No. 1024. Donderdag 25 Junij. A6. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels f0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 n. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.j en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 in., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oo*t-Indi»ohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Trië9t, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUi-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Tolegraaf dagelijks van 7} uur 's ra, tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te LI uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des ZaturJags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 101 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te •preken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijusen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 22 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot raadsheer bij het provinciaal gerechtshof in Groningen Mr. J. F. Abreschthans rechter in de arrondissements-rechtbank aldaar; tot buitengewoon hoogleeraar in de wis- en natuurkunde aan de hoogeschool te Leiden, den heer D. Bierens de Haan, doctor in de Wis-en Natuurkunde te Amsterdam; en tot lid van het Collegie van Regenten over het huis van arrest te Amersfoort, Jhr. J. F. L. Coenen, controleur der dir. bel. aldaar; voorts op daartoe gedaan verzoek aan HD. Raad van legatie J. Z. Mazel eervol ontslag verleend als secretaris-generaal bij het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, onder dankbetuiging voor de vele en goede diensten door hem gedurende een lange reeks van jaren aan den lande bewezen. De Koninklijke familie maakte Maandag een rijtoer, den weg nemende door VaassenNybroek, Terwolde tot de Volle Hand, van waar men langs Twello tegen 3 uur weder op het Loo terugkeerde. Een talrijk gevolg, in vijf rijtuigen gezeten vergezelde den vorstelijken stoet. Terwijl de Nederl. Staats-Courant het eervol ontslag me dedeelt van den Raad van legatie J. Z. Mazelals secretaris generaal van het Departement van Buitenlandsche Zaken en reeds door verschillende dagbladen als zeker werd medegedeeld dat hij zal worden opgevolgd door den heer Mr. A. Uytten- hooven thans referendaris bij het Departement van Finantien en inspecteur voor de Rijnvaart, - heeft de hoogleeraar G. W. Vreede door middel van het Utrechtsch Prov. en Stedelijk Dagblad een antwoord gegeven op de door hem gestelde vraag #Wie zal secretaris-generaal bij het Ministerie van Buitenl. Zaken worden?" #Wie anders" zegt Prof. Vreede, n-dan de heer Mr. C. Ie Clercq, de oude referendaris sedert 20 jaren, na 35jarige toe wijding zijner talenten aan het Departementwaar zijn on vergetelijke vader in dezelfde betrekking de beste herinneringen heeft achtergelaten, die nog heden zoo gemakkelijk arbeidt, dat hij in denzelfden tijd meer dan het dubbele werk van an deren verrigt." De hoogleeraar eindigt zijne heftige philippica met iets wat men op het voetspoor van parlementaire redenaars zou kunnen noemen *een leelijke insinuatie," namelijk »dat het geruchtals of de heer de Sombreff zich eerst na de weige ring van den heer Ie Clercq tot den heer Uyttenhooven ge wend zou hebben, een onwaarheid, in goed Hollandsch uit gedrukt een leugen is." De audiëntie van den Minister van Marine zal op 26 dezer niet plaats hebben. Uit een goede bron wordt verzekerddat de Staatsspoor weg Breda-Tilburg met 15 Julij e. k. voor het publiek verkeer zal geopend worden. De wetenschappelijke wereld heeft een gevoelig verlies geleden. Zondag middag overleed te Arnhem Mr. Isaac Anne Nijhoff, boekhandelaar, archivaris van Gelderland, lid der koninklijke akademie van wetenschappen enz., in vergevorder den leeftijd. Men verneemt dat de kerkeraad der Nederl. Israëlitische Hoofd-Synagoge te 's Gravenhage besloten heeft welen die der Nederl. Portugeesch Israëlitische gemeente niet toetetreden tot het door de constituërende vergadering vastgestelde algemeene reglementen voor het centraal bestuur der Israëlitische kerk in Nederland. Maandag werd te 's Hage gehouden de 13de algemeene vergadering der Broederschap van candidaat-notarissen in Ne derland die door een 40tal leden werd bijgewoond. Met een parige stemmen werd het honorair lid, J. M. E. Dercksen, notaris alhier, benoemd tot redacteur van het Tijdschrift Regt en Wet. De aftredende leden van het bestuur werden op nieuw gekozende aan de orde gestelde voorstellen aangenomen en Nijmegen aangewezen als de plaats waar men een volgend jaar hoopt zaam te komen. In de vorige week is een aantal van 10 jongelingen bij de te Schoonhoven gevestigde inrigting tot opleiding voor het wapen der artillerie aangekomen en ingelijfd waardoor de aan-; vankelijke sterkte tot 60 volontairs is aangegroeid. Zaturdag zijn op het admissie-examen aan de Groninger hoogeschool de 4 jongelieden, die zich daartoe hadden aange meld toegelaten. Ten gevolge van het vergelijkend examen gehouden te

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1