N°. 1001. Vrijdag 29 Mei Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Mora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam eu Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 ra.; 8 u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 n. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; ën op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezouderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 n. 10 m., 's namiddags te 3 u, 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telagraaf dagelijks vau 7f uur 's ra. tot 9 u, 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 98 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Binneiilandsch Nieuws. Z. M. heeft HD. adj. in buiteng. dienst de vice-adm. D. Bijl de Vroe, de kap. ter zee J. C. Baak, de inspecteur van administ. C. J. Lina, de kap. ter zee H. F. Valentini, de kap.-luit. ter zee R. C. Sloos, op hun verzoek, ter zake van langdurige dienst, met 1 Julij a. s. op pensioen gesteld, onder dankbetuiging aan voornoemden vice-adm. voor zijn aan den lande bewezen diensten en onder toekenning aan den kap. Baak en den kap.-luit. Sloos van den titulairen rang respectivelijk van schout bij nacht en kap. ter zee, aan henmet voorschre ven tijdstip, verleend een pensioen, en wel van f 3000 aan den vice-adm. Bijl de Vroe; van f 1800 aan de kapiteins Baak en Valentini, van f 1500 aan den kap.-luit. Sloos en den inspecteur van adm. Linavoorts bevorderd tot schout bij nacht den kap. ter zee A. A. de Vries; tot.kapiteins tertzee, de kapiteins-luitenants ter zee J. W. de Ruyter de WildtG.P. J. Mossel, J. Andreae; tot kap.-luits ter zee, de luitSi der 1ste kl. P. W. Stort, A. L. Palm, G. W. F. Moeth, A. Schot- borgh tot luits. ter zee 1ste kl., de luits. der 2de kl. J. Tromp J. Scheurleer, W. J. Scholten van Aschat, J. A. Baart de la Faille; tot luits. ter zee 2de kl., de adelb. lste kl., W. F. Blaauw, G. van Herwaarden, H. J. van der Mandele, F. H.. baron van Verschuer, C. A. Woldringh, P. Metman, M. F. Reeringh, W. J. Hoogenhuyze, B. M. van der Weide, F. Zegers VeeckensP. Lycklama a Nijeholt, G. C. Sterk, J. A. Vening, F. J. Beekman, en W. A. van Aken; tot inspect, van adm., bij keuze, de offic. van adm. lste kl. J. S. Span-: jaard en A. Polkijntot offic. van adm. lste kl. de ofiic. van adm. 2de kl. J. J. HoogenstratenA. A. Gijsberti Hodenpiji en A. C. Ruighard; en tot offic. van adm. 2de kl. den offic. van adm. 3de kl. W. F. E. Ie Rutte. Naar men verneemt is de lste luitenant-kwartiermeester Trippelaar, van het eerste reg. infanterie en bij het koloniaal werfdepot te Harderwijk gedetacheerdin zijnen rang overge plaatst bij den staf der infanterie, om bij het departement van Oorlog werkzaam te zijnen is in zijne plaats bij gemeld depot gedetacheerd de tweede luit.-kwartierm. Gruijs van het eerste reg. infanterie. Het Staatsbl. N°. 56 bevat een Koninklijk besluit van 8 Mei 11., houdende aanwijzing der openbare ambtenaren bevoegd tot het houden van openbare verkoopingen van roe rende goederen aan gemeenten of waterschappen toebehoorende en van goederen bedoeld in art. 554 en 557 Wetboek van Koophandel en in art. 279 der gemeentewet. Dat besluit bevat de volgende artikelen: Art. 1. De hoofden van gemeentebe sturen en van waterschapsbesturen, of zij, welke hen als zoo danig vervangenzijn bevoegd tot het houden van openbare verkoopingen van roerende goederen, aan hunne gemeenten of waterschappen toebehoorende. Art. 2. De ambtenaar, belast met het beheer der strandvonderij, is bevoegd tot het houden van de verkoopen bedoeld in de art. 554 en 557 van het Wetboek van Koophandel. Art. 3. Het hoofd van het gemeente bestuur, of die hem vervangt, is bevoegd tot den openbaren verkoop van aangehaalde goederen bedoeld in art. 279 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. N°. 85). De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Schiedam heeft zich tot de Tweede Kamer gewend, met eerbiedig doch dringend verzoek van zich niet te vereenigen met het dezer dagen door de Regering aangeboden wetsontwerp tot verhoo ging van den accijns op het Binnenlandsch gedistilleerd. Tot hel afleggen van het examen ter verkrijging van den titel van kandidaat-notaris, hebben zich negentien adspiranten bij de commissie uit het Provinciaal gerechtshof in Zuid-Holland aangemeld. Uit het dagblad van de residentie ontleenen wij het volgende stuk betreffende de Japansche regering »De bevelen van den Mikado aan den Taikoen betreffende de vreemdelingen. Sedert langen tijd heeft het plan om de vreemdelingen uit te drijven onzen geest bezig gehoudenen hoewel dit plan vertraagd is gewordenkan de keizerlijke wil geen verandering ondergaan. Terwijl in al de gewestenaan den Taikoen onderworpen trapsgewijze veranderingen zijn ingevoerd in alle vormen ten einde een nieuw stelsel tot stand te brengen, hebben wij even wel opgemerkt, dat er steeds eerbied bestond voor onzen wil. Doch indien thans de uitdrijving der barbaren uit onze Sta-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1