N°. 1015 Maandag 15 Junij. A°. 1863. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Oeie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afsonderlijke Noia- mera Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/'O.OO. Iedere regel meer 15 Cta. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cta. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Oelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 ra.; S u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 86 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 69 m.; 2 u. 64 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vu» Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag S u. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 n. 46 m. 'savonds te 8 u. 10 in. Oost-Iadisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7J- uur's ra. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdagss 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur, - Thesaurie, dagelyks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 unr. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnseo dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 98 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. beeft benoemd tot concierge bij het departement van binnenl. zaken H. W. Stamthans bode. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag uit 's lands dienst met toekenning van pensioen verleend aan den eersten onder wijzer H. W. C. de Roock aan de gouvernements 2de lagere school te Weltevreden bij Batavia. De arr.-rechtbank te Rotterdam heeft voor de vervulling der betrekking van kantonrechter te Vlaardingenopengevallen door het eervol ontslag van den heer W. van Warmelo, de navolgende aanbeveling opgemaaktals Mr. W. F. van Deinse kantonrechter te Sluis in Zeeland Mr. A. Krusemangriffier bij het kantongerecht te Vlaardingen en Mr. M. van Rossen Hoogendijk1ste plaatsvervangend kantonrechter te Vlaar dingen. Te Lochem is de prijs van het gaz uit de gemeentelijke gazfabriek bij Raadsbesluit met ingang van 1 Julij 1863 bepaald op 14 cents de kubieke el, terwijl de Raad tevens heeft goedgevonden de fabriek van een privaat- tot publiek rechterlijke instelling te maken en den prijs van het gaz, bij wijze van belasting te heffen. De Raad meende daardoor vrij te zijn van het patentrecht waarin de gemeente door den fiscus was aangeslagen als leve rancierster van gaz doch dezer dagen is door den Minister van Financiën een resolutie genomen waarbij is bepaald dat alle gazfabriekenonverschillig of zij voor rekening van particu lieren dan wel van gemeenten gedreven wordenin bet patent recht moeten worden aangeslagen. In een vergadering, den lsten Junij jl., in het lokaal der /rVereeniging" te 'sHage gehouden, hebben zich voorloo- pig ruim 30 deelgenooten in de verschillende onderlinge brand waarborgmaatschappijen onder directie van de Jong en Comp. vereenigdten einde gezamenlijk in het algemeen belang po gingen aantewenden om herziening te verkrijgen van de regle menten der bedoelde maatschappijen. Deze dagteekenen van 1818 en 1827 en staan, volgens de meening der deelgenooten een betere inrigting der maatschappijen in den weg. De ver gadering achtte het ook zeer wenschelijk dat zijom het in der daad groot en algemeen belang, dat het hier geldt, meer dere uitbreiding erlange en haar voorbeeld in andere steden navolging mogt vinden. Als comité uit de deelgenooten werden benoemd de HEL. J. Dona, M. Simons, W. Vogels, D. L. Welsink en W. J. van Zeggelen te 's Gravenhage, terwijl de vergadering de redactie eener Memorie, aan commissarissen en directeuren te rigteh en de behartiging harer verdere belangen heeft opgedragen aan den heer Mr. A. W. Jacobson. De Gemeenteraad van Haarlem heeft besloten toetestem- men in een verdeeling van den eigendom van de trekvaart en het jaagpad tusschen Haarlem en Amsterdam, zoodat het deel tot en met Houtrijk en Polanen aan Haarlem en het verder deel aan Amsterdam is toegewezen. Op aanzoek van Mr. Sloet tot Oldhuis is besloten aanvrage te doen om het volgend landhuishoudkundig congres binnen Haarlem te houden. Uit het adres aan de Koningin van Spanje ten voor- deele van Matamoros ingediend blijkt, dat door de Nederland- sche afgevaardigden daarbij is gevoegd een petitie van onder scheidene aanzienlijke Nederlandsche Katholieken. Tot de Algemeene Synode der Nederlandsch Hervormde kerk zijn nog afgevaardigd door de commissie tot de zaken der Waalsche kerken Ds. P. J. Marcus te Rotterdam en door de commissie tot de zaken der protestantsche kerken in Oost en West-Indie Ds. J. C. Zaalberg te 's Gravenhage. De Algemeene kerkeraad der Nederduitsch Hervormde gemeente te Gravenhage heeftgelijk te verwachten was met een groote meerderheid van stemmen verworpen het voor stel door twee kerkeraadsleden gedaanom bij de Algemeene Synode te ondersteunen den billijken eisch tot trouwe naleving van art. 23 van het Algemeen Reglement, betreffende het recht der gemeente tot rechtstreeksche verkiezing van ouder lingen en diatenen. Door de commissie tot de zaken der Waalsche kerken is na afgelegd examen als candidaat tot de H. dienst toege laten de bee- P. A. Vernède. Beroepen bij de Hervormde gemeenten te Bergschenho Ds. T. J. van Stipriaan Luiscius te Oosterland; te Veen. A. F. Simcus te Ermelo; te Bergambacht Dr. I. C. M

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1