WATER- OPEN BRIEF Ad veilen I iën Leidscheo Studenten-Almanak DIETENffiUHLEbij Wiesbaden, Gonst. Geneesheer Dr. A. GENTH. aan den Hoogleeraar C. G. CÖBET, gen was, dat te samen ongeveer een som van 85,000 francs uitmaakte. Men zegt dat de beide echtgenooten voor elkander hun geld verborgen en, als het mogelijk was het elkander af handig maaktenom het dan zóó te verbergendat zij zeiven later niet wistenwaar het te vinden was. Te Londen had het algemeene opmerking gebaard, dat bij gelegenheid van het huwelijk van den Prins van Wallis de kleine Prins Frederik Wilhelm van Pruissen in Schotsch kos tuum was. Thans berigt mendat hij in de uniform van Pruis- sisch officier zou verschenen zijnmaar zijn beide ooms, zoons van Koningin Victoria, de prinsen Leopold en Athur moesten in burgerkleeding zijn en maakten eenige uren voor de plegtig- heid de uniform onbruikbaar door de panden van den rok te snijden en weg te stoppen, zoodat men genoodzaakt was den kleinen Prins een kostuum aantetrekkendat eer. zijner ooms vroeger gedragen had. Zaturdag is te Londen voor het eerst in dit jaar sneeuw gevallen. Te Londen vond men iemand van 48jarigen leeftijd dood liggen, terwijl zijn pijp nog warm naast hem lag. Hij rookte den geheelen dag van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. De geneeskundigen hebben verklaard, dat het misbruik van tabak zijn dood had veroorzaakt. Uit Windsor luiden de berigten aangaande de gezond heidstoestand der Koningin zeer bevredigend. Voor de eerste maal sedert den dood van haren onvergetelijken gemaal heeft zij er in toegestemd zich zonder rouwkleederen te laten pho- tograferen. De vreugde over de terugkomst van Prins Alfred is onbeschrijfelijk groot. Het Court Journal spreekt reeds van aanstaande reisplannen naar Duitschlandterwijl de Prins van Wallis met zijn gemalin een uitstapje ter zee zou doen en wel naar de havens van de Middellandsche zee. Hij zal dus zijn zwager, den zeventienjarigen Wilhelm, die plotseling van kadet bij de Deensche Marine tot Koning van Griekenland is bevorderd, een bezoek te Athene te kunnen brengen. Uit Japan is zeer belangrijk en karakteristiek nieuws ontvangen. Niet alleen zijn de onlangs benoemde gouverneur van Yokohama en Daimio Hota, die over Homara gebood, in rang verlaagd en in arrest gesteld gewordenomdat zij vrien den van I Kamo-no-Kami waren, maar nog 110 Daimios zijn gestraft en in hunne rangen verlaagd, waarschijnlijk omdat zij tot de politiek der vreemdelingen overhelden. Het is opmer kelijk dat op deze lijst der door den Mikado gestrafte lands- edelen de moordenaar van den heer Richardson en de aanlegger van den moord der twee schildwachten van de Britsche Legatie niet worden aangetroffen. Gedurende de laatste week hebben geduchte branden te Jedo gewoedwaardoor geheele straten vernield zijn. Uit Miako wordt berigtdat duizende kooplieden van alle rangen naar de stad stroomendat de Daimios bereids overal hunne paleizen bouwen en dat die stad Jedo weldra in groot heid zal overtreffen. Satsuma en Mowori, de eigenlijke hoofd- aanleggers dezer politieke omwenteling, hebben elk den Mikado 10,000 picols rijst aangeboden ter uitdeeling aan de armen dier stad. OFFICIEEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat een gedrukt exemplaar van de vastgestelde lijst der be voegd erkende geneeskunstoefenaren enz., voor het jaar 1863, dagelijks (uitgezonderd Zon- en feestdagen) ter Secretarie dezer gemeente ter inzage ligt, van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning aangevraagd door Jan Molet, loodgieter, wonende al hier, tot het doen plaatsen van een stoomwerktuig tot het vervaar digen van tras, in zijn panden aan de Doelenachtergracht, geteekend Wijk I, N°. 357 en 258, kadastraal bekend Sectie F. N°. 260 en 261. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendende panden zijnten opzigte der informatiën de commodo et in- commodoopgeroepenom zich in hun belang te vervoegen op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 9den April des voormiddags te 11 uur. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat de tweede zitting van den Militieraad voor deze gemeente wordt gehouden in de Lakenhal aan den Ouden Singel op Maan dag en Dings dag den 13den en 14den April 1863des morgens ten 9|- ure, tot het doen van uitspraak, zoo omtrent alle in de eerste zitting niet afgedane zaken, als ten aanzien van hen, die als plaatsvervanger of nommerverwisselaar verlangen opte- tredeuvoorts dat tot het opmaken der daartoe vereischte bewijsstukken, van heden af, ter Secretarie dezer gemeente, van des voormiddags tien tot des namiddags drie ure de Zon en feestdagen uitgezonderdwordt gevaceerdwelke gelegenheid de belanghebbenden worden vermaand zich ten nutte te maken daar aan den lotelingdie reeds bij de militie is ingelijfd door den Koningniet dan in bijzondere gevallenhet stellen van een plaatsvervanger kan worden vergund. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 5 April 1863. - Hugo Albertus de Ruyter jm. 24 j. en Albertina Frederic» Eberhardina Bovenkerk jd. 24 j. - Dirk Jacobus den Osjm. 24 j. en Margaretha Piket jd. 26 j. - Johannes Hoogeveen jm. 32 j. en Hendrica van Tol jd. 25 j. - Wouter van Leeu wen wedn. van Geertrui Dorrepaal, 48 j. en Stijntje Smaling jd. 48 j. - Johannes Goddijn jm. 23 j. en Johanna Maria Cornelia Colla jd. 28 j. - Johannes Aartmanwedn. van Mar- tijntje Rademaker, 40 j. en Mietje van der Spek jd. 35 j. Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen geliefden Vader en Grootvader den Heer A. DE BRUYN, betuigen wij onzen har- telijken dank. JOHANNA DE BRUYN, uit aller naam. Leiden, 4 April 1863. HH. Boekverkoopers en Uitgevers te Leiden, die geneigd mogten zijn den voor 1864 uit te gevenworden verzocht zich aan te melden vóór of op den 25sten April e. k. bij den Ab-Actis der Commissie tot Redactie. Zoowel bij dezen als bij den Heer M. J. DE WITT HAMER zal tot voornoem den datum het contract ter lezing liggen. Namens de Commissie, H. H. EVERS, ab-actis. Natuur-geneeskundige behandeling van chronische en hardnekkige Ziektenaf zonderlijke Afdeeling voor chronische Longziekten (Tuberculeuze enz.) Het aantal Vertrekken is sedert het vorige Jaar verdubbeldelegante Conver satie-Zalen voor Dames afzonderlijk. Men adressere zich aan den Directeur H. KRUTHOFFER. Bij de Firma JACs. HAZENBERG CORNsz., verschijnt heden: door eene Commissie uit bet Leidsel* Studentencorps, naar aanleiding van Zijne missive, geplaatst in de Leydsche Courant van 18 Februarij 1863. Prijs f Ö.4U. De brief des Hoogleeraars is als Bijlage achter deze brochure gevoegd.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3