Lijdens-Prediking ATTENTIE WEKELIJKSCH HANDELS-OVERZIGT. Buitenlandsch Nieuws. Advertenliën. VEREENIGING Christelijke Belangen. ELHEM IHAANDiO AVOID wetten, daarvoor aanbood, ook bij het verwijt vau onvolmaakt heid of onvolledigheid, die haar gelijk al wat van menscbe- lijke vinding was aankleefdemaar ook in de ernstige en ge- wigtige pligten van het rechterlijk ambt, bij de verantwoorde lijkheid die er mede gepaard ging. Zich tot den nieuw be noemden rechter rigtende, bleek ten klaarste, hoezeer die benoeming van wederzijden was gewenscht en ontboezemde de Voorzitter de hartelijkste betuigingen van welwillendheid en vriendschap, van toegenegenheid en vertrouwen. De deken van de orde der advocaten Mr. H. A. Neeb bleef niet achter, om de gevoelens der balie op een welsprekende wijze jegens den nieuwen rechter te betuigen en de waardij te doen uitkomen, die de balie hechtte aan de benoeming van een advocaat tot die betrekking. Mr. J. J. Delbaere verkreeg daarop bet woord en zijnen dank betuigende voor de gehouden toespraken verklaarde ZEd. A. het gewigt zijner taak te gevoelen moed te scheppen in de welwillendheidwaarmede hij ontvangen werd en in de harmonie, die bij deze rechtbank traditioneel was, maar ook in de wezenlijke overeenkomst, die er bestond in de betrekkingendie hij tot hiertoe vervuld had en die hij nu aanvaardde, kracht te vinden om naar het doel te streven bevordering en handhaving van waarheid en recht. De voorzitter sloot daarop de plegtige zitting, die door leden van het gemeentebestuur, van het kantongerecht, door advocaten, procureurs en notarissen werd bijgewoond. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 50°, des avonds te 8 uur 40°, te 10 uur 38". Dingsdag morgen te 5 uur 38", te 8 uur 42°, te 12 uur 50", 's namiddags te 4 uur 48". Volgens mededeelingen uit Krakau heeft een groot ge deelte van het uiteengejaagde corps van Czechowski zich on der Daborowski vereenigd en in het gouvernement Lublin een offensieve houding aangenomen. Te Strubieszow zijn Russi- sche magazijnen door brand vernield. De Sultan heeft naar men zegt het voornemenom in den loop van de lente Frankrijk en Engeland te bezoeken. De Keizerlijke buskruid-fabriek van Paul du Buiste Parijs is met een vreesselijke ontploffing in de lucht ge vlogen; van de geheele inrigting zijn niets dan puinhoopen overgebleven. Er waren 600 vaten buskruid aanwezig; dagelijks waren er 1000 arbeiders werkzaam. Zes personen zijn bij het ongeluk omgekomenhet getal gekwetsten en de oorzaak van de ramp zijn onbekend. De ontploffing moet geweldig zijn ge weest, want te Port-Launay en te Chateaulin, op 20 mijlen (kilometers) afstands, gelegen zijn alle vensterruiten verbrijzeld. Te Pleyben op 28 mijlen afstands, was de schok zoo hevig, dat alle bewoners verschrikt hunne huizen verlieten, wanende dat er een aardbeving was, de huizen schudden en in velen zijn scheuren ontstaan. In het groothertogdom Baden hebben de Israëliten uit erkentelijkheid voor het erlangen der staatkundige rechten be sloten een fonds bijeen te brengenwaaruit de onderwijzers van alle gezindtendie geen voldoende bezoldiging genieten ondersteund zullen worden. De inteekening heeft reeds een som van 30,000 florijnen opgebragt. Een prefect in Frankrijkwien de eer te beurt is geval len den Keizer en de Keizerin ten zijnent te ontvangenwaar zij den nacht doorbrachten, heeft de lakens, door HH. MM. dien nacht gebruikt, bewaard zonder ze te laten wasschen. In de afgeloopen week trad zijn oudste dochter in het huwelijk; de bruidsgift bestond niet slechts uit kantenshawls en edelge steenten maar ook uit de bedoelde ongewasschen beddelakens als het kostbaarste wat papa voor de bruidskorf bezat. Velen zal dat belagchelijk toeschijnende heer de Persigny dacht er anders over, want hij heeft den prefect onmiddelijk tot een hoogere landsbediening bevorderd. Keizer Napoleon heeft de schoone editie van Voltaire's werken, met 108 oorspronkelijke platen van Moreau, op de auctie van den heer Double voor 9000 francs gekocht. Onder de vele zonderlinge petitien aan Keizer Napoleon toegezonden, kwam er onlangs een voor van iemand, die au diëntie bij Z. M. verzocht, ten einde hem iets te doen zien wat nog nimmer iemand aanschouwd had, namelijk een baard van 87 centimetres lengte, dien hij altijd zorgvuldig onder zijn kleederen voor iedereen had verborgen gehouden en waar voor hij een billijke belooning verzocht. Te Oran is overleden een vrouw Soultona Medioni in den ouderdom van 120 jaren; zij was moeder van vier ge slachten en hare nakomelingen zijn 104 in getal. Uit Honkong meldt men dat de Japansche gezanten aldaar in Januarij met het Fransche stoomschip Echo, op hun terugreize naar huis, aankwamen, en bepaald weigerden naar Jedo te gaan, zonder eerst Nagasaki aantedoen. VOOR op Goeden Vrijdag 3 April 1863, des avonds ten zes ure, door Ds. IV. SIJPKEN8, Pred. te Loosduinen. ZAAL, Noordeinde. Nieuw Maagelixir zeer geschikt voor hen die walging en afkeer hebben van bluffen, liegen en eigenwaanuitgevonden door en verkrijgbaar bij den schrijver van opene brievenzie bijvoegsel Leidsche Courant 25 Maart 11bij wien ook voor handen zijn cigaren a la vérité, alsmede middelen tot verdrijving van muffe en duffe luchten. Aanvragen om dépots moeteu in per soon geschieden. De ondergeteeken de be- rigt bij dezen aan zijne geëerde Begunstigers dat hij op heden heeft ontvangen een groote partij Puike Westphaalsche Ham men, Gerookt Vleesch, Saucijze de BoulogneGeldersch Spek en Worst, alles tot civiele prijzen. Mede te bekomen diverse soorten van BIEREN per flesch en per kruik. H. SCHUURINK. Nieuwe RijnTrasmolen bij de Hooigracht. Wijk VII, No. 70. De Commissie belast met de inzameling der liefdegaven, voor de arbeiders van de afgebrande fabriek van de HH. DE HEIJ- DER COMP. alhier, berigt langs dezen weg dat de Rekening en Verantwoording voor alle belangstellenden ter inzage ligt in een der localen voor het Stadhuis, op Zaturdag den 4den April e. k. van 's mor gens 9 tot 's namiddags 4 nre. De Commissie voornoemd H. C. HARTEVELT. Dr. JAC. VAN KAATHOVEN. D. NOOTHOVEN VAN ,GOOR. Leiden, 31 Maart 1863. VERSCHIJNT HET Uitgegeven door den Kantoor-Boekhandel BLIKMAN SARTORIUS te Amsterdam Prijs per 3 Haanden ƒ2. Franco per Post 2.15. Tot den geregelden inhoud behooren: Aanvoeren te Amsterdam en te Rotterdam uit zee, van de rivieren en per spoorbaan. Aanvoeren bij de Ned. Hand. Maatsch. in alle haven» (officiëele opgaven) Beursherigt, Buitenlandsche markten, als: Antwerpen, Hamburg, Lon den, Liverpool en New-York. Veilingen te Amsterdam en te Rotterdam, Wisselkoers, Di»- conto- en Beleenings-Rente, Speciën en Munten, Scheepsveilingen en Assurantiewezen. Voorts bijzonderheden betreffende het Tarief van Regten en de PosterijOverlandmail-Tijdin- gen, Bijdragen tot de Handels-Statistiek, Schepen in Aanbouw, Scheepsvrachtenenz. Maandelijks verschijnt daarbij de uitvoerige Algeraeene Prijscourant, waarin naast de pry- zen van dit jaar die van het vorig jaar op gelijken datum. Prospectus en Proefnommer zijn bij alle Boekhandelaars verkrijgbaar en wordeh op aanvrage franco toegezonden.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3