N°. 1031. Vrijdag 3 Julij. 3. A°. Kso !f> v. I J LEIDSCH DAGBLAD. Dtxe Couraut verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en frauco per post ƒ2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Nota- mers Vijf Oeuts. Prijs der Adverlentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 in.; 6 u. 9 in.; 9 u. 19 ra.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 ra.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.j 11 u. 59 ra.; 2 u. 54 m.; 4 u. 5 4 m.; 9 u. 14 ra.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt; naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 n. 10 m., 'snaraiddags te 3 ii. 15 ra. 'savonds te 8 u. 10 ra. Qost-Indisohe ILaudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorwreg-Telegraaf dagelijks van 7{- uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vati 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10 2 uur. - üe Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acotjnion dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. vau Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Biuneiilaiidscli Nieuws. Z. M. heeft in zijn rang overgeplaatst bij het reg. grenadiers en jagers de kap. Jhr. P. F. O. Sickinghethans werkzaam bij het Departement van Oorlog. Men verwacht de benoeming tot officier van gez. 3de kl. van de kweekelingen van 's Rijks kweekschool voor mi litaire geneeskundigen te Utrecht, die hun 4de studiejaar hebben volbragt en aan het examen voldaanwaaronder ook voor Oost-Indie de heer H. van den Broeck van Leiderdorp. Volgens woensdag ontvangen schrijven zal Z. K. H. de Prins van OraDje vooreerst alhier niet terugkeerendaar Z. K. H. het voornemen heeft, om voor die terugkomst andermaal het Fransche Hof te bezoeken. De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft in hare zitting van heden na eenige discussiemet algemeene stem men] aangenomen de wetsontwerpen1°. houdende regeling van de exploitatie der Staatsspoorwegen; 2°. tot bekrachti ging van sommige artikelen eener concessie voor de exploi tatie van Staatsspoorwegenen 3°. houdende nadere bepa lingen omtrent den accijns op de suiker (beetwortel.) Morgen ten 2 ure zal over verschillende wetsontwerpen van geringen omvang worden beraadslaagd en tegen zaturdag aanstaande zijn de overige onderwerpen aan de orde gesteld, onder anderen1°. aflossing der O. I. schuld 2°. bekrachtiging der concessie voor den spoorweg van Samarang over Soe- rakarta naar Djokjocarta; en 3°. goedkeuring der traktaten inet België. Er bestaat dus wel vooruitzigt, dat de werk zaamheden der Eerste Kamer nog deze week zullen eindigen. Reeds hebben sommige leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal de residentie verlaten, die alzoo geen deel meer zullen nemen aan de behandeling der overige wetsontwerpen welke nog bij die Kamer aanhangig zijn. Het verhaal, als zoude de heerlijkheid Cannenburgh, onder de gemeente Vaassen, aan den Prins van Oranje ten geschenke zijn aangeboden kan als onjuist beschouwd wor den. Wel heeft Prins Alexander met HD. Gouverneur on langs dit uitgestrekte riddergoed bezocht, bij welke gele genheid de eigenaar hetzij ernstig of schertsenderwijze aan Z. K. H. gevraagd zou hebben of hij wel genegen was die heerlijkheid in eigendom te bezitten. Het provinciaal gerechtshof van Zeeland heeft Mr. C. van Baerle, wegens mishandeling zijner moeder, veroordeeld tot 6 maanden cellulaire gevangenis. De uitslag der herstemming voor een lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland in het district Vlaar- dingen is, dat verkozen werd de heer C. Maas Geeste- ranus met 365 stemmen; de heer J. A. van der Goes ver kreeg 353 stemmen. Het prov. Utrechtsch genootschap van kunsten en we tenschappen heeft in de algemeene vergadering van Maan dag tot gewone leden o. a. benoemd Prof. J. A. Bogaard, Prof. A. Kuenen en Dr. C. L. Levoir te LeidenDs. D, Chantepie de la Saussaye te RotterdamDr. T. Halbertsma te HaarlemMr. P. J. Elout van Zoeterwoude te 's Gra venhage enz. In de algemeene vergadering van het prov. Utrechtsch- genootschap is een voorstel behandeld, tot afschaffing van de doodstraf in ons vaderlandwaarover het woord is gevoerd door de heeren de PintoJollesEyssell van 's HageProf. Vreede en Ds. Beets van Utrecht en W. H, Suringar van Amsterdam. Dingsdag werd te Utrecht de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der Nederlandsche Rijnspoor wegmaatschappij gehouden. De winst over het afgeloopen boekjaar veroorloofde de uitkeering van f 13,125 per aan deel van f 240. De arrondissements-rechtbank te Arnhem heeft drie jongelingen uit den aanzienlijken stand veroordeeld den 1°. tot 14 dagen cellulaire gevangenisstraf, den 2°. tot f 20 en den 3°. tot ƒ7.50 geldboete wegens het stuk trekken en gedeeltelijk mede nemen van huisbellen. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft met 11 tegen 0 stemmen verworpen een voorstel om Burgemeester en Wet houders te magtigen zich tot de Hooge Regering te wenden tot wettelijke regeling van het opslaan en bewaren van petroleum. Dingsdag morgen, omstreeks 7 uur, is in het land van den bouwman D. Roling, in den Noord Kethelpolder, gemeente Kethel en Spaland een luchtballon neergekomenter grootte van ongeveer een Nederl. el in middellijn; er was een billet aan bevestigd, waaruit blijkt, dat deze bal te Londen (Norwood) is opgelaten den 29sten Junij jl.voor-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1