N°. 964. Dingsdag 14 April. Binnenlandse!] Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kosi voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke N'om- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiëu 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 ra.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusiigtingen aau de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'vs morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 9 u. 30 in. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is t# spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, vau 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Hulst Mr. C. M. W. Schnell, adv. te Utrecht, tot 1ste luit. bij het 5de regt. dragonders den 2den luit. Jhr. W. G. L. de Vaynes van Brakel en tot burgemeester der gemeente Was senaar H. C. van Calcar, burgemeester van Sommelsdijk, in plaats van J. E. Meyboom, op verzoek eervol ontslagen. De minister van Biunenl. Zaken heeft o. a. tijdelijk bij de Staatsspoorwegen in dienst gesteld als opzigter der 4de kl. Th, M. van Grieken, en als schrijver W. A. A. Huygens; alsmede bevorderd tot sectie-ingenieur den adjunct-ingenieur F. C. Bake. Donderdag namiddag heeft H. M. de Koningin een be zoek gebracht aan de jongedames kostschool op het buitengoed Stadwijk te Voorschoten en aldaar een geruimen tijd vertoefd. In de residentie bevinden zich sedert eenige dagen som- o - O mige commissarissen des Konings der provinciëndie door den minister van Binnenlandsche Zaken ten gehoore zijn ontvangen. Gedurende de laatste dagen bevond zich in de residentie de heer Jager van Amsterdamdie Zaturdag bij den minister van Binnenl. Zaken ter audiëntie is geweest. De heer Thorbecke, Minister van Binnenl. Zaken, heeft voor eenige dagen de residentie verlaten. Heden Maandag morgen ten zeven uur heeft op plegtige wijze de teraarde bestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen den heer W. D. A. M. baron van Brienen van de Groote Lindt, op de begraafplaats Wassenaar, ten einde aldaar in het familiegraf te worden bijgezet. Nevens de lijkkoets bevonden zich vier lakeijen. De lijkkoets werd gevolgd door een vijftal rijtuigenwaarin de naaste bloedverwanten en vrienden van den overledene waren gezeten. Onder die rij tuigen bevond zich dat van Mgr. Vechiotti. Nevens elk por tier was een lakei. Te Leeuwarden heeft Mr. Hettinga Tromp en te Utrecht Prof, G. W, Vreede voor het lidmaatschap der plaatselijke commissie voor een Nationaal gedenkteeken voor November 1813 bedankt. Dingsdag, 14 dezer, zullen in het gebouw van het voor malige departement der zaken voor de Hervormde eeredieust de afgevaardigden der Israëlitische gemeenten bijeenkomentot hervorming van het Israëlitisch kerkgenootschap tot een zelf standig ligchaam. Donderdag 11. den derden verkoopdag der landerijen, afkomstig van de voormalige Geestelijke Beurs van Rossum, gelegen te Rossum, zijn wederom 20 perceelen voor 40,650 verkocht. Men berekent, dat de gemiddelde prijs van het tot nu toe verkochte 2000 per bunder bedraagt, hetgeen een zeer hooge opbrengst kan worden genoemd. De verkooping van 20 perceelen der landerijen enz. van de voormalige kerkelijke beurs van Rossum, die Vrijdag we derom plaats had, heeft 47,126 opgebracht. De 22 laatste perceelen zijn Zaturdag verkocht voor ƒ45749 zoodat de verkooping in het geheel heeft opgebracht 219,850. De directie der Nederlandsche stoomboot-maatschappij te Amsterdam deelt mede, als een sterk sprekend bewijs van de behoefte naar een korteren weg van Amsterdam naar de Noordzee, dat op 4 April te gelijkertijd twee harer schepen het Oosterdok verlieten. De boot Medea kon over de Zuider zee gaanmaar de snelvarende boot Willem III ging als die per geladen het Noord-Hollandsch kanaal langs. De Medea was reeds te Kopenhagen aangekomen eer de Willem III het Nieuwe Diep had bereikt. Zaturdag vierde de 76jarige provoost der Muntgezelleu te Utrecht N. J. Grodon den zestigsten verjaardag zijner indiensttre ding bij 'sRijks Munt, daar hij 11 April 1803 als leerling bij de destijds provinciale Utrechtsche Munt werd aangenomen. De voorzitter van het Muntcollegie deelde hem bij die gelegenheid zijn benoeming tot ridder der orde van de Eikenkroon mede en hechte hem het ridderkruis op de borst. De kantonrechter te Harlingen heeft 11. Woensdag den directeur der brandwaarborgmaatschappij de Adelaar zijn eisch ontzegd tegen een deelhebber, die aan zijn verpligtingen jegens de maatschappij niet voldeed. Die uitspraak was gegrond op de omstandigheid dat de directeur die zaak als een handels- questie had beschouwd en de goedkeuring des Konings voor zijn maatschappij niet had verkregen.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1