In verschillende steden van Spanje is een Te Deum ge vierd uit dankbaarheid voor den overvloedigen regen, die de langdurige en zorgwekkende droogte is komen afwisselen. Promotiën aan de Leidsche Hoogeschool. OFFICIEEL NIEUWS. Bevallen: M. Langeveld D. - J. Kleyngeb. Regeer, Z. - H. Dreef, geb. GysmanZ. - A. de Kaper, geb. Room- berg, D. - M. H. J. S. van Huit, geb. Heymans, Z. - J. GehuwdJ. van Stralen jm. met A. de Fremery jd. - J. J. Eggers jm. met A. Kok jd. - L. P. Alofs jm. met C. H. Knaap jd. - J. J. H. van der Burgh jm. met C. M. Brit- tijn jd. - J. B. van Dieren jm. met H. A. Gordijn jd. - H. Hartog jm. met H. C. Knotter jd. - C. Verbeek Wedn. met M. de Klerk Wed. - J. P. Marjee jm. met H. J. Harthout jd. - H. J. Duk jm. met A. C. Limvers jd. - J. van Hooi donk Wedn. met L. Wilschut jd. - W. Lut Wedn. met M. H. Koree jd. - J. H. Scheen Wedn. met N. Schipper jd. - H. van Went jm. met E. J. Ros jd. - J. G. Hoefhamerjm. met A. P. Duyvewaerd jd. - W. M. H. Sanger jm. met M. Overleden: P. Mieremet 43 j. - J. J. Boudri D. 7 m.- P. Huber Z. bijna 1 j. - G. G. Focke 66 j. - A. Sasse 25 j. - D. Pander Z. 5 w. - W. Steiger Z. 6. w. - S. C. van der Hoeven D. ruim 6 m. r- J. Robbers D. 14 d. - A. M. Biljouw, geb. van der Putten, 55 j. - J. van Sijp 71 j.-D. Boland 32 j. - P. Verlind 30 j. - J. Marjee, geb. Cordie, 73 j. - M. den Oude D. 7 w. - H. de Jong, geb. Figelet 61 j. - N. Piket Z. 17 j. bijna 4 m. In de Italiaansche Kamer van Afgevaardigden worden discussien ^gevoerd over het budget van Marine. De commissie belast met het voorloopig onderzoek van dit budget, conclu deerde tot een algemeene parlementaire enquête over de mi litaire en handels-marine. Na een langdurige en levendige discussie heeft de Kamer dit voorstel aangenomen. Naar men verneemt, is de Italiaansche kolonel Nullo den 5den dezer in een gevecht bij Olkusz door twee geweer kogels doodelijk getroffen. Aan het sneuvelen van dien partij ganger wordt meer in het bijzonder gewigt gehechtomdat hij tot de vertrouwdste vrienden van Garibaldi behoorde en door de bewegingspartij werd beschouwd als een der meest geschikte personen om den gewezen dictator te vervangen voor het geval, dat deze onverhoopt buiten de mogelijkheid werd gesteldzich langer met hare leiding te belasten. De majoor graaf Kanitz, adjudant van den Koning van Fruissen, is van Berlijn naar Madrid vertrokken en zal door den majoor Prins Reusz worden opgevolgdten einde pogin gen aantewenden in het belang van Matamoros. Het gerucht loopt te Parijs dat de Keizerin zich in ge zegende omstandigheden bevindt. Uit Parijs schrijft men, dat de Russische gezant aldaar aan den heer Drouin de Lhuys te kennen heeft gegeven, dat het kabinet van St. Petersburg zich kan vereenigen met het denkbeeld eener conferentie. Tevens zou de gezant den wensch hebben geuit, dat de conferentie te St. Petersburg gehouden ■zal worden. Zondag nacht is de Franciscaner kerk te Verviers door 'een geweldigen brand vernielddie ontstaan was in een daar nevens staand winkeltje van waskaarsen. De schade wordt op 35000 frs. begroot maar alles was verzekerd. Die zelfde kerk werd ook in 1810 in den asch gelegd en in 1818 herbouwd. Z. K. H. de Prins van Wallis heeft vergezeld van zijn adjudant 1L Zondag te Londen aan Z. K. H. de Prins van Oranje een bezoek gebracht. Het nederdalen van den beroemden monster luchtbal van den heer Coxwin op den gemeentegrond te Wash deed Vrijdag 11. in het stadje Newbury een groote beweging ont staan. Er bevonden zich vier personen in het schuitje, en de ballon was des morgens ten elf uur van het plein van het kristallen paleis opgestegen. Na eerst over Kingston en Wa- kingham te zijn heengezweefd, sloeg hij een zuidwaartsche rigting inwerd een half uur lang van de straten te Reading opgemerkt, en volgde toen de rigting van den zijtak Hun- gerford des grooten westelijken spoorwegs, tot dat hij in de genoemde vlakte van Wash nederdaalde. Naardien er weinig wind was, legde de ballon niet meer dan 13 mijlen in het uur af. Newbury is ruim 50 mijlen van Londen verwijderd. Verscheiden personen hadden den ballon te paard gevolgd om getuige van zijn nederdaling te zijn. De Keizer van Brazilië zal, naar men zegt, dezen zo mer een reis door Europa doen en gedurende eenige dagen te Lissabon vertoeven, om vervolgens Engeland, Frankrijk, Italië en Oostenrijk te bezoeken. 15 Mei. - Tot Doctor in het Romeinsch en Hedendaagsch Recht, den heer W. L. C. Sandberg, geb. te Maastricht, met Theses. i - I -1- Aati Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning aangevraagd door Jan Brittijn smid, wonende alhier tot het doen plaatsen van een smidsvuring, in het pand ge legen in de Janvossensteeg, geteekend Wijk VI, N°. 645. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendende panden zijn, ten opzigte der informatiën de commodo et in- commodoopgeroepen, om zich in hun belang te vervoegen op bet Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 18den Mei des voormiddags te 11 uur. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat alle pretensiën over het jaar 1862, ten laste der gemeente, vóór of op den laatsten Junij dezes jaars moeten worden in geleverd en dat de vorderingen, welke niet binnen den ge noemden termijn ingediend zijn, voor verjaard en vernietigd zulten worden gehouden. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den llden Mei 1863. 5 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 3 wegens het baggeren in den Rijn zonder consent. 5 wegens het innemen van gemeentegrondzonder consent. 4 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het werpen van vuilnis op straat. 1 wegens het rijden door de Vrouwensteeg in een verkeerde rigting. 2 wegens het rijden over de klinkerstraat. 1 wegens het plaatsen van bloempotten boven een deurkozijn zonder hekje omgeven. 1 wegens het aau den Hoogen Rijndijk een paard los en zonder toezicht te laten grazen. 1 wegens het vastmaken van een paard aan een lantaarnpaal zonder toestemming. 1 wegens een bespannen wagen los en zonder toezigt te la ten staan. 1 wegens het werpen met steenen op straat. 1 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. Burgerlijke Stand van Leiden, van 7 tot en met 13 Mei 1863. E. van Noort, geb. Hoppenbrouwer, D. - M. F. van Leeu wen, geb. Proctor, Z. - A. de Graaf, geb. Beltman, Z. - M. Meijer Z. - C. E. Kapaan, geb. Schamper, Z. - W. En kelaar, geb. Vermeer, Z. en D. tweel. - S. B. Moletgeb. Ringels, D. - C. E. Schild, geb. Huls, D. - G. Banning, geb. Lubbers, Z. - G. van Helden, geb. Janssen, Z.-S. M. van den Broekgeb. van DeldenZ. - M. Kuypersgeb. Klomp, Z. - G. A. van der Laaken, geb. Splinter, Z. - C. Swaanenburg geb. Pont, D. - H. Beekman, geb. Flanderhijn, D. - J. M. de Winter, geb. Lut, Z. - J. P. Kluivers, geb. Piket, D. - J. Colpa, geb. Marks, Z. - P. G. Fasseur,geb. Koevoet, Z. - A. van der Veer, geb. van der Vis, D. - G; J. de Vries, geb. Gockinga, Z. - D. Koster Z. -C. C. Gest- man, geb. van der Welle., Z. - J. C. Plukkel, D. - P.Ver beek, geb. van Duuren Z. - G. van der Upwich, geb. Noest D. - J. A. Nieuwland, geb. Kurvers, Z. - D. M. van der Reyden, geb. van Veen, D. - C. van der Kaaijgeb. Gressie, Z. - J. Martijn, geb. van der Meel, D. - H. van Werkhoven geb. van Welbergen, D. - A. W. van Grasstek, geb. Veek- mans, D. levenl. - J. Goddijn geb. Engelbregt, D. - E. J. Wijtenburg, geb. Korteman, Z. - M, C. Krüger, geb. du Croix, Z. F. Henkes jd.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3