ZOMERZORG. GROOT CONCERT, Vocaal en Instrumentaal, Adverten tien Zaturdag 30 Mei en Maandag 1 Junij 1863. Familie HUBERT SAUVLET, Leiden, 28 Mei 1863. Leiden, 28 Mei 1863. door de Nooit nog was het getal uitvoerenden zoo groot als thans 150 orchestleden en een choor van 800 stemmenIndrukwek kend was het effect, door dat trotsche geheel, waarbij ook een orgel zijn statige toonen nu en dan laat hooren, teweeg gebragt. De opvoering van Woensdag avond heeft de hoog gespannen verwachting nog overtroffen. Mevrouw Goldschmidt vooral handhaafde hare reputatie vlekkeloosen menig nommer werd gebisseerd. In den loop van dezen zomer worden in niet minder dan tien steden van Duitschland groote muziek- en zangersfeesten gehouden. Op het nu te Dusseldorp plaats gehad hebbend 40ste Neder-Rijnsche muziekfeest, volgt van 2729 Mei het derde muziekfeest te Koningsbergen; den 28 en 29sten Junij het zangersfeest van den Zwabischen zangersbond te Oehringen; den 28sten Junij het 25jarig jubel der mannenzangvereeniging te Ohlan van 1315 Julij het Duitsche liederfeest te Bruns- wijktot medewerking waaraan zich zangvereenigingen uit 60 steden hebben aangemeld; van 2528 Julij het Frankische zangersfeest te Bamberg, waaraan 2755 zangers deel nemen; van 13 Augustus te Augsburg het liederfeest van het Zwa- bisch-Beijersch zangverbondden 16den Augustus te Darm stadt het Midden-Rijnsche muziekfeest; in Augustus een groot zangersfeest te Reichenbergen eindelijk, den 6den en 7den September, te Aken het eerste zangersfeest van den Rijnschen zangersbond, met medewerking, onder de leiding der Akensche mannen-zangvereeniging Concordia, van talrijke mannen-zang- vereenigingen in Duitschland en andere landen. - Sedert geruimen tijd is het aantal kikvorschen in de grachten en in de vijvers van het park te Weenen zoo groot, dat hun gekwaak vooral des avonds en des nachtshinderlijk is geworden voor een groot deel der bewoners. Ten einde dit kwaad te verhelpen is het besluit genomen om een menigte snoeken in de vijvers en grachten te plaatsen en een groot aantal eenden en ooijevaars derwaarts overtebrengen om bin nen korten tijd het kwakend gebroed opteruimen. Voor eenige dagen werd de Grieksch niet-geunieerde geestelijke te Török Belse door zeven vermomde personen in zijn woning aangevallen en vreeselijk mishandeld. Ten einde dergelijke misdaden te voorkomen is die plaats in staat van beleg verklaard. Naar men zegtheeft de bezitter van het paard Macca- roni, hetwelk op de Derby-wedrennen den eersten prijs heeft behaalddien dag met onderscheidene weddingschappen niet minder dan 85,000 gewonnen. De heer Stewart, prof. te Edimburg, hield zich onlangs bezig met scheikundige proeven in zijn laboratorium. Daarbij viel een flesch met salpeterzuur (sterk water) op den grond en door het breken der flesch stortte het vocht op den vloer. De heer Stewart riep dadelijk iemand tot hulp en beiden tracht ten den vloer van het vocht te zuiveren en een gedeelte van het zuur nog optescheppen. Gedurende dit werk waren zij blootgesteld aan de schadelijke gassen die de zaal langzamer hand vervuldenmaar op het oogenblik gevoelden zij geen ernstig nadeel daarvan. De heer Stewart ging dineren zonder te vermoeden dat hij als vergiftigd was. Na verloop van een paar uur begon hij moeijelijkheid in de ademhaling te gevoe len en liet een geneesheer halen, maar zijn toestand verer gerde en hij stierf reeds tien uur na het ongeval. De persoon die hem had geholpenwerd mede ongesteld en stierf den volgenden dag. Promotlën aan de Leidsclie Hoogeschool. 28 Mei. - Tot Doctor in het Romeinsch en Hedendaagsch Recht, den heer A. J. C. van Weel, geb. te Ooltgensplaat met Theses. OFFICIËËL NIEUWS. Ter gemeente-secretarie, is ad f 1,50 verkrijgbaar het door Burgemeester en Wethouders op den 30sten April jl., ingevolge art. 182 der gemeentewet, aan den Raad gedaan uitvoerig en beredeneerd Verslag van den toestand der ge meente, over 1862; voorts, tegen f 4, het eerste deel van den Inventaris van het archief der gemeente, en eindelijk, alle plaatselijke Verordeningen, behoorende tot het Gemeente bladtegen betaling van 20 cents per vel. Burgerlijke Stand van Leiden, van 21 tot en met 27 Mei 1863. Bevallen: E. M. C. Hansen, geb. de Tombe, Z. - M. F. Masurel, geb. Bouwman, Z. - M. S. Stafleugeb. Kra- neveld- J. H. Boom, geb. van den Berg, D.-E. Mid- derbamgeb. CarreeZ. - T. Bikgeb. Penseel, Z. - H. G. Schreuder, geb. Peijster, D. - W. E. Blok, geb. van der Heide, Z. - M. van Duurengeb. Mulder, Z. - J. Hanno, geb. Leget, Z. - J. de Boer, geb. PlanjeZ. - M. J. de Haas, geb. van Houtum, D. - C. Berkhout, geb. BodijnZ. - J. Schild, geb. van Mastrigt, Z. - M. Louwriergeb. Stavleu, Z. - G. E. Verstraaten, geb. Gans, Z. - M. Beulink, geb. Vink, D. levenl. - R. Prins, geb. van der Kleijn Z. levenl. - W. Zweermangeb. Immerzeel, D. - M. G. Veldhorst, geb. Kottner, D. - C. Vermeer, geb. den Heeten, D. - S. A.M. Timmermans, geb. Velsheijn Z. - G. Ingeneger, geb. de Wringer, D. - G. Toorensgeb. BoekooijZ. - G. Bogard D. - A. M. Goedeljee, geb. van der Neut, D. - J. Brugman Z. - M. du Prie, geb. Ossevoort D. - A. P. Hoefhamer, geb. DuijvewaerdD. - P. Schuurman, geb. de Vrind, Z. - N. van Veen Z. Gehuwd: D. van der Keur jm. met H. van Biemen jd. - M. Kettenis jm. met J. van Wijk jd. - S. Neuteboom jm. met A. M. van Eijk jd. - J. G. van Evert jm. met M. C. van der Walle jd. - J. W. Weijns jm. met J. Brumraelkamp jd.- C. Vreugdenburg jm. met C. M. du Croix jd. Overleden: J. Paddist Z. 7 m. - C. Caper 72 j. - J. Ouwerkerk Z. 3 m. - F. W. van Schooten Z. bijna 5 m. - A. van Rosmalen Z. 5 j. 9 ra. - J. Galjaard D. bijna 5 m. - M. Overdijk, geb. Biegstraaten 86 j. - D. Warmerdam 74 j. - T. Bloem 71 j. - J. Hellings, geb. Boekee, 75 j. - B. H. E. L. Hoek D. 8 m. 4 d. - M. van Veen 26 j. - H. Warmen hoven D. 2 j. 7 m. - E. Lepelaar D. 2 j. 1 m. - K. van der Voord Z. 22 d. - A. A. van Ulden D. 5 w. - H. M. A. Coster D. 5 m. - M. A. C. Dingjan D. bijna6m.- H. Kelderman Z. 2 j. 2 ra. - J. J. Popp Z. 6 m.-J. Ding jan 77 j. - H. A. Hansen Z. 4 d. - A, Collet 83 j. - J. Sanders|geb. de Ru, 36 j. - A, E. L. van Iperen D. 3 j. 4 m- Bevallen van een' Zoon M. C. VEEF- KIND. Reijst. Eenige Kennisgeving Door kwitering biedt en tegen billijke voor waarden ter overname aan de inventaris eener SPEKSLAGERIJ. Te bevragen met franco Brieven onder Lett. K. K. in de Leesinrigting van M. J. WITMANS. het personeel bestaande uit 12 Heeren en 10 Dames. Aanvang des avonds ten zeven are, Entrée voor een Heer 49 Cents. eene Dame 24

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3