Donderdag 30 April. A0. 1' N°. 978. Biimenlandsch [Nieuws. LEIDSCII DAGBLAD Deie Courant ver»chijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noih- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.76. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Uekenduiakingeu van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 a.; eaer Haarlem en Amsterdam ta S u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 6 vee Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: morgens te 8 u.; '«middags te 12 u., 'snamiddags te S e. 45 m. 'savouds te 8 u. 15 m. Oost-Indisebe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-TelegraaE dagelijks van 3 uur 'era. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebeetuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van i0->-4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Arehiteet ia ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsan dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9— t uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan den heer D. Hordijk, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van commies der posterijen van de derde klasse. In de zitting van de Eerste Kamer der Staten-Generaal van Zaturdag 25 dezer, zijn ingekomen de navolgende ver zoekschriften, als: van den raad van bestuur der Nederland- sche Maatschappij voor spoorweg materieel, houdende protest tegen eenige beschouwingen, voorkomende in het voorloopig verslag der Tweede Kamer betreffende de wetsontwerpen tot regeling van de exploitatie der Staatsspoorwegen enz.; van C. J. Jiorens en L. J. H. Smits, eigenaars van tienden in het kanton Boxmeer, houdende bezwaren tegen het wetsontwerp tot af koopbaarstelling der tienden; van B. en J. de Bruyn te Nijmegen, als boven; van J. F. W. van Troostenburg de Bruyn en andere ingezetenen van Gendringen, de wenschelijk- heid aantoonende van het opnemen eener bepaling in de wet op het lager onderwijs betreffende de schoolpligtigheid van kinderen van 513 jaren en van J. Hora Adama en R. Thoe Scliwartzenberg en Hahenlansberg te Hardegurijp (Friesland) betoogende de nuttigheid en noodzakelijkheid van het creëren aldaar van een spoorwegstation of halte. Het feest Woensdag avond bij Z. K. H. de Prins van Oranje gegeven werd door Z. M. de Koning, Prins Hendrik Prins en Prinses Frederik en Prinses Maria bijgewoond. H. M. de Koningin kwam ongeveer 9 uur. De Vorstelijke personen hebben zich den geheelen nacht op het minzaamst met de gasten onderhouden. Ongeveer 3J uur is het feest geëindigd. De plaatselijke commissie tot oprigting van een Nationaal gedenkteeken voor November 1813 te Amsterdam heeft tot afgevaardigde voor de hoofdcommissie benoemd Mr. A. Brug- mans en die te Arnhem Mr. J. M. de Kempenaer. De minister van justitie heeft aan belanghebbenden be kend gemaakt, dat zijn audiëntie op Donderdag 30 dezer niet zal plaats hebben. De belangrijke proeve, ten vorige jare genomen, om talmen in de Overijsselsche wateren te planten, ii op 23 April 11. hervat. Te dien einde kwam de heer M. J. de Bont, die de kunstmatige vischteelt in de inrigting van het koninklijk zoölogisch genootschap #Natura Artis Magistra" te Amsterdam, met zulk een gelukkig gevolg bestiert, met een bezending jonge zalmen, (Salmo salar Linn) te Zwartsluis aan, en werd aldaar bij zijn aankomst met de stoomboot de Zwaluw begroet door de heeren burgemeester en wethoudersmitsgaders door de heeren bestuurderen van voormelde vereeniging, welke zich op vriendelijke uitnoodiging van den heer Tobias, lid van den Gemeenteraad te Zwartsluis, ten zijnen huize vereenigd hadden. Behalve de aanlegplaats waren ook een menigte visscberschui- ten met de nationale vlaggen voorzien. De belangstelling, welke de visschers in deze zaak aan den dag legdenwas buitengemeen groot, en aan hen werden 1400 jonge zalmen van voormelde soort overgegevenom die met eigen hand in de rivier, het Zwarte Water, te plantenwat plaats vond on der het aanheffen van muziek aan den wal. Vervolgens zijn in den IJssel aan het Katerveer en in een daarbij gelegenen bank te water gelaten 3000 gewone zalmen 1000 ombres-chevalier (Salme umbla Linn) of St. Jacobs zalm en 800 zalmforellen (Salmo Trutfa Linn). Alle vischjes waren gaaf overgekomen en 2 maanden oud. Door de ijverige nasporing van den te Beesterzwaag ge- stationneerden brigadier der rijksveldwacht, is daar een zon derling feit aan den dag gekomen. Zekere arbeider toch, met zijn gezin afwezig zijnde, ontdekte bij zijn tehuiskomst, dat meu door middel van inklimming in een venster toegang tot zijn woning had weten te krijgen en dat men daar ontvreemd had: een zilveren oorijzer met dito stiften, een gouden bals- slot met koralen en 11,25 aan contanten. Dadelijk deed hij biervan aangifte, en, met behulp van den brigadier en den veldwachter, vond men na een uur den dief, die niemand an ders was dan de wettige vrouw van den bestolene. Maandag heeft een zeer rijke boer te Binnenwijzend bij Hoorn, wiens vermogen wel op drie ton geschat werd, zich door ophangen van het leven beroofdmen zegt dat hij zich verbeeldde arm te zijn door het verlies van drie koeijen. Hij was nog in de kracht van zijn leven. Bij een stalhouder te Lent bij Nijmegen vervoegde zich

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1