N". 1006. Donderdag 4 Junij. A0. IM3. Binnenlandsch Nieuws. IEIDSCH 111 (ill LI Doge Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.9B, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 n. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 86 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 69 m.; 2 u. 64 m.; 4 u. 54 m.; 9 w. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.j van Amsterdam Beerebijt) naar Leidendagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u, 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijka-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoor weg-Telegraaf dagelijks van 7}- uur's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelgks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelyl's van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan Mr. A. N. J. van de Poll, op zijn verzoekeervol ontslag verleend als schoolopziener in het 3de district der provincie Utrecht en in dat district benoemd Mr. E. L. baron van Uardenbroekte Leusdenvoorts ontslag verleend aan den heer Mr. J. Messchert van Vollenhoven op verzoek als voorzitter der hoofdcommissie van de W.-I. maatschappij te Amsterdam en den benoemden schout-bij-nacht A. A. de Vrieseervol ontheven van de betrekking van dir. en kommandant der marine te Hellevoetsluis en van het be vel over het wachtschip aldaar, zijnde beide deze betrekkingen opgedragen aan den kap. ter zee P. A. Matthijsen en benoemd bij het 3de reg. vesting-artillerie, tot kap. van de 3de kl. den lsten luit. M. C. F. Simon, van den staf van het wapen, werkzaam bij de kon. mil. akademie, tot lsten luit. den 2den luit. J. B. van den Oudendijk Pieterse, van het korpsvoorts den kap. A. W. Muylken, van bet 3de reg. vest.-art., op aan vrage, op pensioen gesteld. Z. M. heeft de zilveren medaille voor de kostelooze koe pokinenting voor minvermogenden in Zuid-Holland ook toe gekend aan Dr. H, B. van Rhijn te Katwijk, Dr. F. J. Free- riks te Noordwijkerhout en Dr. H. P. van Praag te Oude water. Z. K. H. Prins Hendrik heeft aan het Zeemanshuis te Rotterdam een fraai seraphine orgel geschonken tot begelei ding van het gezang bij de godsdienstoefeningen. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft tot Wethou der benoemd den heer F. M. baron van der Duyn. Zondag heeft de eerste proefrid plaats gehad opdecen- traalspoorweg van Utrecht tot het Katerveer bij Zwolle, een afstand van 15 uren, die op de terugreis in 2 uur lü min. is afgelegd. Men zegt, dat tegen July aanstaande de weg voor het publiek zal worden opengesteld. Naar wij vernemen is door de Nederlandsche Credit-en Deposito-Bank te Amsterdam, in verband met baar adres van 15 Mei 11., waarbij zij verzocht, dat de gelegenheid tot alge- meene deelneming of mededinging in de ten behoeve der ka naalmaatschappij uitteschrijven geldleening zal worden verze kerd Dingsdag aan den gemeenteraad toegezonden het aan bod, om de geheele geldleening, groot 16,000,000 gulden, over te nemen en wel onder voorwaardenwelke de voor noemde bank in hare missive verklaart, voor de stedelijke finantiën veel gunstiger te zijn dan die in de conceptverorde ning worden voorgesteld. Terwijl het tot stand komen van het Noordzeekanaal een levensvraag is voor de hoofdstad, die al de offers verdient, welke daarvoor worden gevraagdzoo is het desniettemin van groot gewigt zorg te dragen dat niets worde verzuimd om de lasten voor de ingezetenen zoo dragelijk mogelijk te maken. Het aanbod der Nederl. Credit- en Deposito-Bank zal met belangstelling worden vernomen en door het gemeentebestuur naar waarde onderzocht. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Spijkenisse Ds. L, Overman te Langerak. Ds. A. F. Simons te Ermelo heeft het beroep naar de Hervormde gemeente te Bleskensgraaf aangenomen en voor dat naar Bergschenhoek bedankt. Uit het dezer dagen openbaar gemaakt verslag van Dijk graaf en Hoogheemraden van Rijnland omtrent den toestand van den algemeenen waterstaat van het Hoogheemraadschap over 1862 ontleenen wij de volgende voor de gemeente Lei den belangrijke bijzonderheden: Door de vele regens in de zomermaanden was weinig inla ting van water noodig. Reeds op den 13den Mei deed de droogte van de voorjaarsmaanden den boezem dalen tot het peil voor inlating vastgesteld, en werd dientengevolge door de rinketten van het stoomgemaal IJsselwater ingelaten. Men hield daarmede aan tot den 25sten Junij; dewijl toen door gevallen regen de waterstand was verkregen waarop alle inlating moest ophouden, werd de inlating verder gestaakt, totdat daarvoor weder behoefte was, van den 4den tot den lOden Augustus. In die tijden geschiedde de inlating gedurende 1157uur en kwam 23752409 kubiek el water op den boezem. Gedurende het eerste tijdperk en iets later werd, ten be hoeve der verversching van Leiden en de omstrekenook water uit Delfland door de sluis aan den Leidschendam inge laten. Het geschiedde van den 13den Junij tot den 8steu

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1