N°. 963. Maandag 13 April. A0. Binnenlandse!) Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. DAGKLAD. Prijs der Advertentiën1-6'regels f 0.75 Iedere regel meer 12J Ots. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regeU/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 0 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; va& Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Iodisobe Laodpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's na. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 «ur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van. Fabricage des Zaturdag» vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks vau L04 uur. - Thesauriedagelyk9 van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12I uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnseu, dagelijks van 8 1 uur en vau 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. Van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Den 28sten dezer zal door Z. K. K. den Prins van Oranje, in HD. paleis een luisterrijk thé dansante gegeven worden, dat 's namiddags te 6 uur met een diner zal aanvangen. Naar men verneemt, is den heer van Kerkwijk, onlangs benoemd tot lid van de Tweede Kamer voor het district Zie- rikzee, op zijn verzoek een onbepaald verlof verleend uitzijn tegenwoordige betrekking bij den rijks-telegraaf. Vrijdag heeft aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken door de daartoe benoemde commissie het openlijk examen plaats gehad, van hen die naar de betrekking van attaché dingen; twee kandidaten hebben zich daartoe aangemeld, en wel de heeren van Karnebeek en Jhr. van Pestel. Donderdag avond werd in het Hotel de Twee Steden een algemeene vergadering gehouden van de afdceling 's Gra venhage der Vereeniging van het Metalen Kruis. Uit het uit gebracht verslag is gebleken, dat de toestand der afdeeling geenszins ongunstig was; dat wel eenige leden aan de afdee ling zijn ontvallenmaar dat zich ook eenige nieuwe leden hebben aangesloten. Van wege het hoofdbestuur is een missive ingekomenwaarin de nieuwe zamenstelling van het hoofd bestuur is opgenomen. Daaruit bleekdat de heer Kienlid van de Tweede Kamer, burgemeester van Utrecht, algemeen voorzitter, en de heer Burlage, te Amsterdam, algemeen se cretaris is. Aan de vergadering werd ook kenbaar gemaakt, dat het Z. M., (vernomen hebbende dat een koopvaardijschip genaamd het Metalen Kruis, bij verkoop dien naam had ver loren), behaagd had te bepalen, dat een der Nederl. oorlogs vaartuigen den naam van het Metalen Kruis voeren zal. Ein delijk is mededeeling gedaan van de benoeming van twee com missie» tot regeling van de feestendie bij gelegenheid van het halve eeuwfeest der herstelling op het einde des jaars zullen plaats hebben. Nopens het tijdstip, waarop die feesten zullen worden gehouden, voor het Metalen Kruis aanvankelijk op Augustus aanstaande bepaald, hebben nog onderhandelin gen plaats, daar men dat eenigzins in overeenstemming weuschte te brengen met de algemeene feestenwaaromtrent nadere be schikkingen worden te gemoet gezien. De commissie te Amsterdam tot oprigting van een ge- denkteeken voor Joost van den Vondel, heeft Vrijdag een vergadering gehouden onder het voorzitterschap van M.r, J. van Lennep. Daarin is medegedeeld, dat de commissie, zij het dan ook in stilte, onafgebroken is werkzaam geweest, zoodat zij zich reeds in het bezit bevindt van een geldsom, belang rijk genoeg, om er zonder vrees voor mislukking, mede te kunnen overgaan tot het verwezenlijken van haar plan. Zelfs betuigde de voorzitter, dat hij reeds vroeger de commissie zou bijeengeroepen hebben om haar den gunstigen slaat der zaken medetedeelenware het niet, dat het onmogelijk was iets te bepalen aangaande de grootte, het karakter en den vorm van het opterigten standbeeld - omtrent welk een en ander de kunstenaar, die er eventueel mede belast wenscht te worden, toch onmisbaar diende ingelicht te wezen om een behoorlijke schets te kunnen leveren - zonder vooraf te weten welke plaats binnen Amsterdam er voor bestemd zou kunnen worden. Hier omtrent scheen thans een beslissing te kunnen worden geno men en de voorzitter was overtuigd hierbij te kunnen rekenen op de meest belangstellende medewerking bij het stedelijk be stuur. Reeds was hij op officieuse wijze met dat bestuur in overleg getreden; hij achtte den tijd nu rijp voor de commissie om zich op oflicieele wijze daarbij aantemelden tot verkrijging van zoodanige grondteekeningenprofilenenz. als noodig zouden kunnen zijn om den kunstenaar met de lokaliteit, waar zijn gewrocht moet oprijzen volkomen bekend te maken. De vergadering vereenigde zich met dit voorstel, en men be hoeft geen twijfel te voeden, of de zaak, eenmaal nu tot een begin van uitvoering geraakt, zal met kracht worden doorgezet. Op Woensdag zijn te Zalt-Bommel voor f 56,280 en op Donderdag voor f 40,650 verkocht telkens 20 perceelen landerijenafkomstig van de voormalige kerkelijke beurs van Rossum. Als een bewijs van het zachte groeizame weder kan strek ken dat Vrijdag in den omtrek van Scheveningen reed3 mo rilles zijn gevonden. Gewoonlijk ziet men deze opzijn vroegst eerst in de laatste dagen van April of in het begin van Mei. Men verneemt, dat J. C. S., winkelier en fabriekant van gaztoestellen te Amsterdam door de correctionele rechtbank

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1