N°. 968. Zaturdag 18 April. A°. 1 $63. Binnenlandsch Nieuws. De 1ste luit. van het 2de reg. infanterie Rijnderste Middelburg in garnizoen, is overgeplaatst bij den geweerwinkel te Maastricht. Dezer dagen zijn voor rekening van Z. K. H. Prins Frederik aangekocht de gronden der woningen in de Casuarie- straat te 's Gravenhagedie onlangs door brand zijn vernield. i I 1 V -I v ju< LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 a. 6 m.; 12 u. 68 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam ts 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 n. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Iadisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en lfethouders. Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot recht, ambten, ter beech, van den gouv. van Suriname, Mr. P. Alma, adv. en secret, der gemeente Culemborg, en Mr. J. B. Vos, rechter in de arr.- rechtbank te Sneek; bevorderd den officier van gezondheid 3de kl. bij de zeemagt C. Noordewier, tot de 2de kl.; en pensioen verleend aan den gewezen bewaarder 1ste kl. in bet burg. en milit. huis van verzekering te Groningen J. A. van der Beek. Dingsdag had te 's Hertogenbosch de gewone jaarlijksche algemeene vergadering plaats van aandeelhouders in het kapi taal der Maatschappij van brandverzekering voor het koning rijk der Nederlanden. Ditmaal was die vergadering bijzonder belangrijkdoordien de 25jarige termijn voor welken de maat schappij oorspronkelijk is aangegaanweldra staat ten einde te loopen. De meeste aandeelhouders, en daaronder leden van de koninklijke familie, deden zich ter vergadering verte genwoordigen. De gemagtigde agenten der maatschappij te AmsterdamRotterdamSchiedam en anderen waren mede aan wezig. Eenstemmig werd door al de tegenwoordigen en ver tegenwoordigden tot de voortzetting van de maatschappij voor een nieuwen termijn van 25 jaren besloten. De gunstige stand der zaak stelde het bestuur in de gelegenheid aan de aandeel houders aantebieden een terugbetaling van de helft der storting van twintig ten honderd op de aandeelen. De vergadering be sloot evenwel die storting vooralsnog in haar geheel te laten immers tot dat het reservefonds nog meerdere hoogte zal hebben bereikt, latende alzoo in handen van het bestuur een som van nagenoeg f 150,000, om, buiten en behalve het jaarlijksch inkomen, tot gereeden en dadelijken waarborg van de verze kerden voor de hand te liggen. Na dit eerste tijdperk van 25 Jaren mogten de vereenigde aandeelhouders alzoo met tevre denheid op het verledene terugzienen met een krachtig toe geruste zaak een tweede zoodanig tijdperk intredenen mogt het bestuur het genoegen smaken de betuiging van die tevre denheid en van de erkenning zijner diensten te ontvangen. Uit Zeist wordt berigt, dat op de Woensdag gehouden jaarlijksche vergadering van aandeelhouders in de algemeene brandwaarborg- en verzekering-maatschappij Ultrajectum tot voortzetting der maatschappij is besloten die te Zeist onder denzelfden naam zal gevestigd blijven. De vennootschap wordt, volgens de nieuwe statutenaangegaan voor 50 jarenhet kapitaal van 2 millioen wordt op 3 millioen gebracht, terwijl er 3 directeuren en 5 commissarissen zullen zyn. Woensdag werd te Arnhem door het Openbaar Ministerie bij het Provinciaal Gerechtshof van Gelderlandbij monde van den procureur-generaal Mr. J. F. Pringle, conclusie ge nomen iu de bekende zaak van de erfgenamen van den heer J. Verbrugge, te Liendenappellanten tegen den Kerkeraad aldaar, geïntimeerden. Volgens het door geuoemdeu ambtenaar daarbij breedvoerig uiteen gezet gevoelen had de Koning de bevoegdheid, om op een eenmaal gedane weigering terug te komen en behoorde de nalatenschap, die inmiddels door de erfgenamen ab intestato was aanvaard geworden, ten gevolge daarvan weder tot de kerk terugtekeeren. De procureur-gene raal meende echter, dat de geïntimeerdenalvorens in het bezit van de nalatenschap te kunnen gerakenbehoorden te bewijzen, dat de voorwaarden van het testament waren vervuld. Hij wilde daartoe nader de gelegenheid aanbieden en conclu deerde dieusvolgensdat geïntimeerden door getuigen zouden I bewijzendat de onlangs te Lienden beroepen predikant van Toornenbergen volgens het gevoelen van de meerderheid van den Kerkeraad aldaar, der orthodoxe partij was toegedaan. Het kantongerecht te Meppel heeft twee uitgevers van dagbladen veroordeeld tot geldboeten wegens het plaatsen van advertentien houdende aankondigingen van buitenlandsche lo terijen. Laatstelijk werd gemeld, dat een schoorsteenveger te Rotterdam, die zich op onrechtmatige wijze van gas heeft we ten te voorziendoor het Provinciaal Gerechtshof in Zuid- Holland te dier zake tot gevangenisstraf is veroordeeld. Thans

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1