N°. 1034. Dingsdag 7 Julij. A0. I Binnenlandse!] Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ingenieur der 2de klasse voor de dienst van het stoomwezen in Nederl.-Indie de hee- ren S. L. Huizer, opzigter-teekenaar bij de Utrechtsche ijzer gieterij te Utrecht en C. J. van Steel, machinist der 1ste klasse bij de Nederl. Marinevoorts op verzoek een eervol ontslag verleend aan Jhr. Mr. H. M. Speelman Wobma alt president van het prov. gerechtshof in Friesland en aan den luit. ter zee 2de klasse H. B. van Daalen thans in Oost-Indie, uit de zeedienst. Z. M. heeft het grootkruis der orde van de Eikenkroon verleend Aan den heer J. Z. Mazel, afgetreden secretaris generaal bij het Depart, van Buitenl. Zaken. Z. M. de Koning heeft heden de Tentoonstelling van oudheden te Delft bezocht. H. M. de Koningin heeft Zaturdag namiddag te 2 uur met Z. K. H. Prins Alexander de tentoonstelling van oudheden te Delft bezocht. Zondag zijn te Katwijk, aan Zee aangekomen de Prinses Marie en Prinses Elisabethdochters van H. K. H. Prinses Sophia Groot-Hertogin van Saxen Weimar, met aan- zienzijk gevolg. De Vorstelijke personen hebben hun intrek genomen in het Badhuis aldaar. Men verwacht dat H. K. H. Prinses Sophia daar spoedig zal arriveren en ook haar intrek nemen zal in het Badhuis. Mede zijn in het Badhuis aan gekomen, de baron de Minckwirtz, madame Warnerij en mademoiselle Froriep. Naar men zegtzal de heer Mr. J. A. Philipselid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en haar voorzitter, zijn ontslag uit die betrekking nemen. De Gremeenteraad van Woerden heeft tot gemeente ontvanger benoemd den heer A. Kaptijn. De plantentuin der Utrechtsche Hoogeschool werd de zer dagen verrijkt met een geschenk van den Staatsraad van der Oudermeulen, oud-president der Nederlandsche Handel maatschappij bestaande in een uitmuntend exemplaar van den Javaanschen koffijboomdat volgens het oordeel van des kundigen tot de fraaiste behoort, die men in Europesche stookkasten aantreft. Heden Maandag tegen den middag is van Vlaardingen LEID8C Dete Cauraut verschijnt elken dag. be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.89 in de drie maanden- Afzonderlijke Hom mers Vijf Cents Prijs dsr Advertentiën L-6 regels 0.76. iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regels f0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GraveuhageDelft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 in.; 1 u. 17 m 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 1^ u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te S a. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 69 m.; 2 u. 64 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) uaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbuilig tingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat: 's morgeus te 7 n. 45 m. en te 11 u. 10 in., 's namiddags te 3 u. 45 m. '«avonds te 8 10 m. Oo»t-Iodi«ohe Lanipost. Over Southampton, l en 17; over Triest, en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 'sin. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7J- uur's ra. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag ta 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelyks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te «preken op het Raadhuis, eiken werkdag van '«morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aoaijusen, dagelijks van 81 uur eu van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea' dagelijks van 91 uur en van 36 uur; ran '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vau 98 uur. via Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. de eerste nieuwe haring in de residentie aangebragt, die als geschenk bestemd waren voor HH. MM. den Koning en de Koningin en de verdere leden van het Koninklijk gezin. Zaturdag vierde de Algemeene Onderwijzers Vereeni- ging te Botterdam het feest van haar 25jarig bestaan. In een der ruime en schoone lokalen van het gebouw der Ko ninklijke Nederlandsche Yachtclub vereenigden zich des mor gens te 10 uur de talrijke leden der vereeniging, benevens de Inspecteur van het lager onderwijs in de provincie, en schoolopzieners uit verschillende districtenwethouders en leden van den Raadcommissiën van andere vereenigingen enz. Onder het voorzitterschap van den schoolopziener van het districtde heer Gille Heringawerd de algemeene vergadering gehouden waarin tot leden van verdienste wer den benoemd de drie nog in leven en tegenwoordig zijnde opzigters L. Schlimmer, H. Altmann en A. D. J. Mioulet. Na de uitvoering van een drietal zangbijdragen hield Ü3. G. H. Delprat een feestrede, terwijl, nadat de heeren Heringa, Mioulet en t)r. de Jager nog woorden van dankbetuiging hadden uitgesproken de feestvierenden zich aan boord bega ven van een gereed liggende stoombootwaarmede zij naar de fabriek te Feijeuoord werden gevoerd en omstreeks 5 uur in het Yachtclubgebouw teruggekeerdzich vereenigden aan een feestmaaltijd, die gekenmerkt was door hartelijk heid en feestvreugdezoodat die dag eu avond allergenoe- lijkst werden doorgebragt. Een geacht ingezetenen te 'sHage, de heer L., heeft dezer dagen ten gevolge eener onvoorzigtigheid met het branden van een petroleum-nachtlampje hijna het leven ver loren. Dit lampje, waarvan de pit geen genoegzame lengte had om door de olie te worden gevoed, was in zijne slaap kamer gebragt. Op het punt zich ter ruste te begevenwerd hij gelukkig uitgeroepenNa verloop van een uur terug- keerendevond hij zijn kamer met stiklucht vervuld, zoo danig dat indien hij zonder uitgeroepen te zijnzich ter ruste had begevenvoorzeker zou zijn gestikt. Dit strekt dus ter waarschuwing voor hen die zich van petroleum nacht lampen bedienenom vooral zorg te dragendat de pit genoegzame lengte heeft om behoorlijk de olie te kunnen bereiken. - Op de hoogte vau Dordrecht had Zaturdag morgen

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1