een Burgerwoning Adverleni iën. DIETENMUHLË, bij Wiesbaden, Const. Geneesheer Dr. A. GEINTH. de vereeniging tot bevordering van nijverheid, Bohemen ver laten. Dertig jaren zijn thans sedert hare stichting verloopen. Langzamerhand hebben de Bohemers zich in de vereeniging ontwikkeld en zich thans geheel meester van de inrigting ge maakt, zoodat de fondsen enz., thans uitsluitend ten behoeve van eigenlijke Bohemers zullen worden aangewend. Men zegt dat Prins Napoleon tot het verkoopen van zijn Grieksch-Latijnsch hotel in de Avenue Montaigne gedwongen is door de noodzakelijkheid waarin hij verkeertom de gelden die zijn Keizerlijke Neef hem geleend had aan de Keizerlijke cassette terug te betalen. Dat hotel wordt voor de som van 900,000 francs ingezet, en men gelooft dat het in openbare veiling ruim een millioen francs zal opbrengen. Een der ko ninginnen van de demi-monde, met welke de wereld zegt dat de Prins naauwe betrekkingen onderhoudt, zekere Anna des Lions, zou levendig begeerd hebben deze vreemdsoortige woning, natuurlijk bij wijze van geschenk, te bezitten, maar dit is een soort van geschenken welke een Koning moge kunnen doen, doch die voor een eenvoudig Prins al te kostbaar zijn. Het is deze zelfde Anna des Lions, die een jaar geleden al hare diamanten, meubelen en andere kostbaarheden verkocht, om met den tooneelschrijver Lambert Thibout te kunnen trouwen en toen wel alles verkocht, maar al het geld voor zichzelf behield. Bij de wedrennen van Longchamps werd Zondag de door de stad Parijs uitgeloofde prijs van 5800 francs door het kas tanjebruin paard Willem de Zwijger, toebehoorende aan den heer Schickler, gewonnen. Woensdag 1 April kregen eenige bewoners van een dorp in Frankrijk een uitnoodiging om te 12 uur bij den dorps notaris te verschijnen ten einde belangrijke inlichtingen te ontvangen. Aldaar op den bepaalden tijd bijeengekomenbe merkten al de aanwezigendat men hun een poets gespeeld hadwant zij waren allen gebogcheld. Een hunner nam het woord en zeide, dat zeker niemand er aan had gedacht dat het den eersten April wasmaar daar zij nu bij elkander wa ren, stelde hij voor bij elkander te blijven en te zameo te dineren. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aange nomen. De inwoners van Lesquin (Noorden van Frankrijk), zijn sedert eenige dagen getuigen van een zeer vreemd tooneel dat plaats heeft aan den mond van een ouden put, eertijds gegraven tot het zoeken van steenkolen. De grond splitst zich in dezen put open en de aarde wordt bewerkt, alsof zij door een legioen mollen ondermijnd wordt, en uit de openingstij gen wolken van rook en asch. Elke wolk wordt voorafgegaan door een doffe ontploffing. Dit verschijnsel vermeerdert van uur tot uur, en veroorzaakt een schrikwekkende beweging in de omliggende dorpen. Des avonds is het vooral zigtbaar, door het phosphorieke licht, dat de kolommen van rook en asch buiten den kuil verspreiden. Men leest in den Moniteur: »De Koning van Madagas car, Badama II, de beschaving van zijn volk willende bevor deren en tevens eenige dienstendie men hem heeft bewezen wenschende te beloonenheeft aan den heer Lambert het recht verleendom een maatschappij opterigtenbelast met de exploitatie van de natuurlijke rijkdommen van het koningrijk. De Keizer, die groote voordeelen verwacht van geregelde han delsbetrekkingen met Madagascar, niet alleen voor den zeehan del van Frankrijk, maar voor dien van geheel Europa, heeft den baron de Richemont, senator, belast met het bijeenbren gen van de noodige fondsen voor een maatschappijdie zich ten doel zal stellen de aan den heer Lambert verleende con- cessien te exploiteren. Op verlangen van Z. M. wordt een gedeelte in de onderneming gereserveerd voor de buitenland- sche kapitalisten uit die landen, welke men kan verwachten dat de meeste betrekkingen met Madagascar zullen onder houden." In de vorige week heeft de Voorzitter van de slobkou senclub te Londen den admiraal Sir James Hope een dejeuner aangeboden dat ook door Lord Palmerston werd bijgewoond. Na den afloop werd hij tot honorair lid der club benoemd en aanvaardde die betrekking^ met de volgende toespraak: #Ik gevoel mij gelukkig en ben er trots op aan zulk een gedis tingeerde corporatie verbonden te zijn. Daar wij tegenwoordig weinig meer van onze beenen laten zien dewijl wij pantalons dragen, die zelfs onze slobkousen verbergen, zult ge mij wel willen vergunnenslechts weinig te openbaren van de gevoe lens die thans in mijn gemoed zijn opgewekt en met weinige woorden mijn dank te betuigen. Ik heb u dus niet anders te zeggen dan dat, welke ook de lengte onzer slobkousen mag wezen, de herinnering aan en de erkentelijkheid voor uwe welwillendheid en de onderscheiding mij bewezen lang, levens lang zullen wezen." Die toespraak werd met algemeene toe juiching eD gelach begroet. Te Sheffield zijn Zaturdag twee personen gearresteerd, die zich sints geruimen tijd bezig hielden met het vervaardi gen van valsche Noord-Amerik. bankbiiletten. OFFICIEEL MIEUV9. Burgerlijke stand, van Leiden, van 9 tot en met 15 April 1863. Bevallen: W. Miog, geb. Eradus, Z. - L. C. Heimans, geb. Zitman, Z. - J. M. Jilles, geb. van der Hoeven, Z. - W. IJzerman, geb. van Helden, Z. - J. Slijk, geb. den Haan, D. - H. J. Nagel, geb. van Leeuwen, D. - J. van Putten, geb. van Haarlem, Z. - E. Verhoeven, geb. Gilein, Z. - J. de Tombe, geb. Zalenberg, D. - C. M. Kramer,geb. Horree, Z. - S. Hemerik, geb. O verveld, Z. - J. M. Colpa, geb. Midderhof, Z. - P. W. Velberg, geb. Schuurman, Z. - J. de Koning, geb. Dool, Z. - M. Franken Z. - W. Sleg- tenhorst, geb. Adamse, Z. - G. Schoonhoven Z. - J. H. C. Parmentier, geb. Plesman D. - M. Koornhofgeb. Slierings, Z. - G. Zitman, geb. Hijzelendoorn, Z. - A. H. O. Schols, geb. Stadhouder, D. - J. E. Smit, geb. Fiege, D. - H. van der Nat, geb. Teugels, D. - S. Zirkzee, geb. Laman, D. - F. K. Jacobs, geb. Boomstra, D. - M. C. Sloos, geb. van Leeuwen, D. - H. de Vos, geb. l'Ecluse, D. - K. J. Nolles, geb. Dik, Z. - M, van Putten, geb. van der Spree, Z. - A. F,. Mommenhoff, geb. RackeeD. - M. van der Mark, geb. Sloos, Z. - J. van Uldengeb. de Vink, tweel. D. Gehuwd: J. P. Thomasse jm. met C. C. Wynkooljd.- D. J. den Os jm. met M. Piket jd. - J. Hoogeveen jm. met H. van Tol jd. - C. van Leeuwen wedn. met S. Smaling jd. - J. Goddijn jm. met J. M. C. Colla jd. - H. A. de Ruyter jm. met A. F. C. Bovenkerk jd. Overleden: J. Ouwerkerk Z. 16 d. - S. van Luin 24 j. - F. Gadella 48 j. - C. J. P. Vorst Z. 1 j. 8 m. - J. G. Schimmel Z. 13 m. - E. Maas, geb. van Sprang, 77 j. - W. J. Coblenswaij Z. 3 j. - J. J. Meijeraan Z. bijna 3 m. - C. A. J. A. M. van den Berg D. ruim 4 m. - N. J. van der Mee, geb. Kouwenhoven 75 j. - M. Simons D. bijna 4 m. - G. A. de Kok D. ruim 2 j. - E. J. A. Schretlen 18 j. - C. van Schooten 25 j. - H. Dubbelaar D. 2 j. 4 m. Er wordt te HUUR of te KOOP GE VRAAGD tegen Mei aanstaande, van drie a vier VERTREKKEN, liefst met een behoorlijk stukje MOESGROND. Adres met franco brievenmet opgaven van prijsstandenz. onder Letters B. Bureau van het Leidsch Dagblad. Natuur-geneeskundige behandeling van chronische en hardnekkige Ziekten, af zonderlijke Afdeeling voor chronische Longziekten (Tuberculeuze enz.) Het aantal Vertrekken is sedert het vorige Jaar verdubbeld, elegante Conver satie-Zalen voor Dames afzonderlijk. Men adressere zich aan den Directeur H. KRUTHOFFER.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3