ITALIAANSCH GRACIEUSE, Tijdschrift voor Dames. De JUNIJ-AFLEVERING van de Adverten tiën of Dubbel Boekhouden. Leiden, 15 Junij 1863. Mecklenburg-Schwerin is aan de jubilaris ter band gesteld de groote gouden medaille voor kunsten en wetenschappen, te dragen aan het nationale lint. Ten einde haar dit blijk van onderscheiding te overreikenwas de intendant van den groot hertogelijken schouwburg naar Berlijn gereisd. De Koningin der Nederlanden de Koning van Italië,, de Koning der Belgen en de Koningin van Spanje hebben den Keizer van Frankrijk hunne gelukwenschingen doen toe komen wegens de inneming van Puebla. Een deputatie van inwoners van Pueblamet den bis schop aan het hoofd, zal naar Frankrijk komen. Voor haar vertrek naar Fontainebleau heeft de Keizerin van Frankrijk het vondelingengesticht te Parijs met een be zoek vereerd. Daar H. M. geheel onverwacht kwam, werd zij niet officieel ontvangen. Vergezeld van een geneesheer heeft zij alle afdeelingen van het gesticht met de grootste naauw- keurigheid bezigtigd en eenige verbeteringen aangewezen welke aangebragt zouden kunnen worden. Den volgenden dag werd aan de kinderen en de bedienden van het huis op kosten van de Keizerin een feestmaal aangeboden. Sedert het jaar 1815 is de Keizerin de eerste Vorstin, die het vondelingshuis heeft bezocht. Voor een Parijs vrederechter verschenen onlangs een oogendoctor en zekere heer Duboulet. Deze laatste wordt door zijn vrouw geleid en.tast met een stok rond, want hij heeft de oogen gesloten en is blind. De doctor eischt 60 francs honorarium voor geneeskundige behandeling. De patient wei gert de betaling en verklaart, dat de doctor hem in zijn huis opgenomen, verpleegd en verzorgd en 250 fr. beloofd heeft, wanneer hij zich wilde laten genezen; door de geneeskundige behandeling is echter zijn oogkwaal nog slechts verergerd. De rechter: rWaart gij vroeger reeds geheel blind?" Duboulet: *Dat is om het even, thans ben ik het eerst recht." De doc tor: 'Hij heeft mijne voorschriften niet gevolgd." De rechter: 'Wanneer ge dat niet deedtkondt gij ook niet genezen wor den." Duboulet: 'Waarom moet ik nu echter betalen?" De doctor: 'Voor de onkosten, die gij mij veroorzaakt hebt. Hadt gij u laten genezen, dan zou ik u de 250 fr. betaald hebben." Duboulet: 'Goed! mijnheer de rechter, gij hebt het gehoord. Ik ben genezen, ik kan zeer goed zien."De doctor: Onmogelijk 1" Duboulet (opent de oogen): 'Ik zie zeer dui delijk hoe kwaad gij u maakt." De doctor: #Die man heeft mij bedrogen, hij is in het geheel niet blind geweesthij heeft zich slechts blind gehouden." Duboulet: 'Dat hebt gij zelf heel goed geweten. Hoe zoudt gij mij anders 250 fr. hebben dur ven bieden De rechter wil nu met de zaak niets te doen hebben en wijst beide partijen af. Te Mulheim in het kanton Thurgau heeft voor eenige dagen een vreesselijk onheil plaats gegrepen. Aan het station van gemelde plaats stond een trein stil. De conducteur, Greu- ter genaamdzag op eenigen afstand voor zich uit een anderen trein met snelheid naderen. Niemand bevond zich op den weg om het exentriek te verzetten, ten einde de aankomende lo comotief op een ander spoor te doen overgaan aoodat eeu botsing onvermijdelijk was. Het eenige middel dat nog over bleef was, de stilstaande locomotief snel een achterwaartsche beweging te doen maken. Niettegenstaande het groote gevaar, sprong Greuter op de locomotiefdeed den trein achteruitgaan maar deze beweging kon niet zoo snel geschiedendat een botsing werd voorgekomen. Door de hevigheid van den schok drong de krukwaarmede hij het werktuig in beweging had gebragt, hem dwars door den buik, maar de overige personen, die zich in den stilstaanden trein bevonden, kwamen met den schrik of een ligte kneuzing vrij. De moedige, maar ongeluk kige Greuter, aan wiens getrouwe pligtsbetrachting honderden leven en gezondheid te danken hebbenlaat een weduwe met 7 jeugdige kinderen na. Donderdag woedde te Novarra een vreeselijk on weder, gedurende hetwelk de oogst op al de omliggende velden door den hagel vernield werd. De Prins van Oranje heeft Vrijdag avond te Londen een bal bijgewoond bij den Hertog en de Hertogin van Nort humberland waar ter eere van den Prins en de Prinses van Wallis een feest werd gegeven. Zaturdag hebben 13 N.-Zeelanders van voorname stam men hunne opwachting gemaakt bij den Prins en de Prinses van Wallis. De Prins heeft zich door middel van een tolk een geruimen tijd met hen onderhouden. Daarna hebben zij het tweede ontbijt gebruikt bij den hertog van Newcastle. Een brief, bij een voornaam handelhuis te Liverpool ontvangen wil wetendat Vicksburg is ontzet geworden en generaal Grant met groot verlies teruggeslagen. Men voegt er bij, dat het federale gouvernement er kennis van droeg, doch de zaak geheim hield. Dezer dagen kreeg een der waggons van den sneltrein tusschen York en Londenop ongeveer 7 mijlen van Don- caster, een schok, waardoor een portier opensprong. Een meisje van 5 jaren, dat tegen dit portier geleund stond, stortte van 6 voet hoogte op den weg neder. Men denke zich de wan hoop der moederIn hare vertwijfeling niet bedenkende dat men hulp noch redding kon aanbrengen, wilde ook zij zich uit den wagen werpenen niet dan met groote moeite gelukte het haren reisgenooten haar van dezen wanhopigen en vruchte- loozen sprong terug te houden. Te Doncaster hield de trein stil en de stationschef, het gebeurde vernemende, seinde onmid- delijk naar de nabijgelegene stations, dat men geen treinen zou laten vertrekkenvóór dat het kind of wel het lijkje ge vonden was. Een locomotief werd alsnu afgezonden om te zoeken. Wie schetst de verbazing van de personenmet die treurige taak belast, toen zij ter plaatse van het ongeluk ge komen in plaats van een vreesselijk kadaver te ontdekken waarop zij zich natuurlijk voorbereid hieldenhet meisje ge rust en wel in het gras zagen zittenzonder het minste of geringste letsel van den val bekomen te hebbenhoewel de trein met een snelheid van 50 mijlen per uur liep toen zij er uitstortte. Voor de deelneming, betoond bij de geboorte van onze jongste, betuig ik, ook namens mijne Echtgenoote, mijnen vriendelijken dank. A. W. SYTHOFF. Iemand, een vlugge hand schrijvende, eenige uren daags ter zijner beschikking heb bende, wenschte die gaarne te besteden tot bet bijhouden of aanleggen van Boeken. Reflecterenden gelieven zich aan te mel den onder letter A, Bureau Dagblad. De Graeieuse geeft jaarlijks twaalf Afleveringen met romantische verhalen naar de beste schrijvers van het buitenland; voorts bij reisbeschrijvingen, geschiedkundige of wetenschap pelijke zaken, iets voor het huishouden of de keuken aanteekeningen en opmerkingen voor elke maand, opgave der nieuwste boeken en muziek; al die zaken, om kort te gaan, die in, de beschaafde vrouwenwereld welkom en belangwekkend kunnen zijn; verder twaalf Modeplaten en beschrijving van Modes, twaalf bladen met patronen van borduur- en ander werk, en bo vendien eene menigte tapisserie- en haakpatronen. Men abonneert zich voor niet minder dan een jaar. De prijs van elke Aflevering is 50 of 30 Cents, naar de uitgave welke de Dames verlangenmet of zonder de Lectuur. GRACIEUSE, bevat de navolgende handwerken en modes. Cache-pot. - Reistasch. - Bo- bêche. - Punten van band gevouwen. - Porte-Jupe pompadour. - Porte-Monnaie.- Sprei voor een ledekant voor eene pop. - Rond tafelkleed. - Tusschenzetsel. - Waaijersteek. - Praktische luijermand. - V. Négligé-mutsje. - VI. Ondermutsje, - Modes, enz. enz.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3