ZOMERZORG. ACHT ZONIER-CONCERTEN. PfALIAANSCH DINGSDAG 19 Mei 1863. Adverteu tién EEN DIENSTMEISJE of Dubbel Boekhouden. Onder Directie van den Heer H. VÖLLMAR. DSETEMiUHLE, bij Wiesbaden, Const. Geneesheer Dr. A. GENTH. taal bekend en verdiende zij iets met van het Franscb in het Duitsch en omgekeerd te vertalen. De advocaat R. liet niets van zich hooren en Carolina wilde niet naar Duitschland terugkeeren. Defcer dagen ontving zij van het vertalingsbureau, waar zij haar geld verdiende, een Duitschen brief, die in het Franscb moest worden vertaald en door een jonge dame was gebragt. Den volgenden dag kwam zij haar werk niet terugbrengen en er werd door den directeur van het vertalingsbureau een boodschap naar hare woning ge zonden. Men vond een lijk; Carolina had zich door kolendamp van het leven beroofd. De vertaalde brief lag op tafelmet een anderen brief van het ongelukkige meisje, waarin zij de beweegredenen tot haar zelfmoord opgaf. De Duitsche brief namelijk was van den ad vocaat R. en hij vraagde daarin de jonge dame, die den brief had laten vertalen, ten huwelijk. Eenige dagen geleden heeft zich een student aan de hoogeschool te Göttingen door het hoofd geschoten. Op zijn tafel vond men een verzegelde enveloppe met het opschrift: #Aan al degenen die weten willen, waarom ik mij door het hoofd heb geschoten!" Toen men den brief opende, vond men er de volgende woorden in*Uit verveling." In de gemeente Dixmuiden is een reusachtige boom om gehouwendie'117 jaren oud was en de stam 9 voet dik. Uit Parijs wordt geschreven, dat er aan het Fransche hof sprake van is, dat de Keizer zich binnen kort voor een dag naar Laeken (de zomer-residentie bij Brussel) zal begeven om den Koning der Belgen gerusttestellen ten opzigte van de geruchten, welke de neutraliteit van Belgie bij een eventueelen oorlog als bedreigd doen voorkomen. Napoleon moet den Koning zijn overigens niet officieel bezoek reeds hebben aangekondigd. Uit de registers der hofjagten blijkt, dat de Keizer van Oostenrijk gedurende het afgeloopen jaar heeft geschoten 1062 stuks wild; hiertoe behooren 30 herten, 108 gemsenen van deze 68 bokken, 145 hazen, 183 konijnen, 7 vossen 421 phasanten62 patrijzen, 4l eenden, enz. Onder de huwelijks-afkondigingen van het 1ste arron dissement van Parijs, kwam Donderdag het volgende voor: //Ferdinand van Orleans, hertog van Chartres, zonder beroep oud 22 jaar, wonende op het paleis van Claremont (Engeland), geboren in Frankrijk op het paleis der Tuillerienen Amélie Prinses van Orleans, zonder beroep, oud 18 jaarwonende bij haren vader en moeder op het Paleis van Claremont (Enge land), geboren in Frankrijk op het paleis der Tuillerien. Te Marburg is in het cirque olympique een groot on geluk gebeurd. Catharina Renz, een uitstékende kunstrijdster, die éok door haar avontuurlijk leven algemeen bekend is en thans met den directeur van het cirque Louis Godfroy was gehuwdgaf haar benefice-vootstelling. Reeds herhaaldelijk had zij de stoutste sprongen gedaan toen zij bij een sprong te kort schoot, neerviel en na een doordringende kreet liggen bleef. Onder een smartelijk gejammer werd zij weggedragen en uit het geneeskundig onderzoek bleek, dat het linkerbeen boven den enkel was gebroken en de genezing moeijelijk en langdurig zal zijn. Op last van H. M. de Koningin werd Woensdag na middag in het paleis van St. James een levée gehouden door den Prins van Wallis, in naam van H. M., dat zeer schit terend was en ook door Z. K. H. den Prins van Oranje werd bijgewoond. Dezer dagen is een karavaan van 85 Engelschen te Ca- préra aangekomen, om een bezoek aan Garibaldi te brengen. De generaal heeft hun zijn erkentelijkheid doen betuigen voor dit bewijs van genegenheid, maar gaf tevens zijn leedwezen te kennen, dat hij niet meer dan twee afgevaardigden van het gezelschap kon ontvangen daar zijn gezondheidstoestand nog voortdurend rust vorderde. De voorstanders in Engeland van de zaak der Vereenigde Staten zijn thans vol hoop en verwachting voor haar binnen kort schitterende overwinningen. De afvallige staten zeggen die lieden, zijn door de land- en zeemagt der Unie ingesloten; de om hen getrokken kring wordt met eiken dag enger; en daar de flotille van den admiraal Foster de batterijen der Zui delijken te Vicksburg voorbij is gekomen en zich bij de scbeeps- magt van den admiraal Farragut op den Mississippi heeft ge voegd, zijn aan de afvallige staten de communicatien geheel afgesneden. O F F t I ftö K L, NIEUWS. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning aangevraagd door Jan Brittijn smid, wonende alhier tot het doen plaatsen van een smidsvuring, in het pand ge legen in de Janvossensteeggeteekend Wijk VI, N°. 645. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendende panden zijnten opzigte der informatiën de commodo et in- commodoopgeroepen, om zich in hun belang te vervoegen op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den I8den Mei des voormiddags te II uur. Voor de bewijzen van deelneming bij het verlies van ons jongste Kind onder- vondenbetuigen wijlangs dezen weg i onzen welmeenenden dank. C, A. FRANCHIMON. A. M. M. FRANC HIMON Verbruggb. Leiden, 16 Mei 1863. beneden de 18 jaren oud, wordt dadelijk gevraagd in een fatsoenlijk huisgezin met Kinderen, en zich aan te melden aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. ..t Iemand, een vlugge hand schrijvende, eenige uren daags ter zijner beschikking heb bende, wenschte die gaarne te besteden tot het bijhouden of aanleggen van Boeken. Reflecterenden gelieven zich aan te mel den onder letter A. Bureau Dagblad. HET EERSTE DER Aanvang des avonds ten half zeven ure. Bij ongunstig weder zullen de CONCERTEN in de ZAAL gegeven worden. Natuur-geneeskundige behandeling van chronische en hardnekkige Ziekten, af zonderlijke Afdeeling voor chronische Longziekten (Tuberculeuze enz.) Het aantal Vertrekken is sedert het vorige Jaar verdubbeld, elegante Conver satie-Zalen voor Dames afzonderlijk. Men adressere zich aan den Directeur H. KRUTHOFFER,

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3