LAKENS EN HEER EN MODE MAGAZIJN, D-, BESCHUIT-I KLBINGOEDBAKKERIJ, TE HUUR Aan de Dames! MAGAZIJN VOOR NEÊRLANDS VROUWEN. Adverlentiën. gemeubeleerde Voorkamer Photographie Parisienne. GUSTAVE ET MEKVIELLE, NIEUWE ROTTERDAMSCHE Bij den Uitgever A. W. SYTHOFFte Leiden verschijnt Bij Fatsoenlijke Burgerlieden wordt TE HUUR AANGEBODEN eene in het midden der Stad. Adresletter V, aan het Bureau van dit Blad. een HUIS met HERBERG en BILLARD. Te bevragen bij de Wed. HOOGEVEEN, in den Groenendijk bij Leyden. artistes Sculpteurs et Photographes vien- nent d'installer un atelier pour la photo graphie. Hötel LE VIEUX BOIIRG. HOOGSTRAAT, WIJK VII, X». 3. BRUSS VAM BEETEM hebben de 'eer de ontvangst te berigten der Nouveautés en Modes voor het aanstaande saisoen; bestaande in de nieuwste Fransche en Engelsche Paletots en Pantalons-stoffenOverhemden Boorden, Manchetten, Zakdoeken, Cols, Handschoenen, Fantaisie-sokken, enz. Groenesteeghoek van de Langestraat. De Ondergeteekende maakt zijne geëerde begunstigers bekend, dat hij de prijzen van Brood en Kleingoed beeft gesteldals volgt H. X. OL1FIERS. PB O "V E ML, Ei m. Praktische wenken voor het Gezin. Bodes en Handwerken. Al wat de GRACIEUSE geeft is door de Dames Redactrices in natura bewerkt en komt dus steeds goed uit. Alle Boekbandelaars nemen bestellingen aan, Rotterdamsch Gescheurd Brood per 5 Ons 10 Cents. Gebraakt Tarwe Brood per 5 Ons 10 Cents. Rotterdamsch Hoog of Geript Brood per 5 Ons 10 Cents. Zuiver Roggebrood per IJ Ned. ffi 15 Cents. Best Kleingoed 40 Cents per 5 Ons. Beste Janhagel 40 Cents per 5 Ons. Bruine Janhagel 25 Cents per 5 Ons. Beste zoute Mopjes per 5 Ons 50 Cents. Kadetjes 2 Cents per stuk. Belovende eene prompte en civiele bediening. GRACIEUSE, Als eene nieuwelinge, onbekend en onbemind, treedt de Gracieusc op; maar met den bescheiden wensch en de opregte hoop dat zij, haren naam regtvaardigendweldra als goede bekende en vriendin zal worden opgenomen bij tal van hare landgenooten. Minder met groote beloften en schoone woorden, dan wel door daden wil zij trachten biertoe te geraken. Op het gebied der mode wenscht zij te bewijzen, dat een smaakvol, bevallig toilet, een sierlijk aanzien van huiskamer en salon, ni et alleen bereikbaar is voor den gegoeden of hoogeren stand, maar zeer goed ook kan worden toegepast bij min ruime middelen van bestaan en in eene eenvoudige huishouding. En waar zij verder, door goede, degelijke lektuur van onderscheiden aard, wil werken aan de ontwikkeling van het verstand en de beschaving van den geest, daar vooral behoeft het wel geen betoog dat alle verschil van maatschappelijke positie geheel bui ten rekening kan blijven. In 't kort: gracieus of bevallig te zijn ligt onder het bereik van schier iedere vrouw, zij moge dan meer of minder mild bedeeld zijn door de natuur met fraai gelaat of schoone vormen. Ook bij het meest alledaagsche voorkomen en met de eenvoudigste kleeding kan een meisje innemend zijn en bekoorlijk; vaak meer nog( dan waar schoonheid en rijkdom zijn, zonder die gaven van geest en hart, die alleen het ideaal der vrouw mogen heeten. De Gracieuse zal op letterkundig gebied geven: romantische verhalen naar de beste schrijvers van het buitenland, (en zeker ook later, bij gewenschte sympathieoorspronkelijke stukken van geachte schrijvers en schrijfsters ten onzent)voorts bij afwisseling reisbeschrij vingen, geschiedkundige of wetenschappelijke zaken, iets voor het huishouden of de keuken, aanteekeningen en opmerkingen voor elke maand, opgave der nieuwste boeken en muziek; al die zaken om kort te gaan die i n de beschaafde vrouwenwereld welkom en belangwekkend kunnen zijn. Inhoud van de lectuur. Eerste halfjaar. Constance Chorley. - Iets over de kleuren in kleeding, opschik, bloemen enz. - De banknoot. - Mexico. - J. J. L. Ten Kate, De hemelsche gaard. Eene legende. - Doctor Clarke. - Het gebruik van kurk als dames-handwerk. - Isabella van Spanje en Elisabeth van Engeland. - Veel kleintjes maken een groote. - Iemand die zijn gezelschap waard was. - Middel om bont tegen motten te beveiligen. - Eene Duitsche en eene Fransche. - De musch. - Opgeruimdheid. - De eetzalen der Romeinen. Het toilet van de bruid in Noorwegen. - De zes maaitijden en het lager onderwijs in Denemarken. - Bij een kind. - Aan een jong meisje. - Geschiedenis van een ekster. - Pruiken en pruikmakers. - De clairvoyante. - De drie vrienden. - De katuil. - Men zegt. - Lady Jane Gray. - Amerikaansche Humbug. - Zeden, gebruiken en feesten der Germaansche volken. - De ochtendtaak. - Uitstel. - Zedelijke aalmoes. - Sponsvisscherij in Syrië. - Op de eerste bladzijde van een huishoudboek. - Alix. - G. Keiler, Spaansche dames. - H. A. KroonemanDe twee witte rozen. - Deugd en ondeugd. - Booze tongen. - Broodkruimels. - De tien geboden der zamenleving. - De maand October. - November. December. - Januarij. - Februarij. - Maart. - Nieuwe boeken. - Muziek. Inhoud van Modes en Handwerken. Haakwerk. Bobêche. - De Tunische haaksteek. - Een Voetzak. - Kaper voor een meisje van 812 jaar. - Lampekleedje. - Tunische haaksteken. - Karpet voor eene kamer van eene pop. - Dames-pelerine. - Mouw voor Dames. - Larapehoedje. - Ster voor antimacasser. - Geschulpte kant voor idem. - Ruit voor een deken. - Kant voor antimacassars. - Sokje voor eene pop. - Ster voor eene kraag. - Dames-Manchette met polsje. - Kant voor deken of gordijn, - Entredeux voor kragen. - Patroon voor kussens. - Dames-Beurs. - Bavette. - Doek voor een meisje van 1014 jaar. Tapisserie-werk. Kleedje onder schotels, enz. - Relief borduurwerk in knoopwerk. - Knoopwerk. Haarnet a visible. - Mofje voor een pas geboren kind. Breiwerk. Doek voor een kind. - Heerenbeurs. - Deken. - Slob kous voor een kind van 35 jaar. - Een Kantje. - Sluimerkassen. - Shawl. - Dames-Capuchon Pia. - Patroon voor boutfantes. - Onderrok voor een kind van 46 jaar. - Slaapmuts voor de laijermand. - Genille doek. - Kousenrand. - Horologiehanger. - Deken voor de wieg van eene pop. Kralenwerk. Kralenmosaik. - Lampesluijer. - Lampekleedje. Varia. Werkzakje. - Werkstander. - Vest voor Dames. - Da messchoenen en laarsjes. - Jaquette Madeleine. - Kanten kwasten. - Kraag met tullen punten. - Eene pop als plomb-naai-nécessaire. - Naal denboekje. - Boezelaars en kanten entre-deux. Op de zes eerste groote gracieuse-patronen vindt men: Boezelaar voor een kind van een jaar. Chemisette. Barbe. Toiletkussen. Kindermuts. Zouavenjak van een kind van drie tot vijf jaren. Bavette. Hemd, kaper, sokje en jurkje voor eene pop. - Antimacasser. Boeze laar. Werktascbje. Sokje voor een kind. Pantoffel voor eene pop. Jacquet voor eene pop. Jakje voor een kind. - Werkzak. Heerenmuts. Ba- kerkussen. Entre-deux. Paletot voor een meisje van zes tot acht jaar. - Ster voor eene kraag. Doopjurk. Onderrok voor een kind van vier tot zes jaren. Bouquet. Paletot voor een jongen van vijf tot zeven jaar. Chemisette voor eene pop. Veste fran$aise. - Werkstander. - Kinderkraag en manchette. - Barbe. - Entre-deux. - Voile. - Dameslaarsjes en schoenen. - Bon appetit. - Souvenir.- Vest voor dames. - Mutsje voor eene pop. - Jacquet Madeleine. - Bavette. - Zakdoek voor eene pop. - Barbe. Boezelaar. Mouw.- Doorstoppatronen. - Souvenir. - Bon appetit. - Tapisseriepatroon. - Broek en vest. - Bretonne voor een jongen van vijf tot zeven jaar - Jurkje voor een meisje van zeven tot acht jaar. - Verschillende kragen en manchetten. Voorts schilden, kroontjes, randen en hoeken voor zakdoeken, strookjes, randen en randjes, namen, alphabeths, cijfers, enz. enz. Verder nog vele platen en patronen, als: Op staal gegraveerde en brillant gekleurde Engelsche Modeplaten. - Bobêche. - Kleedje onder schotels. - Voetzak. - Afbeelding van de Pantsersteek. - Lampekleedje. - Traliesteek. - Slingersteek. - Heerenbeurs. Rolsteek. - Korf- tteek. - Sluimerkussen. - Mouw. - Lampehoedje. - Shawl. - Capuchon-pia. - Ster voor Anti-macassers. - Haakpatroon. - Lampesluijer. - Lam- pekleedje. - Werkstander. - Kraag met tullen punten en kanten entre-deux. Horologiehanger. - Plomb-naai-necessaire enz. enz. De prijs van elke aflevering is 50 Cents. Nog verschijnt, en zal van de gracieuse maandelijks worden vervolgd eene editie a 30 Cents. De Dames gelieven de goedheid te hebben aan bare Boekverkoopers naauwkeurig op te geven welke uitgave zij verlangen,

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3