ATTENTIE HANDBOEK LANDBOUW IN NEDERLANDSCH OOST INDIE, Adverlen liën Verknoping in de Stads-Bank van Leening te Leyden. Bij den Uitgever A. W. SYTHOFF te Leiden is heden verschenen overzigt en behandeling der voornaamste voortbrengselen uit het plantenrijk in de Keerkringslanden dagen geleden naar Conca begeven en er 27 personenwaar van er verscheidene bekend stonden als tot dc gewapende benden in de Napelsche gewesten behoord te hebbenin hech tenis genomen. Onder die gevangenen isnaar verzekerdt wordt Antonio Cazzolinigezegd Pilonede aanvoerder der bende die sedert twee maanden de omstreken der hoofdstad Napels onveilig maakte, alsmede zijn vrouw en een gewezen onder officier van het Napelsche leger, met name Bosco die echter met den Napelschen generaal van denzelfden naam in geenerlei familiebetrekking staat. De gevangenen zijn naar Rome gebracht en ter beschikking der justitie gesteldals verdacht van schul dig te zijn aan een onlangs te Conca gepleegden moord. Ook zijn door de Romeinsche policie in een herberg te Rome 9 andere personen in hechtenis genomen, allen uit zuidelijk Italië afkomstig en verdacht van zamenzweringen ten gunste der reactie. De senaat der vrije stad Frankfort heeft het voorstel der wetgevende vergadering tot afschaffing van het zegel op de dagbladen verworpenop grond dat men de batenuit deze belasting voortspruitende (fl. 24,000 jaarlijks), niet kan missen. Doch de wetgevende vergadering vergadering heeft hare eerste stemming gehandhaafdop grond dat een belasting die zoo zeer de intellectueele ontwikkeling des volks tegengaatniet langer in stand mag blijven. Men verneemt dat de Russische strijdmagt in het woi- wodschap Krakau minstens 15,000 man bedraagten hiermede zal het, naar men onderstelt, aan de regering zeer gemakke lijk zijn om de insurrectie te bedwingen. Dit zal te eerder het geval zijndewijl de opstandelingen bij scharen de Galli- cische grenzen overtrekken, ten einde een goed heenkomen te zoeken. Men schrijft dit toe èn aan de ontevredenheid welke onder hen heerscht wegens de gestrengheid van Lan- giewicz èn uithoofde van de verwijdering van Mierolawski die zeer velen gaarne aan het hoofd der zaken hadden gezien. Te Staw, in de nabijheid der grenzen, is een Fransch officier ge vangen genomen, en naar Wreschen gevoerd; zijn papieren waren niet in orde. Hij gaf zich voor een schilder uit, maar werd niettemin terstondtegen een cautie van 1000 th. op vrije voeten gesteld. OFFItlËKL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat wegens den invallenden feestdag de Beestenmarktin plaats van op Vrijdag 3 April aanstaande, zal worden gehouden op Woensdag den lsten bevorens. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat de zoogenaamde vier en twintig (thans twee en dertig) huizen, staande in een poort op de Langegracht, geteekend Wijk V, N°. 779830, in eigendom toebehoorende aan Pie- ter Hasselbach Pieter's zoon, timmerman alhier, nadeelig voor de gezondheidonbewoonbaar en onbruikbaar zijn. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 29 Maart 1863. Carolus Bernardus Haaze jm. 24 j. en Maria Dingjan jd. 22 j, - Willem Frederik Carlie jm. 36 j. en Maria Anna van Belle jd. 34 j. - Isaac Jasperse jm. 42 j. en Catharina Johanna Poulina Robert jd. 35 - Elkan Prins jm. 39 j. en Elisabeth Christina Nieberg jd. 39 j. - Wilhelmus Joseph Buijtendorp jm. 38 j. e* Anna Catharina Faes jd. 24 j. - Jan Piet Tho- masse jm. 25 j. en Cecilia Christina Wijnkool jd. 24 j. - Willem Frederik van der Spree jm. 24 j. en Maria Femme jd. 28 j. - Lodewijk Frans Hoek jm. 29 j. en Wilhelmina Johauna Huibers jd. 21 j. - Johannes Petrus Marks jm. 27 j. en Elisabeth Catharina Emeis jd. 28 j. - Abraham Plaizier jm. 37 j. en Janna van der Hogen jd. 34 j. - Hendrik Slok jm. 27 j. en Elisabeth Bedet jd. 21 j. Al degenen die papieren boekwerken of anderzins, behoorende tot'den boedel van wijlen den Hoogleeraar Mr. H. W. TYDEMANgewoond hebbende te Leyden, onder hunne berusting hebbenof die iets te vorderen hebben van of verschul digd zijn aan zijne nalatenschapgelieven daarvan toezending, opgave of betaling te doen ten Kantore van den Notaris Mr. H. OBREEN te Leydenaan den Ouden Singel, Wijk V, No. 348. De ondergeteekende be- rigt bij dezen aan zijne geëerde Begunstigers dat hij op heden heeft ontvangen een groote partij Puike Westphaalsche Ham men Gerookt Vleesch Saucijze de BoulogneGeldersch Spek en Worst, alles tot civiele prijzen. Mede te bekomen diverse soorten van BIEREN per flesch en per kruik. H. SCHUURINK. Nieuwe Rijn Trasmolen bij de Hooigracht. Wijk VIINo. 70. Nieuw Maagelixir zeer geschikt voor hen die walging en afkeer hebben van bluffen liegen en eigenwaan uitgevonden door en verkrijgbaar bij den schrijver van opene brievenzie bijvoegsel Leidsche Courant 25 Maart 11bij wien ook voor handen zijn cigaren a la véritéalsmede middelen tot verdrijving van muffe en duffe luchten. Aanvragen om dépots moeten in per soon geschieden. Op Dingsdag den 14den April 1863, des voormiddags te 10 ure, van Ver stane Panden, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horologiën, als van Wollen, Lin nen en andere, zoo gemaakte als onge maakte Goederen, beleend in de maand December 1861. Daags vóór den Verkoopdag, des Voor middags van 10 tot des Namiddags te 2 ure, zullen de voorz. Goederen voor een ieder te zien zijn. Aan de belanghebbenden wordt herinnerd, dat de zuivere opbrengst der verkochte panden (na aftrek van het voorschot door de Bank gedaan en der intressen van dien), bekend onder deb naam van Meergeldengedurende 20 maanden, na den dag van den verkoop, ter beschikking van den belegger blyft en ter uitbetaling daarvan wordt gevaceerd Dingsdag en Vrijdag van iedere week, des voormiddags van 1112 uur. VOOR DUN (Naar aanleiding van G. RICHARDSON PORTER'S Tropical Agriculturist) DOOR W. tUm HME STURLER. Dit Handboek is bestemd voor hen, die den tropischen landbouw beoefenen of zich daar mede wenschen bekend te maken; doch ook de Handelstand zal daarin, met betrekking tot de groote stapelproducten, raenigen nuttigen wenk vinden, waarvan de behartiging allezini aanprijzing verdient. Bij de bewerking is de tegenwoordige stand en de toenemende ontwikkeling der Cultures in Oost-Indië in het oog gehouden, o. a. de Musa of bananen, onder welke eene zeer voor name plaats bekleedt de soortwelke den tegenwoordig vrij algemeen bekenden Manilla hennep oplevert, terwijl het nut van deze, in Indië wijd en zijd verspreide planten, bijzonder wordt aangetoond voor verschillende vezelstoffen, die èn voor lijnwaad en touwwerken voor papier fabricage van wezenlijk belang te achten zijnvoorts de Ramehhet Nieuw-Zeelandsch vlas, de Jute, de Arengde Moorva vezel enz. De voornaamste stapelartikelen worden uitvoerig beschreven en afgebeeld. Onder die artikelen moeten vooral gerekend worden: het katoen, de koffij, de thee, de rijst en de tabak, van welke producten de geschiedenis, de statistiek enz. tot op het tijdstip der uitgave worden behandeld. In het Handboek zullen ook te vinden zijn tal van Afbeeldingen der verschillende werktuigen welke ter bereiding van de grondstoffen thans in gebruik zijn.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3