N°. 1027. Maandag 29 Junij. A0. 18. Binnenlandsch Nieuws. Bij Koninklijk besluit is aan den heer K. W. Kelly, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ontvanger der registratie en domeinen te Tiel, behoudens aanspraak op pensioen. LEIDSCH DAGBLAD. Deae Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Norn- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Iadisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7J- uur's m. tot 9 u. 30 m. tv. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Douderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 l uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot inspecteurs van het Middelbaar Onderwijs Dr. D. J. Steijn Parvéthans commies bij het De* partetnent van Binnenlandsche Zaken, Dr. J. Bosscha, thans hoogleeraar aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda en Dr. W. C. H. Staring te Haarlem; laatstgenoemde bijzon derlijk voor het toezigt op het landbouw-onderwijsvoorts op verzoek eervol ontslag verleend aan den majoor J. H. M. ter Bruggen van het 4de reg. infanterie en benoemd bij het 4de reg. tot majoor den kapt. adj. E. Nieuwenhuizen van het reg. grenadiers en jagers; tot kapt. 3de kl. den lsten luit, P. C. Evers van het reg. grenadiers en jagers, en bij het 8ste reg. tot lsten luit. den 2den luit. A. W. L. Badings. Bij Koninklijk besluit van 20 Junij jl. is den heer T. J. Stieltjes ontheven van zijn zending naar Neêrl.-Indie en ont slagen als adviseur voor technische zaken bij het Departement van Koloniën. Naar men verneemt wordt H. K. H. de Groothertogin van Saksen-Weimar-Eisenach (Prinses Sophia der Nederlan den), tegen den lsten Julij gedurende een maand hier te lande verwacht. Hare kinderen zoudenzegt mende zeebaden gebruiken en hun intrek nemen op het badhuis te Katwijk. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal van Woensdag 24 dezer is ingekomen een adres van den Gemeenteraad van Schiedam, tot ontwikkeling van zijne be zwaren tegen het wetsontwerp tot verhooging van den accijns op het binnenlandsch gedistilleerd van f 22 tot f 35 per vat en dus met nagenoeg 60 pCt. De raad verzoekt eerbiedig maar tevens dringend, dat de Kamer zich met de door de Kegering gedane voordragt te dezer zake toch niet vereeni gen moge. Vrijdag heeft de Hooge Baad uitspraak gedaan in de zaak van H. R. Hoetink, eischer tegen den Staat der Neder landen gedaagdebetreffende deze zaak een vordering tot ontbinding der tusschen partijen aangegane overeenkomst, met schadevergoeding, wegens verschillende wederrechtelijke en onrechtmatige handelingen door den Staat bij de afkeuring eener partij haver, welke door den eischer was geleverd als aannemer der fourrages voor de troepen te paard te Zutphen. De Raad heeft bij een zeer belangrijk en breedvoerig arrest de vordering toegewezen, en daarbij hoofdzakelijk beslist, dat het onderzoek en de keuring niet geschied waren door daartoe bevoegde personenals hebbende plaats gehad door keurmees ters, die niet, krachtens art. 11 der voorwaarden van aanne ming, waren benoemd door Burgemeester en Wethouders, maar door den Burgemeester alleen terwijl mede wederrechtelijk en in strijd met die voorwaarden het proces-verbaal van afkeu ring was opgemaakt buiten tegenwoordigheid van en niet on derteekend door den aannemer; en de afgekeurde haver ten behoeve der plaatselijke armen ter beschikking van het bestuur der garnizoensplaats is overgenomen. Bij het vaststaan dezer tweeledige overtreding van het aannejnings-contract heeft de Raad het niet noodig geoordeeld het derde punt, waarop de vordering gegrond was, te onderzoeken, dat namelijk zonder aftewachten de beslissing van het Departement van Oorlog, de verkoop der afgekeurde fourrage dadelijk heeft plaats ge had. Op grond van een en ander heeft de Raad ontbonden verklaard de overeenkomst van 26 September 1860 tusschen den eischer en den Staat der Nederlanden gesloten en den 3den October daaraanvolgende door den Minister van Oorlog goedgekeurd, betreffende de aanbesteding en aanneming door den eischer van de leverantie van fourrages voor de troepen te paard, in garnizoen te Zutphen van den lsten Novenber 1860 tot 31 October 1861, met vergoeding van kosten, schade en interessennader optemaken bij staat met veroor deeling van den gedaagde in de kosten. In de Donderdag gehouden zitting van den gemeenteraad van Deventer, is op voorstel van de commissie voor de gas fabriek met algemeene stemmen besloten den prijs vanhetgaz te stellen op twaalf centen per teerling el, met een vermin derd tarief tot op tien centen bij een verbruik van vier duizend el in het loopend jaar, alsmede om de meterhuur te verminderen met 25 pCt., ingaande 1 Januarij 1864.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1