BIJBELSCHMUGAZIJM VOORALLE STANDEN, Advertentie». Nieuwe goedkoope uitgave van het alom gezochte en hij werd tegen steenen en boomen geslingerd. Toen men de koe opving, vond men het vreesselijk verminkte lijk van den knaap nog aan het dier vast. Het stadje Bensen in Bohemen is dezer dagen bijna geheel afgebrand. Van de 260 huizen zijn slechts 6 gespaard. Een gedeelte van het kasteel van den graaf Thunde school de kerk, de brouwerij en het postkantoor zijn insgelijks een prooi der vlammen geworden. Hoe vele mensehenlevens bij dit onheil zijn verloren gegaan weet men nog niet. De oorzaak van het onheil wordt toegeschreven aan kwaadwilligheidreeds acht dagen voor het uitbarsten der vlammen waren herhaal delijk brandbrieven hier en daar gevonden, waarop natuurlij kerwijze het gevorderde antwoord niet is gegeven. De schul digen heeft men tot heden nog niet ontdekt. Gebrek aan het noodige water om den brand te blusschenheeft het onheil zeer verzwaard. Tot verlichting van het park op den rechteroever der Wien zal petroleum in plaats van gaz worden gebezigdten einde op die wijze te verhoeden dat het geboomte nadeel on- dervinde van de gasleidingen. Voor eenige dagen beeft een inwoner van Tigring, in Karinthie, een vreemden vogel geschoten, welke hij als een geschenk aan het museum voor nutuurlijke' historie naar Kla- genfurt heeft gezonden. Het bleek een zwarte Ibis (Ibis facci- nellus L.) te zijn, die in Egypte te huis behoort en bijna nooit in Duitschland wordt aangetroffen. Op 8 Junij zal aan den Prins van Wallis worden aan geboden de vrijdom der City, besloten in een prachtig en kostbaar gouden kistje van dm. lengte, 6 dm. breedte en 8A dm. hoogte. Te Londen zijn de openbare plaatsen van uitspanning gedurende den tweeden Pinksterdag zeer druk bezocht gewor den onder anderen is de Zoölogische tuin in Regentspark door 30,374 en het glazen paleis door ruim 36,000 personen bezocht. Een bij den Times ontvangen brief uit Alexandrie van 12 Mei zegtDe Onderkoning heeft dadelijk bij het aanvaar den der regering het voornemen opgevat om de stoomvaart van Egypte uittebreiden. Een maatschappijvooral bestaande uit de Pacha's en hooge staatsdienaaren met Halim Pacha als voorzitter, is gevormd met het doel om op de Middellandsche Zee de Roode Zee en den Nijl stoombootdiensten opterigten. De Onderkoning heeft daarin als particulier een groot aantal aan deden genomen en een interest van minstens 6 pCt. in het jaar gewaarborgd. Ook zal hij aan die onderneming verschei dene stoombooten en ander materieel overdragen tegen geringen prijs en onder zeer gemakkelijke bepalingen voor de betaling. Een andere maatschappij is dezer dagen met goedkeuring van Z. H. opgerigt om de groote natuurlijke eigendommen van Opper-EgypteSudan en de Roode Zee te ontwikkelen. Deze onderneming wordt bevorderd door eenige van de voornaamste bankiers en kooplieden te Londen en Z. Exc. Nubar Pacha, die in Engeland wegens zijn kunde en schranderheid zoo gun stig bekend is, zal bij haar bestuur een hooge betrekking aan nemen. Kortomde overgang van het bestuur in de hande n van Ismail Pacha is het begin van een nieuw tijdvak voo Egypte's volksbedrijvigheid en heeft er een ongemeene leven digheid aan den ondernemingsgeest bijgezet. De hondententoonstelling is in de laatste jaren meer in zwang gekomen. Thans wordt te Islington in Engeland een gehouden, waarop ongeveer 1700 honden te zien zijn, ver deeld in 66 klassen, waarvan 40 tot de soort van jagt- of veldhonden behooren. De prijzen beloopen zelfs tot meer dan 1000. De jagthonden van den hertog de Beaufort, pas uit Frankrijk aangekomennemen een voorname plaats in. De Prin 3 van Wallis heeft insgelijks eenige honden ingezonden. De ver scheidenheid van ras is over het algemeen zeer groot; behalve de zoogenaamde mophondjes, die thans zeldzaam zijn, vindt men er ook zeer kleine bruine fikjes. Een daarvanhet eigen dom van een dame, slaapt in een hokje ter grootte van een dubbeld bierglas of zoogenaamde pintsbierkroes. De beste en kostbaarste soorten zijn de zoogenaamde werf- of waakhond de wolfshond, de St. Bernardhond en de hazewindhond. Promotlën aan de Leldsche Hoogcschool. 29 Mei. - Tot Doctor in de letterende heer A. G. Kok geb. te Gorinchem, met een academisch proefschriftgetiteld Quaestiones Plutarcheas. Tot Doctor in de rechten, de heer A. E. Croockewit, geb. te Amsterdam met een academisch proefschriftgetiteldArt. 23 der wet tot regeling der samenstelling en bevoegdheid van den Raad van State. OFFICIEEL SIIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat dagelijksuitgezonderd de Zondagendes voormiddags tusschen 10 en 1 uur, de paspoorten voor de miliciens dezer gemeente, behoorende tot de ligting van den jare 1858, ver krijgbaar zijn ter gemeen te-secretarie, mits men zich in persoon daartoe aanmelde. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 23sten Mei 1863. 9 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 7 wegens het baggeren in den Rijn, Leidschevaart en Stads- polder zonder consent. 1 wegens staande op den kantwal te baggeren. 1 wegens met ongedekt vuur over de straat te loopen. 2 wegens het werpen met steenen op straat. 1 wegens het innemen van gemeentegrondzonder consent. 1 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het vissehen in verboden tijd. 1 wegens het laten grazen van een koe op den Zijldijk. 3 wegens het verkoopen van brood onder het bepaalde gewigt. 2 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. 1 wegens overtreding van art. 321 der algemeene politie verordening. Heden overleed onze jongste Lieveling ANTOINETTE slechts ruim 3 jaar oud. A. VAN IPEREN. A. G. VAN IPEREN, Dorrepaal Ledeboer. Leiden, 26 Mei 1863. Heden overleed tot onze diepe droefheid na voorzien te zijn van de H. II. Sacra menten der Stervenden, onze geliefde oudste Zoon JOANNES CORNELIS ANACLETUS, Candidaat in de Genees kunde aan de Hoogeschool te Leidenin den ouderdom van bijna 22 jaren. J. A. VUISTING, P. VUISTING, Helman. Rijpweterinö, 26 Mei 1863. Bij G. PORTIELJE ZOON, te Amsterdamwordt bij inteekening uitgegeven: ter verspreiding en bevordering der H. Schrift. EEN GEHEEL OORSPRONKELIJK WERK, ZAMENGESTELD DOOR VADERLAVDICUË LEEKAREI. Versierd met keurige staalgravurf.n naar oorspronkelijke teekeningen in roijaal 8°. |?rögH*>itIaamIelijIiS verschijnt eene aflev., bevattende 3 tafereelen uit het Oude, 3 tafereelen uit het Nieuwe Verbond met Vier Staalgravuren, voor slechts 30 Cent. De inteekening is alom opengesteld. O* Algemeene en eenige kennisgeving Alle beminnaren van goede, degelijke en stichtelijke lec tuur wordt dit MAANDWERK, dat weder een meer dan gewonen bijval te beurt valt, en waarvoor zich de gelegenheid tot inteekening zich opdoetallezins aanbevolen.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3