N°. 985. Vrijdag 8 Mei. Binnenlandsch Nieuws. o li LEID8GH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u, 49 m-; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 5 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; va* Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zoudag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 ra. Oost-Iadisohe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7{- uur 's ra. tot 9 u. 30 m. tv. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is t« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijmen, dagelijks van 8—1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. de Koning heeft den heer Richard Hol benoemd tot ridder der orde van de Eikenkroon. Z. M. de Koning heeft het commandeurskruis der orde van de Eikenkroon geschonken aan graaf L. Sieverseersten secretaris van het Russische gezantschapen aan graaf Gr. von Thun Hohensteinraad van legatie bij het Oostenrijksche ge zantschap beide te 's Gravenhage. Z. M. heeft N. J. H. Pook van Baggen eervol ontslag ver leend als 1ste luit. bij de dd. schutterij te Amsterdam; als mede aan R. A. A. Happel, als 2de luit. bij de dd. schutterij te Nijkerk; aan Jhr. Mr. A. R. P. van Kinschot, als 2de luit. te Middelburg; aan F. H. de Gelder, als 2de luit. te Vlissingen, en benoemd bij de dd. schutterij te Nijmegen tot 2den luit. Mr. D. A. graaf van Limburg Stirum; te Nijkerk tot 2den luit. P. Th. W. van Kerkwijk; te Middelburg tot 2den luit. F. D. Sprenger; en te Vlissingen tot 2den luit. J. W. Calten. Z. M. de Koning heeft den heer P. J. Verbraak we gens zijn SOjarige onafgebrokene zoo militaire als burgerlijke dienst, vereerd met een prachtig gouden cylinder horologie met dito ketting, met begeleiding van een certificaat, waarin Z. M. zijn trouwe en langdurige diensten op hoogen prijs stelt. Door Z. M. den Keizer der Franschen is dezer dagen aan kapitein Fokkers, van de Nederlandsche brik Cornelis, geschonken de gouden medaille wegens het redden in 1862 van de equipage van het Fransche vaartuig Othello. Z. K. H. de Prins van Oranje, vergezeld van HD. ad judant, is Woensdag morgen uit de residentie naar Rotterdam vertrokkenom zich van daar per stoomboot naa r Londen te begeven. De commissie van beheer over de tentoonstelling van kunstwerken van levende meesters te 's Gravenhage, heeft be kend gemaaktdat de zalen der tentoonstelling zullen geopend worden voor het publiek op Maandag den llden dezer des middags te 12 uur. Aanstaanden Zondag zal ten 2 ure bij gunstig weder voor de Societeitstent in het Bosch te 's Gravenhage voor de eerste maal gedurende dit jaargetijde door het muzijkcorp* van het regiment grenadiers en jagersmuziek worden uit gevoerd. De commissie voor de Staatsspoorwegen heeft ter ken nis van gegadigden gebrachtdat de aanbesteding van het inkepen of vlakken van 283,550 stuks houten dwarsliggers, het maken van kreosoteerinrigtingen te üarlingen en te Dord recht, en het kreosoteren van hout te Harlingen Maastricht, Dordrecht en Nieuwediep, dat was bepaald op 12 dezer, tot nadere aankondiging is uitgesteld. Door de policie is in verzekerde bewaring genomen eea vrouw, die getracht heeft in een winkel te Amsterdam waar zij eenige kleinigheden had gekocht een briefje in betaling te geven, dat in den vorm van een bankbiljet van f 1000 bij H. J. T. Matveldalhier, is gedrukt, eu een heilwensch be vat, zij gaf voor dit papier van iemand alhier te hebb en ont vangen en daarop zelfs nog geld te hebben teruggegeven. Naar men verneemt, zal eerstdaags een I3jarig kind te recht staan bij de arr.-rechtbank te Amsterdam ter zake van 9 moedwillige brandstichtingen. Uithoofde de aangeklaagde beneden de 16 jaren is, behoort deze zaak bij den correc- tionelen rechter. De baron von LangenauOostenrijksch gezant bij het Nederlandsche Hof, beeft voor drie maanden de residentie verlaten tot het doen eener buitenlandsche reis. Ten gevolge van het steeds toenemend gebruik van pe troleum (bronolie)zullen de ondernemers der gasfabrikatie te Zutphen binnen kort den prijs van het gas verminderen. Particulieren betalen nog 19 cent, terwijl de straatverlichting naar men zegttegen 10 cent wordt berekend. In Deventer is nu de prijs algemeen 14 centen. Dezer dagen heeft te Franeker een kerkroof plaats ge had. Terwijl, tijdens den opbouw der kerk de dienst der R. K. gemeente in een nood- of hulpkerk wordt gehoudenhebben zich dieven een toegang weten te banen tot de sacristie en zich toegeeigendhet zilver van het missaalboekeen evan gelieboek met 8 hoeken2 knippen en 2 medaillons op plat in zilver, benevens 2 koperen wierookschepjes. Daar er vele

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1