich gehaast om hun Keizerlijken ambtgenoot hun dank te betuigen. Ter gelegenheid van de inhechtenisneming van zeke ren opligter, Delafield genaamd, die in Belgie, Nederland, Frankrijk enz. vele personen benadeeld heeft, gaven eenige bladen als zijn medepligtige op een dame, onder den naam van la belle Hollandaise. De barones douairière van Holm- berg de Bechfelt heeft in die bladen verklaarddat zij on der dien naam te Brussel bekend ismaar dat zij nooit Delafield heeft gekend. De baronnes is echter befaamd door haar avonturen en haar weelderigheidinzonderheid door de pracht van haar eigen equipage, die zij zelf rijdt. Men her kent in haar een Hollandsche dienstbode, waarmede de oude baron, gewezen resident in Neerl. Indie, die ook korten tijd binnen Leiden heeft vertoefd, niet lang vóór zijn over lijden in het huwelijk trad. Aan de Londensche effectenbeurs is dezer dagen een plan bekend gemaakt hetwelk veel bijval vindt en, indien het tot stand komt, eene groote en heilzame verandering der gesteldheid van het Noordelijk deel van N.-Amerika zal bewerken. Nagenoeg twee eeuwen geleden schonk het Britsche gouvernement aan eene vereeniging van Engelsche kooplieden het uitsluitend genot van het grondgebied in het Noorden van dat werelddeel, hetwelk toen door Engel- schen ontdekt en voor de Britsche kroon in bezit genomen was. Die vereeniging, de Hudsonsbaai-Compagnie genaamd, heeft dat uitgestrekte terreinnagenoeg half zoo groot als Europaschier uitsluitend benuttigd als jagtveld voor den pelterijhandel, en door den verkoop van pelterijen alsmede door den ruilhandel met de inlandsche of Indiaansche be volking groote winsten behaald, maar den toegang strikt gesloten gehouden voor volkplanters en voor alle3 wat de dierenwelke de pelterijen leverenof de Indiaansche be volking zou kunnen verjagen. Thans wordt eene maatschappij opgerigt, die het geheele bedrijf en al de regten der Hud sonsbaai-Compagnie zal overnemen, om haren pelterijhandel voort te zetten en uit te breiden en om tevens op andere wijzen haar uitgestrekt gebied te benuttigende aldaar voorhanden mineralen op te delvenden bebouwbaren bo dem voor den graanteelt. te bezigen en de zuidelijke land streek twee malen zoo groot als Frankrijkalwaar het luchtgestel vrij zacht en de bodem vruchtbaar isvoor Eu- ropesche landverhuizers open te stellen. De aandeelen in deze nieuwe maatschappij zijn reeds aan de markt gebragt en vonden terstond zooveel nemers, dat vermoedelijk tegen Woensdag, tot welken tijd de inschrijving openstaat, al de aandeelen zouden zijn geplaatst. Men verzekert, dat er onderhandelingen plaats hebben tusschen den Onderkoning van Egypte en de maatschappy tot doorgraving der landengte van Suez, over een der on dergeschikte bepalingen van het tractaat. Men wil namelijk het bezit van de gronden die aan het zoetwaterkanaal gren zen, opheffen. Men gelooft, dat men zich omtrent deze zaak gemakkelijk zal verstaan. Burgerlijke Stand van Leiden, van 1 tot en met 8 Julij 186 3. Bevallen: C. J. Delfos, geb. Verbeek, D. - W. Pil- lekers, geb. van der Boogert, Z. - P. Zwanenburg, geb. Hakkaart, Z. J. M. van der Meer, geb. van den Wijn gaard, Z. - A. Verhoeven, geb. Bekenes, D. - P. Har- tevelt Z. - E. Dool, geb. Lagelie, Z. - F. M. Rietbergen geb. LambooD. - J. J. A. C. Schretlen, geb. Jollie, D. - H. J. M. Fpntein, geb. van Niehoff, D. - P. la Rooijgeb. Verhoeven, Z. - H. M. Kret, geb. Termeer, D. - H. Stijger D. - M. M. Hoppenbrouwer, geb. Delfos, Z. - A. M. Kruit, geb. KwestrooZ. - J. C. Beijgeb. Roelofsma, Z, - M. A. Buitendijk, geb. van der Henst, D. - B. Wagtendonk, geb. de Vroede, D. - G. van Duu- rengeb. SchregelZ. L. Kooiengeb. StikkelorumZ. M. van Esgeb. van StralenZ. - J. Bootgeb. van den Heuvel, Z. - M. Piket, geb. Koster, Z. F. Dekker, geb. BoodaD. levenl. - J. Ie Feber, geb. Bavelaar, Z. levenl. - L. Brouwer, geb. vau Dijk, Z. levenl. - J. Hofkes, geb. MieremetD. Gehuwd: J. Tegelaar jm. met C. Ligtvoet jd. - D. van der Lelie jm. met A. Bergman jd. - P. Boezelijn jm. met P. H. Ruitenbeek jd. - C. van der Klaauw Wedn. met J. M. P. Bresier Wed. - B. Verhoeven jm. met A. H. Hellings jd. - A. A. Smits jm. met R. Vlieland jd. - P. Krijgsman jm. met M. F. Hotz jd. Overleden: J. Boogers 61 j. - L. S. van der Maren 21 j. - H. Lipse Z. 10 w. - J. C. Jung, geb. Scheublin 37 j. - A. Wolfring, geb. van Voorst, 61 j. - W. S. Brugman Z. 6 w. - P. Dee 80 j. - W. Goddijn 78 j. C. Hennik D. 10 w. P. Schouten 19 j. - C. Cossee D. 10 m. - P. B. Winterkamp Z. bijna 6 m. - J. Vermondt geb. van der Walle, 77 j. - M. E. Altenhoven geb. Har- develdt 80 j. - J. P. van Leeuwen D. 11 w. - M, Ste- vaar 21 j. - J. van der Meel Z. 15 j.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3