i\°. 959. A". 1863 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noni- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en liotterdain te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 9 m. eu 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 ra. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbmligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegranf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaaudag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 4 uur. Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, elkea werkdag vau 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsea, dagelijks vau 8 1 uur en vau 36 uur; der Iu- en Uitgaande Rechten en Acoijasen dagelijks van 91 uur eu van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maaudag, Dingsdag, Woeusdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Z. M. heeft benoemd tot notaris te Anjum R. Foc- kema, kandidaat-notaris te Leeuwarden en tot ontvanger der dir. bel. te Arnhem den heer P. Verdam, thans te Zaandam; voorts tot ridders der orde van den Nederlandschen Leeuw de heeren P. F. Uhlenbeck, gepensioneerd kapitein-luitenant ter zee van het sedentaire zeewezen in Nederl. Indie, H. A. Steyn Parvévroeger adsistent-resident van Ledokresidentie Bagelenthans resident van Tapanolie; M. H. J. Hollmann, adsistent-resident van Ledok; P. F. Woesthoff, controleur der lste klasse bij de landelijke inkomsten en cultures op Java, A. J. W. van Delden, oud-hoofdambtenaar ter algemeene secretarie, thans koopman te Batavia en Fr. Ritschl, doctor in de letteren en in de rechten, hoogleeraar aan de Univer siteit te Bonn. De heer Turk, Hoofdingenieur en directeur voor den scheepsbouw bij de Marine te Vlissingen is door den hertog van Nassau benoemd tot kommandeur der Adolfsorde. De plaatselijke commissie te Zwolle heeft zich geconsti tueerd, nadat de Commissaris des Konings in de provincie Overijssel mededeeling had gedaan van een schrijven van Prins Frederik, waaruit bleek van het voornemen, om de hoofdcom missie aantevullen uit de plaatselijke commissien van Amster dam, Rotterdam en van de provinciale hoofdplaatsen. Het Utrechtsch Studentencorps heeft uit zijn midden een commissie benoemd voor het opterigten Nationaal monument voor November 1813. Te Amsterdam is de commissie tot voorbereiding der stichting van het museum Koning Willem I aangevuldzoodat zij thans bestaat uit 25 ledenaan het hoofd waarvan als voorzitter fungeert Dr. W. Vrolik. In de zitting van den Gemeenteraad van Amsterdam van Woensdag, heeft de heer Broms, bij een rapport van Burgem. en Weth,, op het adres van het bestuur der burgerlijke school op den Singelopgerigt door den Kerkeraad der Waalsche gemeente, in zake eener ontploffing bij een vuurwerkverkoop- ster, het gevaarlijke van petroleum ter sprake gebracht, enden wensch geuit, dat, aangezien te Rotterdam van wege bet rijk een gebouw tot het opslaan daarvan wordt opgerigtdat faveur ook aan Amsterdam worde verleendwaarop de voorzitter heeft I geantwoord, dat de daarop betrekkelijke correspondentien en onderhandelingen nog niet zijn afgeloopen. In de zitting van den Gemeenteraad van 's Gravenhage van Woensdag 1 April is ingekomen een resolutie vau Ge deputeerde Staten van 17 Maart 1863, N°. 31, blijkens welke door die vergadering is berust in het Raadsbesluit van 3 Fe bruary 1863, bepalende dat daar ter stede geen burgerschool tegen verhoogd schoolgeld zal worden opgerigt, doch tegen welke beslissing van Gedeputeerde Staten door den Provincia len Inspecteur van het lager onderwijs in dit gewest bij Z. M. den Koning in hooger beroep is gekomen. De Raad heeft die resolutie voor kennisgeving aangenomen. Donderdag zal in den Koninklijken Franschen Schouw burg te 's Hage de eerste voorstelling gegeven worden door het comedie- en vaudevilles gezelschap door den heer Jahn geën gageerd. Die voorstelling zal bestaan uit les Poseurs en Ge- neviève. Achtereenvolgens zullen de nieuwe stukken, die te Parijs allen verbazendeu opgang gemaakt hebben worden opgevoerd zooals: les Ganaches, le fils de Giboyer, Celimare le bieux aimé, l'affaire de la rue Oursine, etc. De zamenstelling van dit gezelschap doet van de uitvoering alles goeds verwachten. Voor velen zal bet niet onaangenaam zijn te vernemen, dat men Poseur noemtiemand die met veel eigenliefde aan de dame3 het hof maakt en zich verbeeldt bij dezen succes te heb ben terwijl hij integendeel door haar wordt misleid. Men zegt alsdan van zoodanig iemand »il pose"; Ganache noemt men ook wel /menx routine." Genevieve is een allergeestigst stukje dat gewis zeer veel genoegen zal verschaffen. De officier van justitie te Zwolle heeft berigt, dat op 18 Maart j 1., door den brigadier-majoor B. J. Daman, aldaar is aangehouden een rijksdaalder, voerende de beeldtenis van Ko ning Willem II en het jaartal 1847, welk muntstuk, volgens uitspraak van het muntcollegie, is geschonden en in waarde I verminderd. Mr. J. S. Lotsy, oud-burgemeester van Dordrecht en oud-minister van Marine, is Zaturdag avond te 's Gravenhage overleden.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1