/SS N°. 1030. Donderdag 2 Julij. A0. tem |j r. Binnenlaudscli Nieuws. i\A-Cr;',A /j cv. Z. M. heeft benoemd tot substituut-griffier bij het pro vinciaal gerechtshof in Groningen Mr. H. D. Guyot, ad vocaat te Groningenen tot lsten luitenant bij het 8ste re- gement infanterie den 2den luitenant R. H. D. Groeneveld van het corps. In de residentie loopt het gerucht, dat Mr. J. Lou don Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland krachtens art. 4 van het Regeringsreglement voor Neder- landsch-Indiezou worden benoemd tot Luitenant-Gouver neur-Generaal van die kolonie. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken zijn o. a. bij de dienst van den Rijks-telegraaf benoemd tot op- zigter 2de kl. de opzigter 3de kl. W. J. van Gulik; tot telegrafist 1ste kl. de telegrafist 2de kl. R. K. van Eldik; tot telegrafist 3de kl., na afgelegd examen, de leerlingen B. J. R. Engelbregt, W. Geerke, en C. A. van der Harst. De audiëntie van den Minister van Marine op Vrijdag 3 en die van den Minister van Binnenl. Zaken op Zaturdag 4 dezer zal niet plaats hebben. Op last van het Departem. van Oorlog zullen de zich nog bij de inf. reg. in activiteit bevindende miliciens-plaatsvervan gers van de ligting van 1861 en de miliciens der ligting van 1862 die gestrekt hebben tot zamenstelling van het blijvend gedeeltein den loop der volgende maand in het genot van onbepaald verlof gesteld worden. Aan 't hoofd van de lijst der inzenders tot de hoogst belangrijke tentoonstelling van oudheden te Delft vindt men HH. MM. den Koning en de Koningin, H. M. de Koningin- Moeder, HH. KK. HH. Prins HendrikPrins en Prinses Frederik der Nederlanden. Het getal inzenders beloopt ruim 900, waaronder uit Delft 239, uit 's Gravenhage 71, uit Rotterdam 69, Leiden 36, Voorburg 40, Schiedam 35, Overschie 31, Amsterdam 29, Schoonhoven 28 enz. Uit een negentigtal gemeenten zijn de bijdragen gezonden waar onder door vele besturen der gemeenten zelvevan de pro vinciën en het Rijk, voorts van wetenschappelijke en kunst lievende inrigtingen en een menigte belangstellende bijzon dere personen. Door die algemeene sympathie is het mogelijk geweest zulk een talrijke en merkwaardige verzameling bij- eentebrengenwaarvan thans de catologus het licht ziet. Deze zal, door zijne beschrijvingen en aanteekeningeneen blij vende waarde behoudendoor dien arbeidinzonderheid van den heer H. C. Rogge, zal men reeds een belangrijken blik in de tentoonstelling kunnen slaanwier plegtige opening den 2den Julij zal plaats hebben. - Het provinciaal gerechtshof in Noord-Holland heeft Dingsdag vijf matrozen schuldig verklaard aan moedwilligen doodslag met voorbedachte rade en hen veroordeeld tot de straffe des doodsuittevoeren op een der openbare plaatsen aan den Helder. Twee beschuldigden zijn vrijgesproken. De arr.-rechtbank te Rotterdam heeft Maandag uit spraak gedaan in de zaak van den heer Graaflandingeland van den polder Oudkoop en van het waterschap Sluipwijk, tegen bet hoogheemraadschap Rijnland, als opposant tegen een dwangbevel van gevorderd bundergeld. De uitspraak was in gansch tegenovergestelden zin dan die van de rechthank alhier in een gelijke zaak van den heer Middelkoop, hoofd ingeland ook van den polder Oudkoop. De beide advoca ten Mr. Faber en Mr. van der Linden hadden gepleit. - De Gemeenteraad van Zwolle heeft besloten met den lsten dezer den prijs van het gas te verminderen van f 4,50 op f 4 de 1000 kub. voeten en de bijdrage voor de open bare straatverlichting van f 7000 op 5000. - Onder de nagelatene papieren van den heer B. Wig- gers, oud-officier van gezondheid bij de marine 1ste klasse, ridder van den Nederlandsche Leeuw, enz., zijn gevonden zes eigenhandig geschreven uitvoerige brieven van den zee held J. C. J. van Speyk, geschreven aan boord van Zr. Ms. kanonneerboot N°. 2 voor Antwerpen. Deze brieven zijn met nog twee goed geconserveerde reiskoffersmet de naamcijfers V, S. voorzien en door van Speyk op zijn reis naar O. I. gebruikt, ter bezigtiging voorhanden bij den boekhandelaar J. J. van Turnhout te Breda. Men verneemt dat de beroemde treurspeelster, Mevr. Adelaide Ristoriin Augustus a. s. de reis van Londen naar Berlijn over Holland nemende, eenige dagen te Am sterdam vertoeven en in den stadsschouwburg twee, hoogs tens drie voorstellingen geven zal. Te Scheveningen is op het strand aangespoeld een lijk van een jong varensgezel, naar gissing oud koogsten 25 jaren, f\V vy V' LEIDSCH DAGBLAD. Dcae Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Norn- mers Vijf Cents. Prijs der Adveitentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12[ Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te S u. 36 ra.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 64 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leideu dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aau de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Ndeuwstraat's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 ra., 's namiddags te 3 ti, 45 ra. 'savond3 te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Tolegraaf dagelijks van 7j- uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijuseu, dagelijks van 8—1 uur-en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 84; van de Hypotheken eu het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1