Buitenlandsch Nieuws. de mededeelingen, door den voorzitter gedaan, bleek dat bet getal leden bereids tot ongeveer zes honderd is gestegen en dat er nog vele aanvragen tot het lidmaatschap zijn ingekomen. Voorts is gebleken dat het voornemen bestaat, om door het muziekcorps van het regement grenadiers en jagers, van tijd tot tijd muziek in den tuin te doen uitvoeren. Te Utrecht heeft een weddingschap plaats gehad tusschen twee officieren; het goldt de vraag of een bepaalde afstand van 100 el bijv., eerder door den een te paard in draf dan door den ander te voet zou worden afgelegd. De hardlooper schijnt niet zegevierend uit den kamp te zijn gekomen. De directeur der gazfabriek te Hoorn heeft besloten met 1®. Julij aanstaande de prijs van het gaz te verminderen van f 5,60 op f 4,50 de 1000 kub. voet. Donderdag avond is na een korte maar hevige onge steldheid te Heemstede overleden de burgemeester der gemeente Haarlemmermeer Mr. M. P. Pabst. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur- dag des namiddags te 5 uur 64®, de3 avonds te 8 uur 60®, te 10 uur 58®. Zondag morgen te 5 uur 56°, te 8 uur 58®, te 12 uur 61°, 's namiddags te 4 uur 66®, te 5 uur 64°, te 8 uur 60°, te 10 uur 58°. Maandag morgen te 5 uur 56°, te 8 uur 58°, te 12 uur 63°, 's namiddags te 4 uur 63°. Uit Verona schrijft men dd. 3 Junij aan de Donau-Ztg #Er bestaat helaas geen twijfel meer dat een nieuwe en ge voelige landplaag in aantogt is, die een voornaam product van den Italiaanschen landbouw dreigt te vernielen. Het koren is werkelijk door een dergelijke ziekte aangetast als de wijnstok en de zijdeworm. Zij bestond reeds sedert verscheidene jaren doch trok weinig de aandacht, omdat zij slechts bleek uit de jaarlijks verminderende opbrengst van den oogst. Maar reeds den vorigen zomer werd zij in de omstreken van Padua en Vicenza geconstateerd en vervulde zij de gemoederen met zorg. Zij heeft zich thans over geheel Opper-Italie verspreid en ver toont zich dit jaar met een bijzonder kwaadaardig karakter. De aren zijn met schimmel bedekten worden langzamerhand geheel zwart. Als men ze wrijft of dorscht vervliegen zij als stof. Verscheidene grondbezitters in deze streek hebben in het vooruitzigt van een mislukten oogst van twee kwaden het beste gekozen en hun koren thans reeds laten afmaaijen." In Beijeren hadden vele geestelijkenop het voorbeeld van hunne voorgangers in vroegere eeuwen, in den laatsten tijd den baard laten groeijen. In een pauselijk schrijven is thans aan de geestelijkheid des Pausen ontevredenheid over die nieuwigheid en ligtzinnigheid kenbaar gemaakt en haar bepaaldelijk verboden zonder de toestemming van den oppersten kerkvoogd eenige wijzigingen te brengen in het voorschrift betreffende kleeding enz. en dus ook in bet scheren van het haar, welk voorschrift voor alle Roomsch-Katkolieken geestelij ken geldend is. -De verbouw van hop is sedert 30 jaren in Beijeren ver dubbeld, daar de oogst van 75000 tot 180000 centenaars steeg en elk centenaar op f 100 berekend, levert dit product nu 18 millioen op. Te Weenen is in de vorige week het Freumanntheater een prooi der vlammen geworden. De brand barstte uit kort na het eindigen der voorstelling; binnen weinig tijds was het houten gebouw een puinhoop. De garderobe, bibliotheek enz. is daarbij in rook opgegaan. Ofschoon Hannover, zooals men weet, den tegenstand tegen zijn bijdrage in den afkoop van den Scheldetol heeft laten varen wil Hamburg daarin nog niet bewilligenop grond zooals de senaat der Hanzestad beweert, dat het quotum voor Hamburg te hoog is gesteld. De Belgische regering maakt alsnu een nota te dier zake gereed die Hamburg met twee maatregelen dreigt. Vooreerst zal de door de Belgische kamers aangenomene wet worden uitgevaardigdwaarbij de weerstand biedende staten getroffen worden met een tonnegeld ten laste hunner schepen van vijf francs. Verder zal Belgie de openbare verkoop van het Hanzeehuis te Antwerpen gerechtelijk vorde ren, van welk huis Bremen en Lubeck, voor wat hun deel aangaatreeds aan Belgie verkocht hebben. Het huis zal dan natuurlijk het eigendom worden van den meestbiedende, en Hamburg zal op die wijze veel minder ontvangen, dan wan neer het thans den door Belgie geboden prijs van een millioen francs aanneemt. Naar men zegt, worden er weder pogingen aangewend, om den aartshertog Maximiliaan van Oostenrijk den troon van Mexico te doen aannemen. De stappen die men daartoe reeds bij het kabinet van Weenen, naar het gerucht wil, heeft ge daan, zouden ook nog een ander doel hebben. Het kabinet der Tuilerien toch zou op dit oogenblik gaarne ziendat Oostenrijk van Pruissen en het overige Duitschland werd af gescheiden in het vooruitzigt van de verwikkelingendie uit de Poolsche kwestie kunnen ontstaan. Wanneer nu Oostenrijk voor een van de aartshertogen den troon van Mexico aannam uit handen van Keizer Napoleon, en wanneer het er in toe stemde, dat een Fransch leger van 10,000 man voorloopig het nieuwe gouvernement tegen de verschillende partijen ver dedigde, dan, zoo zegt men, zou Oostenrijk ook deFransche politiek in Europa dienen te volgen en genoodzaakt zijn, om de voorstellen aantenemendien men met betrekking tot Duitsch land zou willen doen. Het is nu maar de vraag of Oostenrijk op dit oogenblik zal aannemen, wat het, eenige maanden ge leden, heeft geweigerd. De Prins van Reus3, eerste secretaris der Pruissische legatiedie van Berlijnwaar hij eenigen tijd met verlof heeft doorgebragtte Parijs is teruggekeerdis naar Fontainebleau vertrokkenwaarheen zich ook begeven hebben Prinses Anna Murat, Prins Poniatowski, Prinses Poniatowsko, de hertog de Monchy en den markies Païva; de Prins van Oranje werd Zondag op het lustslot verwacht. Een jong echtpaar, behoorende tot de voornaamste fa- milien te Parijs en 11. Donderdag aldaar gehuwdheeft dien dag aan 250 grijsaards, in zeker gesticht verpleegd wordende, een gastmaal gegeven en geholpen door hunne jeugdige bloed verwanten de gasten zelf bediend. Te Simard heeft zekere Claude Vernet zijn vrouw en zijn kind dat nog geen 4 maanden oud was, vermoord. Vernet had een grooten afkeer van het kind, dat zijn vrouw ver- pligtte te huis te blijven, terwijl hij als kleedermaker elders werkte. Reeds meermalen had hij haar voorgesteld zich van het kind te ontdoendoor het geen voedsel te geven of bij ongeluk in een kuip met water te laten vallen. De moeder, een wees die bij niemand hulp tegen haar man kon bekomen, verzette zich steeds met kracht tegen dat voornemen en waakte dag en nacht over het leven van haar kind. Dit verbitterde Vernet echter en sedert stond zijn vrouw aan de gruwelijkste mishandelingen bloot, totdat hij eindelijk in den avond van den 4den dezer onverwachts zijn vrouw aanviel en haar en daarna het kind met een strijkijzer dood sloeg. De ellendeling wilde zichzelf daarna van kant maken, doch zich niet dur vende verdrinkenbragt hij zich met een mes twee wonden in den hals en de linkerzijde toe, die echter niet doodelijk zijn. Hij heeft voor het gerecht zijn misdaad met de grootste koelbloedigheid bekend. Uit Brussel wordt berigtdat Koning Leopold Zondag en Woensdag van de vorige week met goed gevolg operatien heeft ondergaan zoodat de Engelsche Doctor Thompson van oordeel is, dat Z. M. radicaal genezen is. Het uiterlijk van den Koning getuigt in de laatste dagen dan ook van een aanmerkelijke verbetering in zijn toestand. Een te Londen overledene dame heeft 10,000 gele gateerd aan het koninklijk genootschap voor het te keer gaan der mishandeling van dierenten einde aangewend te kunnen worden uitsluitend voor de verbetering der Londensche slagt- plaatsen. Woensdag morgen heeft te Kingston de huwelijksvol trekking plaats gehad tusschen den hertog van Chartres en de dochter van den Prins van Joinville. Vele hooge personen woonden de plegtigheid bij. Kort daarna kwamen de Prins en Prinses van Wallis, benevens de hertog, hertogin en Prinses Mary van Cambridge, om het jonge paar hunnen gelukwensch aantebieden. Blijkens een brief in den Times geschreven door een van de officieren der Afrikaansche postboot Atheniandd. Cape Palmas16 Mei jl., heeft men op 6 Mei tusschen Te-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 2