BIJfiELSGH MAGAZIJN VOOR ALLE STANDEN, Agenten gevraagd!!! Advertentiën. Linnen Naaisters gevraagd. Nieuwe goedkoope uitgave van het alom gezochte Het Giornale di Roma deelt omstandige berigten mede omtrent het begin der reis van den Paus. Op de onderscheiden stations van den spoorweg tusschen Rome-Velletri is hij met gejuich begroet door de zamengevloeide bevolking der omstreek. Overal waren de Pransche troepen langs den weg geschaard om den Paus eer te bewijzen. De stad Velletri was prachtig versierd en des avonds geïllumineerd. Op het stadhuis aldaar heeft de Paus de deputatiën van verscheiden naburige steden tot den voetkus toegelaten. Den 12den heeft hij uit Velletri een uitstap gedaan en kerkelijke gestichten in de diocese van Ter- racina bezocht, onder geleide van zijn addellijke lijfwacht en van Fransche huzarenterwijl een tallooze volksmenigte uit de omstreken toesnelde om den Paus hare eerbiedige hulde te brengen. Des avonds van den 12den is hij te Velletri terug gekomen. Het hof van assises in Henegouwen heeft den persoon van Louis Cérisier, bediende uit Blaregniesveroordeeld tot levenslange dwangarbeidtepronkstelling en teruggave der ge stolen voorwerpen. Hij had zich schuldig gemaakt aan het stelen van twee boterhammenop den openbaren wegten na- deele van twee kinderen. Onmiddelijk na de veroordeeling heeft de jury een request om gratie voor den veroordeelde onder teekend. Te Wormeldonge, in Luxemburg, is de bliksem gesla gen in een huis met stroodakhetwelk spoedig in vlam stond. De brand breidde zich tot de belendende woningen uit, met het ongelukkig gevolg dat 19 in de asch werden gelegd. Men zegt dat 17 tegen brandschade waren verzekerd. Op de kermis te St. Job heeft Maandag 11. een schrik kelijk voorval plaats gehad. De personen van van Beveren, orgeldraaijer, en Brakeniers, koopman in konijnenvellen beide door sterken drank opgewondengeraakten in twistBra keniers sleepte van Beveren in een eenzaam steegje, en bragt hem eensklaps een hevigen steek met een mes in de borst toe, zoodat hij doodelijk getroffen neerviel. Brakeniers wilde zich verwijderen doch een vrouwdie van verre de misdaad gezien had, waarschuwde de politie. Op het oogenblikdat hij zou worden gegrepenstiet hij zich echter het bloedige mes in den buik, zoodat hij levenloos neerzeeg. Van Beveren leefde nog slechts eenige oogenblikken. Op Hemelvaartsdag beeft een blinde 70jarige man te Seon-Saint-André zijn meer dan 60jarige vrouw, die hij van ontrouw verdacht, met een mes 8 steken toegebragt, vervol gens zichzelf driemaal gestoken en zich alstoen uit het raam geworpen. Men vond zijn lijk, doch zijn vrouw is niet ho peloos. De Protestantsche theologische faculteit te Weenen heeft andermaal een poging gedaan om opgenomen te worden in den senaat der universiteit aldaar; haar aanzoek is ook thans afgewezenhoewel met geringer meerderheid dan vroeger. Het standbeeld van Wellington werd dezer dagen te Liverpool in tegenwoordigheid van 30 a 40,000 menschen op- gerigt. De kosten welke door de. commissie zijn uitgegeven, beloopen 5000. Uit Shanghae wordt van 31 Maart het volgende gemeld De regent, Prins Kong, schijnt, ingevolge vertoogen der Eu- ropesche gezanten, de legermagt des rijks aan een geheele reorganisatie te willen onderwerpen. Haar effectief is naauwe- lijks het tiende van de sterkte, welke zij naar de oude stam boeken hebben moest, dat is een millioen voetknechten en 100,000 ruiters. Buitendien hebben de troepen slechte wape nenslechte aanvoerders, een slechte organisatie en heerscht bij hen geen krijgsmansgeest; zij zijn niet bestand tegen de Taïpings, die nu reeds meester van Peking zouden zijn, in dien zij niet door de Europeanen waren tegengehouden. Dit begrijpt de regent en hij wil nu, nevens de staande legermagt een op Europeschen voet ingerigt leger vormenhetwelk in zonderheid zal dienen om de Taïpings te bestrijden. Dit leger zal onder bevel staan van Europesche officieren en van inlan ders, gevormd aan een op Fransche leest ingerigte school. OFFICIEEL. NIEIIW§. Burgerlijke Stand van Leiden, van 14 tot en met 20 Mei 1863. Bevallen: E. van As, Z. - M. van der Linden, geb. Mark, D. - J. Lantzendörffergeb. Krom, Z. - C. E.Smit, geb. LawalD. - C. C. Verhoeven, geb. van OoijenD. - G. den Haan, geb. Ravensberg, Z. - E. Polm, geb. Selier, D. - C. Voorham geb. Ploeg, Z. - C. van Nieuwkerk, geb. van Roon, Z. - A. Vos, geb. ZadoksD. tweel. - C. G. W. Koopmans van Boekeren geb. Meijer, Z. - A. J. Bonte, geb. Tangen, D. - J. van Sonsbeek, geb. van der Wilk, D. -M. A. van Eldikgeb. LagasZ. - A. J. Bruinink D. - C.A1- blas Z. - S. Speijer, geb. Cohen, Z. - S. Priem, geb. Zalm, Z. - J. de Boer, geb. Bekooij, Z. - C. Madergeb. van der Linden, D. - P. Lambinon Z. - M. van Berkelgeb.Noor- lander, D. - J. C. Robbertze geb. de RooZ. - M. F. Oost veen geb. den Boer, Z. - J. M. Kooreman, geb. van der KoelenD. - A. M. Derogeegeb. LangeveldD. - A. van Oerlegeb. Brama, Z. - P. J. Slijkhuis, geb. de Gunst, Z.- A. M. van Mastwijk, geb. van RossemZ. Gehuwd: C. Volkers jm. met K. Platteel, jd. - J. A. Biesjot jm. met A. Meurs jd. - P. J. Mulder jm. met J. M. Verlint jd. - P. Loeber jm. met J. G. Verhoog jd. - L. Ber kel jm. met B. Delen jd. - N. Trouwee jm. met J. Wagen maker jd. - M. J. Verstraten jm. met J. H. Welling jd. - H. van Zanten jm. en E. Vrij jd. - A. van Hemert jm. met W. G. Hogendoorn jd. - N. van Klaveren jm. met W. M. Peijster jd. - T. H. Maas jm. met T. Coomans jd. - W. A. Elshof jm. met T. E. Wanna jd. - N. Stiva jm. met J. van der Zeeuw jd. - A. van den Berg jm. met M. Boot jd. - J. D. Robbers jm. met M. A. Laget jd. - J. H. Thiel jm. met D. van Leeuwen jd. - J. de Boer jm. met M. Fleur jd. Overleden: J. Wagemaker 23 j. - G. Flaman D. 1 j. 11 m. - D. Hoogkamer 31 j. - H. Thijssen 58 j. - P. Gie- zen Z. 3 m. - H. P. van Sonderen Z. 3 ra. - E. H. Schna- be! D. ruim 5 m. - P. Zirkzee Z. 2 j. 4 m. - J. van der Linden, geb. de Haan, 39 j. - L. Prins D. bijna 14 m. - J. Montagne D. 2 m. - N. P. A. Aniba Z. 2 j. bijna 4 m. LINNEN NAAISTERS hun werk goed verstaande, kunnen dadelijk geplaatst wor den. Zijdie met de naaimachine kunnen omgaan, zullen de voorkeur hebben. Adres bij GEBROEDERS VAN DER HOEK, Boekhandelaren. Eene soliede Brand-Assurantle Maatschappij te Rotterdam verlangt AGENTEN in alle plaatsen van Nederland. Alleen personen van bekende soliditeit en uitgebreide relatiën kunnen in aanmerking komen. Adres franco Letter W, bij de WED. LOCKE ZOON,, Rotterdam. Bij G. PORTIELJE ZOON, te Amsterdamwordt bij inteekening uitgegeven: EEN GEHEEL OORSPRONKELIJK WERK, ZAMENGESTELD DOOR YADERLMD§CHË LEEKAREH. Versierd met keurige staalgravuren naar oorspronkelijke teekeningen in roijaai 8". l^hkRaandelijliS verschijnt eene atlev., bevattende 2 tafereelen uit het Oude, 2 tafereelen uit het Nieuwe Verbond met Vier Staalgravuren, voor slechts 23 Cent. De inteekening is alom opengesteld. tee verspreiding en bevordering der H. schrift. Alle beminnaren van goededegelijke en stichtelijke lec- tuur wordt dit MAANDWERK, dat weder een meer dan gewonen bijval te beurt valt, en waarvoor zich de gelegenheid tot Inteekening zich opdoet, allezins aanbevolen.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3