N°. 1020. Zaturdag 20 Junij. A0. 1863 Binnenlandsch Nieuws. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal van Donderdag zijn onderscheidene wetsontwerpenals mede dat tot goedkeuring van een tractaat met Spanje tot wering van den nadruk (het laatste met 32 tegen 16 stemmen), aangenomen. Het wetsonswerp tot goedkeuring van een handelstractaat met Zwitserland is verworpen met 33 tegen 17 stemmen. Vóór stemden de heeren Dullert, Bots, van Winterhoven, van Bosse, van Heukelom, Heemskerk, Cool, Guljé, Viruly Verbrugge, de Bieberstein Beens, van Kerkwijk, Mensonides, de Poorter, Blussé, van der Linden en van Logchem. De heeren Dumbar, Godefroi, van Lyndenvan Goltstein, van Eek en Heemskerk Az. hebben dat wetsontwerp bestreden, omdat de Nederlandsche Kegering geen poging bij Zwitserland heeft aangewend om alle, ook de Israëlitische, ingezetenen van Nederland de voordeelenuit dit ontwerp voortvloeijende te doen deelachtig worden. De minister van buitenl. zaken erkende dit verzuim, maar poogde zich te zuiveren door te verklaren, dat dit het gevolg was van het verzuim zijner voor gangers, die bij het ontwerpen en voorbereiden van het trac taat niet hadden gelet op het belang der Israëlieten bij ver betering hunner positie in Zwitserland. Woensdag avond heeft er bij gelegenheid van den heu- gelijken verjaardag van H. M. de Koningin, te 's Hage een luisterrijke illuminatie plaats gehad. In de stad zelve waren de hötels der departementen van algemeen bestuur, van het pro vinciaal gouvernement en verschillende andere gebouwen en inrigtingen, met eerebogen, eerepoorten, sterren, naamcijfers enz. verlicht. Vooral blonk daarbij uit het nieuwe gebouw van het departement van Koloniëndat zich door sierlijke met gaz verlichte kolommendoor een kroon aan elkander verbonden onderscheidde. Maar vooral de illuminatie in het 's Graven- haagsche bosch was uitstekend. De groote laan was fraai ge drapeerd en verlicht, de Sophialaan prijkte met heerlijk ver lichte kroonenin de vijvers in het Bosch was een guirlandes ge wijze aangelegde verlichting aangebragt, terwijl in het mid den van den grooten vijver de Moorsche tempel op het schoon ste uitkwam. Vooral van een afstand gezien, bood die ver lichting op het water een treffend gezigt op. De weerkaatsing in het water, de vuurgloed die zich in den geheelen omtrek ver- toondé, het Bengaalsch vuur, dat nu en dan werd ontstoken- dat alles deed een uitmuntende uitwerking. Daarbij waren de So- cieteitstenthet Paviljoen en de Zoöl. Bot. tuin met eerepoor ten, guirlandes enz. geïllumineerd. Hier en daar waren muziek tempels opgerigtwaar zich de muziekkorpsen van de schutterij van het regement grenadiers en jagers en van het regement dragonders, benevens het korps hoornblazers van de jagers, bij afwisseling deden hoorenterwijl zij nu en dan volkslie deren uitvoerden. Allerwege bevond zich een zeer talrijke me nigte niet alleen uit 's Gravenhagemaar ook van elders in groote getale opgekomen, om dit ware volksfeest bijtewonen. Een overgroote menigte was met spoorweg-rijtuig of trekschuit tot dat einde herwaarts toegestroomd. Tot laat in den nacht heerschte zoo in het Bosch als in de stad een gepaste opge wektheid, tot deelneming aan het feest vau den dag, dat door het schoonste weder begunstigd en in de meeste orde afge- loopen is. Naar meu verneemt is de kapitein der artillerie Bolomey van het lste in rang overgeplaatst bij het 3de regement ves ting-artillerie. De chefs der verschillende legercorpsen zijn door het departement van oorlog bekend gemaakt, dat het de bedoeling is dat niet alleen de miliciens-plaatsvervangersdie bij de hun aangewezene corpsen voor de dienst ongeschikt bevonden wor den, maar ook de lotelingen-nummerverwisselaars en de zonder loting ingelijfden, die, na bij hervisitatie voor Gedep. Staten goedgekeurd te zijndesniettemin bij het corps voor de mili taire ongeschikt worden geoordeeld, dadelijk op de gewone wijze tot ontslag in aanmerking zullen moeten worden gebragt. Donderdag de 48ste verjaardag van den slag van Wa terloo werd ook te 's Hage op verschillende wijzen herdacht. Eenige ingezetenen welke aan dien slag deel namen vereenig- den zich aan maaltijden. Allerwege wapperden in de stra de oranje- en driekleurige vlaggenhet klokkenspel deeazich hooren, het garnizoen werd bij die gelegenheid onthaapdvele oudgedienden, wier boezem nog gloeit van vaderlandsliefde, LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 ra.; 1 u. 17 in.; 3 u. 49 ra.; 6 n. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u.( de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Poitbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Laadpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7f uur 's ra. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9-1 uur en van 36 uur; van 'sRijks Oireote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1