N°. 1017. A0. 1863. <SgJfeJ Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Dose Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels /"0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 n. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7J- uur 's ra. tot 9 u, 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder», Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijusen, dagelijks van 31 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnacn dagelijks van 91 uur en van 86 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. - Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Ne- derlandschen Leeuw den heer G. H. de Wilde te Dresden. Z. K. H. Prins Alexander, vergezeld van HD. gouver neur Jhr. Hooft, is Maandag morgen te 9 uur uit de resi dentie naar het Loo vertrokken. Z. K. H. Prin3 Frederik, benevens Prinses Maria heb ben zich heden Dingsdag van Voorschoten naar het Loo begeven, tot bijwoning der viering van den verjaardag van H. M. de Koningin aldaar, op Woensdag den 17den dezer. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raai van Maandag is eerst overgegaan tot de behandeling van de verdere artikelen van het wetsontwerp tot regeling van de exploitatie der Staatsspoorwegen. Op art. 9 had de heer van Loghem een amendement voorgesteld, hetwelk ten gevolge van de wijzigingen der Regering is vervallen. Op art. 10 werd een amendement voorgesteld door den heer van Bosse, dat, door den Minister bestreden, met 49 tegen 14J stemmen ver worpen wordt. Andere amendementen van den heer van Bosse zijn of door den Minister overgenomen £of door den voorsteller ingetrokken. Het geheele wetsontwerp is aangenomen met 51 tegen 12 stemmen. Tegen, de heeren: LuybenHoffman, van Nispen, van Heemstra, Meylink, Begram, van Muiken, Guljé, Godefroi van Voorthuyzen, Hoekwater en Schimmelpenninck. Daarna zijn de beraadslagingen aangevangen over het wets ontwerp tot bekrachtiging van sommige artikelen eener con cessie van exploitatie der Staatsspoorwegen. De minister heeft eenigermate toegegeven aan het verlangen om meerdere art. der concessie aan de goedkeuring der Wetgevende Magt te onderwerpen. De heer van Bosse heeft voorgesteld daaraan nog meerdere toetevoegen. Met 32 tegen 29 stemmen heeft de Kamer echter, op voorstel van den heer Dullertbesloten dit punt heden te behandelen. Maandag is bij den Hoogen Raad behandeld de zaak van den officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdamre- quirant van cassatie tegen zes vonnissen dier rechtbankin hooger beroep gewezenwaarbijmet vernietiging van even zoo vele vonnissen van het kantongerecht N°. 1 te Amster damin eersten aanleg gewezen, bij hetwelk C. de Groot, schipper te Vinkeveen van alle rechtsvervolging was ontslagen van het hem te laste gelegde feitdeze is schuldig verklaard aan het te Amsterdam met zijn vaartuig in lading liggende, het van meer dan drie personen innemen en vervoeren van goederen, en zulks op eene plaats, tusschen welke en Am sterdam een vast markt- of beurtveer bestaat, zonder door de besturen van beide gemeenten als markt- of beurtschipper te zijn aangestelden te dier zake veroordeeld tot een geldboete van f 25 ten voordeele der stad Arasterdam, met subsidiaire gevangenisstraf van drie dagen en in de kosten der beide in- stantien. In overeenstemming met het van de zijde van den requirant aangevoerde middel van cassatie, is door den adv.- generaal Eömer geconcludeerd tot vernietiging van het beklaagde vonnis en verwijzing der zaak naar het Hof in Noord-Holland zijnde er door of namens den gerequireerde, die zich mede in cassatie heeft voorzien geene middelen van cassatie voorge steld. Uitspraak 29 Junij. Maandag avond had in den Kon. Zoöl. Botanischen tuin te 's Hage de eerste muziekale uitvoering plaats bij gelegen heid van de opening dier inrigting. Door het bestuur waren onderscheidene gewestelijke en gemeentelijke autoriteiten, zoo wel burgerlijke als militaire, uitgenoodigddit concert bij te wonen. Buitengewoon talrijk was de opkomst van leden met hunne dames en kinderen. Het muziekkorps van het regiment grenadiers en jagers heeft zich gedurende den geheelen avond bij afwisseling doen hooren. Zoowel bij den aanvang als bq het slot voerde het de volksliederen uit. Dat dit begaafde zoo zeer op prijs gestelde muziekkorps wederom groot genoe gen gaf, zal wel onnoodig zijn te zeggen. De tuin was eenvoudig maar smaakvol verlicht. Bij den ingang was een eerepoort op- gerigten voorts waren de lanen guirlandes-gewijze geïllumi neerd, terwijl ook de verlichting rond den grooten vijver, het schoonste effect maakte. Over het algemeen mag men veilig zeggendat deze eerste soiree uitmuntend is geslaagd en dat de localen van deze inrigting met belangstelling, met harte lijkheid zijn ingewijd. Moge de onderling welwillende^éest die zoo blijkbaar onder de leden heerschtsteeds blijy^bestainw

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1