N°. 1003, Maandag 1 Junij. LEIDSf.II MGBLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 C'ts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 ra.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.| en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zoudag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) uaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbuiligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat; 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Iadisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 'am. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7y uur's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag to 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 's morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijuseo dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. i i i - 18 13*). Van Hogendorp bedankt voor de eer om in de hoofdcom missie te zitten voor het gedenkteeken van 1813. Een gedenkteeken Of er ooit iemand aan gedacht heeft een gedenkteeken opterigten voor onzen opstand tegen Spanje, onzen heiligen opstand tegen onzen wettigen vorst bij de gra tie Gods, die goedvond de grondwetteu van het land te schenden. Een gedenkteeken voor 1813! Waartoe? om 1813 te eeren; - om ons zeiven te verheer lijken over onze enorme heldhaftigheid; - uit vriendelijkheid voor den Franschen Keizer; en om te toonen dat wij niet bang voor hem zijn- omdat onze kinderen het niet verge ten zoudenom enz.- Zou dit ook humbug wezen Mr. van Buren, advocaat te Botterdam, vergeleek onlangs den geheelen winkel bij //een geleitaart." Het is een aardige vent, diezelfde van Buren, doch hij had nu maar half gelijk, (dat hem echter wel eens meer overkomt.... als hij niet drie kwart ongelijk heeft). Een geleitaart! Wel 't is nog geen taart. Het is nog maar korstkneederij. Maar wat al korst, wat al korst! Maar wat er in moet? zal het gelei zijn? of wat anders? een nogabeeld b. v. aan alle kanten omgeven met toepasse lijkheden zoo als dat aan de pieces de milieu gebruikelijk is overal 1813, Oranje- en Hollandsche vlaggetjes, een Fransche arend ten onderste boveneen heel net gemaakt half verbrand commiezenhuisje, kogels van het gebombardeerde Dordt een vermoorde vrouw uit Woerden, een magt van ulevelpapiertjes met vivats en hoezee's, enz. enz. Intusschen wat er inkomt, dat is nog onbeslist^ het kan ook heel goed op gelei uit- Op verzoek overgenomen uit de Arnhemsche Courant. draaijen, daar van Buren van gesproken heeft; - maar onder wijl wordt er nog maar korst gekneeden heeft toch menig een reeds de bloemetjes van de taart in het oog, daar bij het nuttigen van het gebak de kinderen om knibbelen, en ze dan in hun knoopsgat steken. Maar die goede geblaauwrokte koekebakker heeft ons hier van den tekst geholpen. Van Hogendorp dan, was ons zeggen, heeft bedankt. Dat was een verstandige daad. Hij toonde de zoon van Gijsbert Karei te zijn. Welk een les Waar het er op aankomt om den roem des vaders te ver kondigen en hem nationale hulde te bewijzen, past het den zoon niet voorop te treden. Zijn lof en huldebetoon kan eer schade dan goed doen. Hij wil niet dat hij voor den volke in het licht koine, nu hij kan gaan staan in den glans, die van zijn vader afstraalt. Hij heeft te veel piëteit om van des vaders roem, als voor eigen verheerlijking wat aftestelen. Hij trekt zich bescheiden terugen hakkelsnoeft niet over vaders grootheid en eigen miskenning. Welke een les! groote en kleine heeren die stoffen op de daden hunner vadersen meenen dat men hen kinderen die zij zijnmoet dankbaarheid bewijzen voor hetgeen zij zeiven niet dedenen de vaders niet om hen gedaan hebben. Welk een les! o, Bosch Kemper! Welk een les! o, En dat alles, zegt van Buren, a pröpos van een geleitaart Ondertusschen wordt er steeds korst gemaakt. De heer d'Engelbronner schrijft de burgemeesters aan om commissiemannen en tot leedwezen van velen, Prins Frede- rik teekent maar benoemingen. De heer Bouricius, een onbekende grootheid bij 1s lands gaarderijschrijft circulaires //aan zijne ambtenaren", over dingen die buiten zijn ambt zijnen daar hij zijne ambtena ren in zijn kwaliteit niet over mag schrijven. Zulke circulaires

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1