N°. 1007. Vrijdag 5 Junij. A°. IS& Binnenlandsch Nieuws. CV' m: LEIDSCH MGBLA Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- cd Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom inees Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; I u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 na.; 10 u. 20 ra.; 11 u. 69 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 8 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabrlek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 in., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUi-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's ar. Spoorwag-Telegraaf dagelijks vao 7{- uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraadop onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, .Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te •preken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'amorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 31 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijneen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—S uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. belastingen te Schiedam den heer J. R. Boeije, thans controleur aldaar en tot ontv. der dir. belastingen en accijnsen te Lochem den heer E. C. H. Phaff, thans te Almkerk. Naar men verneemt, wordt H. M. de Koningin den 14 dezer van Stuttgard op het Loo verwacht. L. K. H. de Prins van Oranje is weder van Parijs naar Londen vertrokken en zal na een korstondig verblijf aldaar, weder eenige dagen te Parijs doorbrengen. Z. K. H. moet bet voornemen hebben, om zich daarna, ter viering van denver jaardag van H. M. de Koningin, naar het Loo te begeven. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot verhooging der begrooting voor het departement van Justi tie voor 1863 met f 39000 voor den aanbouw van nieuwe gevangenissen. Uit 's Hage wordt berigt, dat waarschijnlijk de Koning van Zweden en Noorwegen, schoonzoon van Z. K. H. Prins Frederikin den loop van dezen zomer, een bezoek aan de koninklijke familie komt brengen. In de zitting van den Amsterdarascben Gemeenteraad Woensdag gehouden, hebben de meeste sprekers zich tegen het sluiten der voorgestelde geldleening, in zake de kanaal-maat schappij verklaard. In een avondzitting van dien dag is met 21 tegen 13 stemmen het voorstel verworpen. Door het provinciaal gerechtshof van Groningen is een aanbevelingslijst opgemaakt ter vervulling eener opengevallen raadsheersplaats, waarop voorkomen de HH. en Mrs. J. F. Abresch, rechter te Groningen, W. C. I. J. Cremersrechter te Winschoten, J. Potter van Loon, procureur te Appinge- dam, Jhr. E. J. Lewe van Aduard, rechter te Groningen, H. R. Warmolts, president der arr.-rechtbank te Heerenveen en J. Gratamarechter te Appingedam. De wet regelende het middelbaar onderwijs is thans uit gevaardigd, Dingsdag werd in het lokaal Odeon te Amsterdam de algemeene vergadering van afgevaardigden der Maatschappij van Weldadigheid gehoudenonder voorzitterschap van den heer O. R. van Andringa de Kempenaar. Er waren 22 afge vaardigden tegenwoordig, te zamen uitbrengende 107 stemmen. De heer Heshuysencommissaris, was wegens ongesteldheid afwezig. Uit het verslag hleek hoofdzakelijk den treurigen en achter- uitgaanden toestand der maatschappijwaartoe een voorstel vau heeren commissarissen aan de orde kwamom uit dien moeije- lijken toestandeen gevolg van den stilstand der fabrieken te geraken. Dit voorstel gaf tot vele discussien aanleiding. Het hield hoofdzakelijk in de bevolking der kolonie te bren gen op een cijfer van 1778 personen, zoodat nog 552 perso nen zouden moeten worden verwijderden daarna een kapi taal van f 250,000 optenemenof het te verkrijgen doorver koop van een gedeelte der verwijderd en buiten de kolonie gelegen gronden tot het bouwen van zes boerderijen; voorts werd daarbij gesproken over den aankoop van betere werktui gen en gereedschappen, den aankoop van rundvee en paarden tot verbetering van de ligging der grondenenz.; tot loopend kapitaal, aankoop van mest, voorschot van arbeidsloonen enz en ontwikkeling van het fabriekwezen waartoe het einde der tegenwoordige katoencrisis moet afgewacht worden. Er werd besloten dit voorstel in handen te stellen eener commissie bestaande uit de heeren Quarles van Uffordafgevaardigde o o van 's Gravenhagede Kempenaer, afgev. van Arnhem, en van Eijsinga, afgev. van Leeuwarden, die daarop binnen twee maanden rapport zullen uitbrengen, waarna zoo spoedig doen lijk door commissarissen een algemeene vergadering zal wor den belegd. De commissie voor de balans bragt verslag uit en conclu deerde tot goedkeuring. Uit haar verslag blijkt, dat het maat schappelijk kapitaal is verminderd met f 35039,42. De duide lijkheid en volledigheid der administratie wordt door de com missie geroemd. Tot leden dier commissie voor de volgende balans van 1863 werden herbenoemd de heeren Duymaer van Twist, Quarles van Ufford van Zutphen en Rau van Gameren en tot plaatsvervangers de heeren de Kempenaer en Quarles van Uf ford, van 's Gravenhagedie zich allen de benoeming bebbeu laten welgevallen.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1