Buiteniandsch Nieuws. gelijke bronzen medailles geslagen, waarvan exemplaren aan j den feestvierende en aan de leden van den Hoogen Raad zijn uitgereikt. De Keizei? was zeer getroffenhij scheen zulk een demonstratie niet verwacht te hebben. Naar wij vernemenis er door den heer van Maanen ter gelegenheid van dit feest aan de voorzittersleden enz. van den Hoogen Raad en aan eenige .personendie andere hooge rechterlijke betrekkingen vervullen, een groot diner aange boden. Bij den Hoogen Raad zijn van den aanvang af nog in functie de boden Böeseken en van Dalen en de bediende Bou- mansen bij het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland de bode Klein. De zamenstelling van het Provinciaal Gerechtshof in Holland (later in Zuid-Holland) had in 1838 eenigen tijd later plaats van hen, die daarbij in het eerst benoemd werden, zijn de heeren Mr. J. A. Philipse vice-presidentMr. Weilandsteeds raadsheer in het Hof on Mr. Lqoijen nu griffier daarbijnog in leven. In het Apolio-locaal aan de Hoogesluis te Amsterdam is thans een groote en in alle opzigten merkwaardige verza meling Japansche voorwerpen ten toon gesteld. De bekende Jhr. Ph. F. von Siebold, in 1859 op uitnoodiging van de Nederl. Handel-Maatschappij naar Japan vertrokken, heeft deze voorwerpen gedurende een tweejarig verblijf aldaar bijeeu- gebragt. Zondag heeft men op de hoogte van het nieuwe fort buiten de Hertogsteegpoort te Nijmegen het lijk gevonden van een jongen man in burgerkleedingbij nader onderzoek een Duitscher, als korporaal in Nederl. dienst, iemand van fat soenlijke afkomst. Bij de gerechtelijke schouwing bleek, dat hij zich met een pistool door het hart had geschotenterwijl nog een geladen pistool naast hem werd gevonden als bewijs van zijn vast besluit tot het verschrikkelijke voornemen. Uit Bloemfontein aan de Kaap wordt berigtdat Mr. E. van Olden is benoemd tot Landdrost. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier, Maan dag des namiddags te 5 uur 62', des avonds te 8 uur 55°, te 10 uur 52*. Dingsdag morgen te 5 uur 51°, te 8 uur 60°, te 12 uur 70°, 's namiddags te 4 uur 76°. Op den jaardag van de troonsbeklimming van Frederik den Groote zijn vier personen van naam door den Koning van Pruissen benoemd tot buitenlandsche ridders der orde pour le mérite voor wetenschappen en kunsten. Zij zijn de geoloog sir Ch. Lyett te Londen, de orientalist Hinks te Dublin, de historieschilder J. Hippolyte Flandrin te Parijs en de generaal J. B. Poncelet mede te Patijs. Het getal binnenlandsche stem hebbende ridders is drienamelijk professor Mittermayer te Heidelberg, prof. F. van Raumer en de beeldhouwer F. Drake beiden te Berlijn. Men meldt, dat Prinses Clotilde, die zich thans met haar echtgenoot in Opper-Egypte bevindtweder in gezegende omstandigheden verkeert. De Koning Dom Fernando van Portugal is te Parijs aangekomen en heeft in het Grand hotel aldaar zijn intrek genomen. Koning Ferdinand van Portugal en de Prins van Oranje zijn Zondag bij den Keizer en de Keizerin ontvangen. De her tog van Brabant, die zich thans ook te Parijs bevindt, heeft den Prins van Oranje ter maaltijd genoodigd met den Nederl. gezant en 's Prinsen gevolg. Bij gelegenheid der jongste revue in het bosch van Bou logne te Parijshad een merkwaardig voorval plaats. Na het défilé brak de talrijke volksmenigte door de cent-gardes, de agenten van politie en de gendarmes gevormde rijen heen welke den Keizer van de toeschouwers scheidde. Het gevolg des Keizers was weggereden en deze zag zich plotseling door duizenden menschen omringd. Behalve den maarschalk Randon bevond zich niemand bij hem. Herhaaldelijk klonk de kreet van: u Leve de Keizer!" en deze reed langzaam door de volks menigte heentot zijn gevolg zich weder qm hem vereenigd had. Nog verdient het opmerking, dat de Cipayers, toen de Keizer hen na de revue naderde, hunne geweren afschoten. Door den abt Casselli is een telegraaftoestel uitgevon den waaraan bij den naam van pantelegraaf heeft gegeven en die de Fransche regering thans in plaats van dien van Morse invoert. De dienstenwelke deze nieuwe toestel ver leent, grenzen aan het wonderbare. Een te Parijs geschreven depêche wordt b. v. te Marseille, zonder behulp van een schrij ver, door dien toestel autografisch naauwkeurig weergegeven evenzoo elk portretelke teekening. Onlangs liet de Keizerin haar portret aan eenige vriendinnen in de provinciën telegra- ferenen de abt Casselli telegrafeerde voor eenigen tijd de afbeelding eener in vollen bloei zijnde roos van het Parijsche observatorium naar het bureau van het telegraafbestuur. De roos was hoogrood en de bladeren frisch groende telegraaf bragt ook de kleuren aan het origineel gelijk over. Rossini telegrafeerde een melodiedie hij ter eer van den uitvinder gaïmproviseerd hadnaar Marseille. De pantelegraaf vereischt geen zoo sterke elektrische strooming als die van Morseen is ook minder onderhevig aan den invloed der atmosfeer. Volgens berigten nit Perugia heeft het daar zoo zwaar gehageld, dat een groot gedeelte van de omliggende velden is verwoest. Een menigte vogels en zelfs eenige schapen zijn door de buitengewoon groote hagelsteenen gedoodterwijl ver scheidene herders gewond werden. De Engelsche gezant te Kopenhagen, sir A. Pagetheeft gevaar geloopen van met zijn secretaris te verdrinken. Op den 22sten Mei een togtje te water willende ondernemengingen zij in een bootje, om zich op een nabij Kopenhagen gelegen meer te verlustigen. Op eenigen afstand van den wal gevorderd zijnde, deed een windvlaag het schuitje omslaan en lagen zij beide in het water te spartelen; gelukkig dat eenige wandelaars het ongeval bemerkten, en met eenige bootjes toesnelden waar mede de drenkelingen aan land werden gebragt. In het dorp Ligneville woonde sedert 7 jaren een En- gelschmanvan Hawarden genaamdmet twee vrouwelijke dienstboden. Zijn hoofdbezigheid was jagen en visschen hij leefde op een grooten voet en werd steeds genoodigd bij de aanzienlijkste familien te Molmedy en omliggende plaatsen waar rijke lederfabriekanten gevestigd zijnterwijl hij zelfs 's winters tweemaal een bal gaf. Twee jaren geleden is hij on verwacht tot de R. C. Kerk overgegaan. Veertien dagen ge leden stierf hij na een kortstondige ziekte en liet zijn vermogen na aan de Kerken te Ligneville en Belvau; maar na zijn dood bleek het dat hij een vrouw was54 jaren oud geen Engelsche maar op een Hollandsch eiland geboren en den naam droeg van Gillebrankterwijl het vermogen bestond uit 1200,000 francs in staatsfondsen. De politie heeft voorsbands de woning en de nalatenschap verzegeld. OFFICIEEL NIEUWS. i.i J2. i 1. Burgemeester en Wethouders van Leiden roepen opal de binnen deze gemeente met onbepaald verlof aanwezige man schappen der nationale militie, om te verschijnen in de Laken hal aan den Ouden Singel, ten einde door den Luitenant- Kolonel Militie-Commissaris te worden geïnspecteerd, en wel: de verlofgangers, behoorende tot de ligting van 1859, op Maandag, den 8sten Junij 1863, des morgens ten 9 tiur, die behoorende tot de ligting van I860, mede op dien dag, des namiddags ten l uur; en voorts de vérlofgangersbehoorende tot de ligtingen van 1861 en 1862, op Dingsdag, den' 9den Junij 1863, des morgens ten 9 ulir; in uniform gekleed voor zien van de-kleeding- en uitrusting-stukkenhun bij het Vertrek met verlof mede gegeven', alsmede van hunne Zakboekjes en verlofpassen. En vermanen voorts Burgemeester en Wethouders de betrokkene verlofgangers aan deze oproeping naauwkeurig te beantwoorden, te zorgen dat hunne kleeding en uitrusting stukken in goeden staat worden voorgesteld, als ook gedurende de inspectie en bij het gaan naar en terugkeeren van de daartoe bestemde plaats zich ordelijk te gedragen, daar ongeregeldhe den als anderzins, zoolang zij in uniform zijn gekleedworden gestraft volgens het Crimineele Wetboek en het reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te l^nde, en alzoo zich te vrij waren voor de toepassing der strafbepalingen. - 63 Jöi

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3