HOLLANDSCHE GEZ0NDHE1DSK0FFIJ GRACIEUSE, Tijdschrift voor Dames. De APRIL-AFLEVERING van de Advertentiëu. Gouvernante Externe. Publieke Verkooping, van D. REV ALK, te Amsterdam. gerie van Mme. Chevrier en den heer tJppaly Faimali, en wordt druk bezocht, daar de exercitien met de wilde dieren de belangstelling van velen wekken. Onder de dieren bevindt zich een Koningstijger, die nog niet lang in de menagerie aanwezig was en dien men nog niet aan de werkzaamheden der andere dieren durfde te doen deelnemen. Dingsdagjl. werd aangekondigd dat Faimali zich in het hok van den tijger zou begeven. Dit had een groote menigte bezoekers gelokt. Toen de dierentemmer het hok binnentrad, ondervonden de toe schouwers een gevoel van beklemdheid. Faimali slaagde erin den tijger te doen gehoorzamen en het publiek riep hem toe genoeg, verwijder u; maar hij, waarschijnlijk door den goeden uitslag zijner proefneming aangemoedigdwilde de exercitien voortzetten. De tijger echter weigerde te gehoorzamenging dwars voor de deur van het hok liggen en zag den man met dreigende blikken aan. Faimali besefte het gevaar van zijn toestand en trachtte den tijger naar voren te lokkenmaar te vergeefs. Toen gaf hij het dier vier slagen met de karwats. De tijger sprong op en wierp den man op den grond. Dit was een vreesselijk oogenblik. Vele toeschouwers namen de vlugt» terwijl de bedienden der menagerie door de traliën heen met ijze ren staven den tijger sloegen. Faimali had zijn tegenwoordigheid van geest niet verloren een gunstig oogenblik waarnemendegaf hij den tijger een krachtigen stoot met den elleboog in de borst waardoor het dier terugdeinsde. Faimali stond op men opende de deur van het hokmaar hij wilde zich nog niet verwijde ren. Met bloed bedekt, het hoofd, het gelaat en de armen door de klaauwen van het ondier opengeretensloeg hij woedend met de vuist op den kop van den tijger, die nu gedwee voor zijn voeten kroop. De dierentemmer, die veel bloed verloor, verwijderde zich onmiddelijk en de toeschouwers haalden weder vrijelijk adem. Dit voorval heeft te Béthune een diepen in druk gemaakt. De Koning van Denemarken schijnt meer en meer on geneigd om aan de wenschen van Griekenland gehoor te geven en de deputatie, die uit de heereu Grivas en Canaris bestaat, te ontvangen. In den Moniteur komt een kleine aankondiging voor, houdende dat de geschenken, welke dikwerf aan den Keizer lijken Prins toegezonden worden, niet kunnen worden aange nomen tenzij vooraf daartoe magtiging aan den Keizer is aangevraagd. Men begrijpt, dat er wel eens gevaarlijke cadeaux aan het Prinsje zouden kunnen gezonden worden. Het schijnt dat de onderneming der Lloyd-Maatschappij om aan touristen de gelegenheid te openende hoofdstad van Turkije en de aldaar geopende tentoonstelling te bezoeken zeer veel bijval vindt, want er is reeds een tweede togt der waarts georganiseerd. Op den eersten Mei eerstkomende ver trekt de Amerika op nieuw van Triest naar Konstantinopel en zal op den 21sten daaraan volgende te Venetie binnen loopen ten einde aan de reizigers de gelegenheid te kunnen verschaffen om de Pinksterdagen in de Lagunenstad door te brengen. Dingsdag voormiddag is sir George Cornewall Lewis, minister van Oorlog, op zijn landgoed Harpton in Radnors hire, overleden, ten gevolge eener verkoudheid, die aanvan kelijk van geen beteekenis scheen te zijndoch een onge steldheid te weeg bracht, die zeer onverwacht een onrustbarende wending nam. In 1861 had hij het ministerie van Binnen- landsche Zaken voor dat van Oorlog verwisseld. Het ministerie verliest in hem een ijverig medelid. Hij was geboren in het jaar 1806. Een brief uit Otago in Nieuw-Zeelanddd. 16 Febr., geschreven door Miss Rye, die met een lOOtal meisjes aan boord van de John Duncan te Port Chalmers is aangekomen meldt, dat de reis in 98 dagen zeer voorspoedig is afgelegd. De meisjes zouden weldra goede plaatsen bekomenintusschen geeft Miss Rye den raad om geene dan oppassende meisjes uittezenden. Een Amerikaansch blad zegtdat zich in het Mormonen- gebied slechts één Iersche Mormoon bevindt; hij heeft 9 vrou wen en 47 kinderen. Promotlën aan de Leidsche Hoogeschool. 17 Maart. - Tot Doctor in het Romeinsch en Hedendaagsch Recht de heer L. T. Schoon, van Den Helder, met Theses. OFFICIEEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat de Gemeenteraad in zijn vergadering van 16 dezer, het Kohier van de plaatselijke directe belasting voor het jaar 186S heeft vastgesteld en dat Kohier als nog ter Secretarie dezer gemeente, gedurende acht dagen, voor een ieder ter lezing is nedergelegd; terwijl binnen dien tijd elke op het Kohier aan geslagene zijn bezwaren tegen den aanslag, bij verzoekschrift op ongezegeld papier, bij Gedeputeerde Staten dezer provincie kan inbrengen. Eene JUFVROUW, voorzien van eene acte als Hoofdonderwijzeres, in staat tot het geven van onderwijs in de Hollandsche Fransche en Èngelsche talen alsmede bij- behoorende Wetenschap pen en Hand werken, zag zich gaarne geplaatst als GOUVERNANTE EXTERNE. Adres: franco brievenLetter H. Bureau van dit Blad. Deze SURROGAAT-KOFFIJ onderscheidt zich van alle andere soorten, is vrij van eenig soort Cichorei of Koffijsiroop en is zuiver en aangenaam van smaak. Met eene hoeveelheid gewone Koffij vermengdis ze bijzonder aan te bevelen. Verkrijgbaar in pakjes van 1, 2 en 5 ons, bij J. H. JEDELOO en F. H. HOEK en Depots. bevat de navolgende handwerken en modes. Bloemenhanger. - Rugkussen. - Sokje voor een kind van 3 tot 9 maanden. - Kralen-garnituur voor een lampen kleed. - Rond voetkussen. - Franje. - Robe Isabeau de Bavière. - Antimacasser.- Tusschenzetsel van mignardise, aan elkander gehaakt. - Inktlap als nationale vlag. - Modesenz. enz. op Zaturdag den 18 April 1863 des mid dags ten 12 ure, aan DEN DOELEN te Ley den, van W stuks Reföriripaar- denafkomstig van het Detachement Veld-Artillerie in garnizoen te Leyden. Zijnde dezelve Paarden één uur voor de verkooping aldaar te zien. De Gracieuse geeft jaarlijks twaalf Afleveringen met romantische verhalen naar de beste schrijvers van het buitenland; voorts bij reisbeschrijvingen, geschiedkundige of wetenschap pelijke zaken, iets voor het huishouden of de keuken aanteekeningen en opmerkingen voor elke maand, opgave der nieuwste boeken en muziek; al die zaken, om kort te gaan, die in de beschaafde vrouwenwereld welkom en belangwekkend kunnen zijnverder twaalf Modeplaten en beschrijving van Modes, twaalf bladen met patronen van borduur- en ander werk, en bo vendien eene menigte tapisserie- en haakpatronen. Men abonneert zich voor niet minder dan een jaar. De prijs van elke Aflevering is 50 of 30 Cents, naar de uitgave welke de Dame* verlangenmet of zonder de Lectuur. GRACIEUSE,

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3