N°. 961. Vrijdag 10 April. A°. 18i c. Binneulandscii Nieuws. V- y'f' - v«v*\ i .Ai-. LE1DSGH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j Cta. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Ct9. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cta. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.j naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u,; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van L0—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot commies van Staat bij den Raad van State Mr. J. P. R. Tak, advocaat te 's Gravenhage en Mr. W. A. baron van Verschuer, advocaat te Arnhem. Z. M. heeft aan F. C. de Greuve, emeritus hoogleeraar in de faculteit van bespiegelende wijsbegeerte en letteren aan de hoogeschool te Groningen een pensioen verleend van f2750 en aan W. Hoogvliet op zijn verzoek eervol ontslag verleend als tweede commissaris van politie te Leiden. Z. M. heeft aan den gewezen hoofdonderwijzer P. den Boumeester te Benthuizen een pensioen van f 363 verleend. Krachtens Zr. Ms. besluit wordt de kapitein ter zee H. Camp met ultimo dezer eervol ontheven van het bevel over het wachtschip te Willemsoord en over het Kon. Instituut voor de Marine aldaar, en dat bevel met 1 Mei a. s. opgedragen aan den kap. ter zee C. P. de Brauw. Bij Koninklijk besluit is aan den gepension. maj. der art. van het leger in N.-I., J. Th. van Bloemen Waanders, verleend de titulaire rang van luit.-kol. De heer E. Fuld, bankier te Amsterdam, is door den Keizer van Oostenrijk benoemd tot ridder der Frans Joseph orde. H. M. de Koningin heeft den gemeente-architect te 's Gravenhageden heer W. C. van der Waeijen Pieterszoon een gouden cylinderhorlogie ten geschenke gegeven, als blijk van H. M. hooge tevredenheid over zijn diensten bij den jongsten brand in de Teeken-Academie aldaar bewezen. Aan Z. M. den Koning zijn Woensdag door den tuinier 0. Yreedenburg te Monster aangeboden de eerste nieuwe aard appelen op den kouden grond geteeld. De Eerste Kamer der Staten-Generaal is tot hervatting van hare werkzaamheden bijeengeroepen tegen Woensdag den 22steo dezer. In de zitting van de Raad van Stateafdeeling voor geschillen van bestuur, van Woensdag is behandeld het beroep van den Kerkeraad der Christelijke Afgescheidene gemeente te Wezep (provincie Gelderland) van een besluit van Gedep. Staten van Gelderland, van 15 October 1862 N°. 23, be treffende de vestiging van een kerkgebouw voor de nieuw ge stichte Hervormde gemeente aldaar, binnen den afstand van 200 ellen van de kerk der Christelijk Afgescheidene gemeente; rapporteur de Staatsraad de Vries. Donderdag nacht is te 's Hage in 68jarigen ouderdom overleden de heer Mr. M. Wiardi Beekmanvroeger raadsheer in het Prov. Gerechtshof in Noord-Holland, gedurende ruim een jaar (van 19 Jannarij 1857 tot 3 April 1858) minister voor de zaken der Hervormde Eeredienst enz., en daarna lid van den Raad van State. Bij de reorganisatie van die Staats instelling in het vorige jaar was hij een van de ledendie in dat collegie zitting bleven behouden. Hij behoorde tot de af deeling Justitie van den Raad vaA State. Hij was versierd met de ridderorde van den Nederlandschen Leeuw. Algemeen was de achting bem toegedragen om zijn waardig karakter. Heden Donderdag morgen heeft te 's Hage op eenvoudige doch plegtige wijze de ter aarde bestelling plaats gehad van wijlen den Minister van Staat Mr. J. S. Lotsy, op de begraaf plaats Eik-en-Duinen. De lijkkoets werd gevolgd door een drietal rijtuigenwaarin de naaste bloedverwanten en verschei den vrienden van den overledene gezeten waren. Op het kerkhof hadden zich bereids vele belangstellenden vereenigd om den ontslapene de laatste eer bewijzen onder hen bevond zich de Minister van Marine, ridder Huijssen van Kattendijke, den secretaris-generaal bij dat departement, de heer Klerkals ook vele hooge en mindere ambtenaren bij dat departement en anderen. De baron van Brienen van de Groote Lindt heeft een onrustigen nacht doorgebragt. De ziektetoestand is zoodanig verergerd, dat hem Woensdag de genademiddelen der kerk zijn toegediend. - Het prov. gerechtshof in Overijssel, in raadkamer ver gaderd, heeft voor eenige dagen met vernietiging van een bevelschrift der rechtbank te Almelorechtsingang verleend tegen W. T. d. J. v. A., rijksontvanger te G., provincie Over ijssel, als verdacht van opligting, met bevel van gevangenne ming. Dientengevolge is gemelde rijksontvanger in den avond van den derden dezer in hechtenis genomen en gevankelijk naar het huis van arrest te Almelo overgebracht,,

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1