N°. 1012. Donderdag 11 Junij. A°. 1863. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 ia de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75, Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van L-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts, Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m-; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 ra.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) uaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbus lig tingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek eu op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u, 45 m. 'savonds te 8 ti. 10 m. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Tolegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7j uur's n. tot 9 n. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te LI uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage de3 Zaturdags vau 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelyks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 8l uur en van 36 uur; der In- en tgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 36 uur; van 's Rijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Winschoten Mr. A. Lijphart, burgemeester en advocaat te 't Zandt en tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Hoogeveen den heer J. C. Uitenhage de Mistthans in die betrekking te Alphen. Aanstaanden Zaturdag, den 13den dezer, zal het ver jaarfeest van Z. K. H. Prins Hendrik te Soestdijk worden gevierd. Woensdag aanstaande den 17den dezer zullen naar men verzekert H. M. de Koningin-moeder, benevens HH. KK. HH. Prins en Prinses Hendrik een uitstapje van Soestdijk naar het Loo doen, waar alsdan de geboortedag van H. M. de Koningin zal worden gevierd. Ook Z. K. H. de Prins van Oranje zal zich dien dag op het Koninklijk lustslot bevinden. De Minister van Marine heeft de commissarissen des Konings in de provinciën gemagtigd om, even als zulks ge schiedt aan de miliciens tot de landmagt behoorende, ook aan de bij de zeemilitie ingelijfde miliciens, die in het genot van onbepaald verlof zijn, krachtens het 2de lid van art. 156 der militiewet, vergunning te verleenen tot uitoefening der buitenlandsche zeevaart en visscherijzoodra zij zich daartoe aanmelden. Bij de herstemming voor een lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland voor het hoofdkiesdistrict 's Gravenhage in de plaats van wijlen W. D, A. M. baron van Brienen van de Groote Lindt, zijn ingekomen 597 billetten. Van onwaarde 5. Geldig 592. Gekozen Jhr. J. Westpalm van Hoorn van Burgb, met 328 stemmen. De heer Mr. P. L. F. Blussé be kwam 264 stemmen. Dingsdag heeft aan het Ministerie van Marine ten dienste der Marine de aanbesteding plaats gehad van de levering van 2300 ellen blaauw baai, aangenomen door den heer G. Beljars te Tilburg, voor f 1,65 de el. - 3000 stuks blaauw gestreepte borstrokken, aangenomen door den heer J. Simons te 's Gra venhage, voor f 1,48 per stuk. - 3000 zwart zijden doeken, aangenomen door den heer Termeer te Haarlem, voor f 1,35 per stuk. - 800 stuks overtrekken voor matrassen aangenomen door den heer Heppener te 's Gravenhagevoor f 1,95' per stuk en 800 stuks overtrekken van kussens, aangenomen door deuzelfde, voor f 0,40' per stuk. De heer Mr. van Baerle heeft zich tegen het arrest van het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland, waarbij hij tot een maand cellulaire gevangenisstraf is veroordeeldin cassatie voorzien. De Gemeenteraad van Groningen heeft besloten voor de viering van het 250jarig bestaan der Groningsche Hoogeschool in 1864 een som van f 5000 op de begrooting van dat jaar te brengen. Tn de Zaturdag gehouden vergadering der Utrechtsche afdeeling van het Nederlandsch onderwijzersgezelschap is o. a. het punt der schoolpligtigheid behandeld. Dat alle kinderen een goed en onafgebroken onderwijs mogten erlangen, werd door alle weidenkenden voorzeker gewenschtmaar tegen de schoolpligtigheid waren toch vele bezwaren die gegrond zijn in den landaardin de godsdienstigheid en in de rechtspleging van ons land. Een grondige kennis van de werking der school- pligtigheid in andere landen, op de plaats verkregendeed ook zien,êdat het al geen goud is wat er blinkt. De wensch werd uitgedrukt, dat het handelen over schoolpligtigheid vele ouders mogt bewegen, om die zaak in hun eigen belang en in het belang hunner kinderen in hunne gezinnen met de meest mo gelijke gestrengheid intevoeren en als ieder weldenkende daar toe medewerktzal men de zaak van het onderwijs der jeugd algemeen bevorderen en de natie zal er de schoonste vruchten van plukken. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Katwijk aan Zee Ds. L. Schouten, te Yeenendaalen bedankt voor dat naar Wolfaartsdijk door Ds. C. P. van Toorente Katwijk aan Zee. Dingsdag avond vierde de Jongelingsvereeniging, in 1861 alhier opgerigthaar tweede jaarfeest. Vele belangstel lenden waren daartoe opgekomen in het locaal der Bewaar school in de Spilsteeg en daaronder ook leden der Jongelings- vereenigingen te Wassenaar en te Voorschoten. De voorükkft1 opende de vergadering en na bijbellezing, psalmgezangen ge-, bed trad bij in een ontwikkeling van de kennis vanf Jezus ui- verband met de woorden van Koning Salomodie da zinspreuk

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1